Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent hogy autisztikus...

Mit jelent hogy autisztikus tünete van 1 gyereknek? Akkor már autista is? Esetleg fejlesztéssel ez megszüntethető?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 14:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom autista,de ezt csak a korház miatt irom le neked,mert én kiharcoltam a kislányom érdekében,hogy ha nem feltétlen muszáj,akkor ne aludjunk bent,mert nagyon megviselné.Mivel helybeliek vagyunk,engedélyezték,hiszen az ilyen jellegü vizsgálatok is csak napközben vannak.Kérdezz rá esetleg,ha nálatok is megoldhato lenne,akkor kérdezz rá,hátha lehetne ugy.

2012. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Szió!Első kérdésem ez volt, de nem lehet.Főleg hogy 100km-ről megyünk!Kénytelenek leszünk maradni!

Hány éves a kislányod?

2012. márc. 23. 13:26
 23/37 anonim ***** válasza:
Ja,értem,igy tényleg nem lehet megoldani.2 éves a kislányom.
2012. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Ha nem veszed tolakodásnak elmondod miben nyilvánul meg az autizmus nálatok? Borzalmasan foglalkoztat a téma!
2012. márc. 23. 19:33
 25/37 anonim ***** válasza:
Irtam neked privit.
2012. márc. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én nagylányom is tele van autisztikus tünetekkel,jelenlegi diagnózisa elektív mutizmus. Segíteni nem tudnak,túl van számtalan vizsgálaton,terápián,gyógyszeres kezelésen. Azt mondták a Vadaskertben,rezeg a léc,de nem elég "kocka" ahhoz,hogy rámondják az autizmust.Most várjuk,hogy időpontot kapjunk az autizmus központba, miután a vadaskerti orvos széttárta a kezét,mondván,nem tud már mit csinálni :-(
2012. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Vadaskertbe bejutni nehéz?Időpont kell?Ott is végeznek több napos megfigyelés?Fizetni kell az ellátásért?


Csak mert most nagyon azon gondolkodom oda kéne menni nekünk is!

2012. márc. 24. 19:19
 28/37 Omerta_ válasza:

Sziasztok

Egy régi jó barátoméknak 3 gyereke van, ebből a legidősebb, felnőtt férfi, autista. Ő intézetben van, én is jártam bent nála a barátommal. Teljesen figyelemhiány, kommunikáció hiánya, érdeklődés hiánya jellemzi 100 százalékban. Tényleg mintha egy egyméteres betonfal túloldalán lenne. Néha hisztériás rohamot kap, ha pl. az étel nem megfelelő színű.

Megkérdeztem, kisfiú korában is ilyen volt, az egyetlen kivétel az volt, ha hallott valami szép dalt, akkor arra odafigyelt, és énekelte. De nem beszél egyébként egy szót sem.


Ez az autizmus. Az autisztikus tünet az szerintem rengeteg embernél megvan, azt hiszem, gyerekkoromban én is ilyen voltam, tudjátok, olyan, aki számolja a hangyákat.

2012. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Igen igazad van!!!

Nálunk ilyen nincs, és már remélem nem is lesz!Hisz napról napra ügyesebb!

Ez már nálam egy berögződött félelem ettől az "állapottól" ami az autizmus!

Nagyon köszönöm a sok tapasztalatot amit leírtok!

Szükségem van minden pozitivitásra!

2012. márc. 25. 19:26
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésedre fogok válaszolni, mégis hozzátartozik a témához. Hozzászólásaidat olvasva szinte süt a rettegés a soraidból. Szerintem te magad jobban félsz a kórháztól mint a gyerek és ezt sajnos a gyerek is "veszi" hiszen az ő antennáik fantasztikusan érzékenyek. Rajtad át látja a világot és hiába nem mondod ki, ő érzi rajtad, hogy ő más - hiszen a te gondolataid ezt sugározzák. Rajtad múlik, hogy a kislányod hogy fogja viselni a kórházat. Az én gyerekem három évesen került kórházba és azt kérdezte két nap után, hogy "Ugye anya még maradhatok?" Mert az egész egy kaland volt számára, rengeteg látnivalóval, kedves orvosokkal és nővérekkel, mindenkinek volt egy kedves szava hozzá. Szóval TE nyugodj meg, és akkor minden rendben lesz!
2012. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!