Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent hogy autisztikus...

Mit jelent hogy autisztikus tünete van 1 gyereknek? Akkor már autista is? Esetleg fejlesztéssel ez megszüntethető?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 14:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Sok kisgyerek rendelkezik autisztikus tünetekkel és mégsem autista.

Oda kell figyelni ezekre a tünetekre,de egy-egy ilyen tünetből még semmi konkrét diagnózist nem lehet felállítani.


Hány éves a gyermek,mik a tünetek ?


Szeret pörögni,állandóan rendszerezget dolgokat,nem kommunikál,ragaszkodik a megszokott dolgokhoz,mert különben ha máskép zajlik valami dührohamot produkál???

Öltözködésben mindent felvesz,szobatiszta ?

2012. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

2.5 éves kislány.Ma a Budai kórházban neurológián mondták hogy autisztikus tünetei vannak enyhén.Az a baj olyan rosszul lettem, hogy meg sem kérdeztem miben nyílvánul ez meg. Bölcsis, nem beszél. Kb 50 szava van, a többi halandzsa.Nyitott jókedvű kislány.Idegenektől kezdetben tartózkodik, aztán megbékíthető!Van úgy hogy öltözködésben válogat, de végül meg tudom győzni. 5/9 apgarral született oxigénhiányosan. Vannak grimaszai, de nem jár lábujjhegyen és nem is repked. Csak az az átkozott grimasz!!!Ha orvos vizsgálja sír, de legutóbb hallásvizsgálaton olyan szimpi volt a dr nő hogy le sem kellett fognom hogy a fülébe nyúljon.

be kellene feküdnünk 3 hétre a neurológiára és ott kifigyelik, gyógypedagógus, logopédus, konduktor fejlesztené.nem tudom mit tegyek?ártani nem árt?!ugye?egyébként személyre szabott tornát csinálunk most is!

2012. márc. 22. 15:48
 3/37 A kérdező kommentje:
egyszerűbb utasításokat megérti, de ha hosszabban beszélek hozzá ,már necces a dolog.
2012. márc. 22. 15:49
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
este majd írok... :)
2012. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves,még nagyon kicsi.


Az Apgar érték arra utal,hogy egy kicsit oxigénhiányosan született,az idegrendszer érettsége nem biztos,hogy a korának megfelelő(nem értelmi fogyatékosságra gondolok),idegrendszerérlelő mozgásterápiát biztosan javasolni fognak nektek.


Az ismerettségi körömben több gyermek nem beszélt még ennyi idősen,szintén ilyen Apgarral születtek (sőt még rosszabbal),aztán 3,5 évesen beérték a korosztályukat,bár logopédushoz egy ideig jártak,jelenleg 3-as,4-es tanulók.


Az én kisfiam lepényműködési elégtelenség miatt született dysmaturitssal(nem fejlődött rendesen méhen belül),2,5 évesen kezdett beszélni egyik napról a másikra hirtelen,beszédhiba nélkül,3 éves korában egyik napról a másikra szobatiszta,ágytiszta lett,lábujjhegyen járt még 4 éves korában is,ha valami nem úgy történt ahogy ő megszokta ordított,sírt,nem tudtam vele megértetni dolgokat,kiderült nálunk figyelemzavar a probléma.AZ öltözködésben is nagyon háklis volt 3-4 éves korában,például a zokni varrása miatt ordított,nem akart hosszúnadrágot,pulóvert húzni.


Fejlesztésre járunk gyógypedagógushoz(nagyon dícséri,azt mondja nem lát komoly problémát nála)és mozgásterápiára.Jelenleg értelmileg teljesen rendben van,sőt!,annyi tűnik fel egy kívűlállónak,hogy eleven,mozgékony.1-2 éve én is nagyon el voltam keseredve,nálunk is említették az autisztikusságot,úgy tűnik szépen fejlődik,érik,szó nincsen autizmusról,DE ha lenne,akkor pedig úgy fogadnám el,úgy szeretném ezzel együtt,bár nehezen emészteném meg,de a helyzetből próbálnám kihozni a legjobbat!

2012. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat most látom,hogy már csináltok is tornát!


Ha a legkissebb gyanú is van arra,hogy szükség lehet fejlesztésre ,akkor használj ki minden lehetőségetr,hogy a legoptimálisabban fejlődhessen ,ez nem is lehet kérdés!

2012. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Jól esik olvasni a soraid!Minden információ hatalmas támasz a lelkemnek! Tényleg születtek ilyen alacsony apgaros gyerekek a környezetedben?És teljesen rendbe jöttek? Nekem mindenki azt mondja hogy a kislányom egy csoda, mert ilyen apgar súlyos agykárosodásokat okoz! Én meg csak pislogok és nyelek nyelek hogy mi lesz ebből!

Tehát tényleg lehet azt mondani hogy sok sok gyerek produkál autisztikus tüneteket, attól még nem "azok"!

Én IMÁDOM A pici lánykám, meghalnék érte!Mint minden anyuka, szerintem sose bocsátanám meg magamnak ha kihagynám ezt a lehetőséget és nem fogadnám a segítséget amit ott fognak nyújtani!Csak SZÖRRRNYENNN félek!Hogy fogunk ott aludni, fürödni, vagy egyátalán elhúzódni ha szegényke elfárad a sok behatástól!Ha este kéri hogy menjünk haza, hogyan értessem meg vele hogy most nem lehet...jajj de nehéz!Mert nagyon sajnálom szegényt!Annyira akarja, de annyira mondaná már és nem tudja!

Szóval megfelelő fejlesztéssel akár jó tanuló is lehet és hamarosan kinyílik az értelme?

Annyira köszönöm hogy írtál!

2012. márc. 22. 19:32
 8/37 A kérdező kommentje:

Az öltözködésnél szóval nálatok is volt hiszti?Tehát ez sem egy kirívó példa arra hogy gond lenne!?Nálunk a téli kabát letétele ment nehezen, meg a bölcsibe hisztizett ha a benti naciban akarták kivinni, de már ez is megszűnni látszik!

Tornát minden nap csináltok?

2012. márc. 22. 19:36
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak megnyugtatásul írom le,hogy az én fiam 4/8/9es apgarral,oxigénhiányosan született,és tökéletesen rendben van (3 éves).Szóval amivel téged riogattak az apgarral kapcsolatban az egy jó nagy hülyeség!
2012. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek,hogy nagyon kétségbe vagy esve,én is ugyanígy voltam emlékszem.

A kórházi befekvés nem lesz egyszerű,de túl kell esnetek rajta,ahhoz,hogy minél tisztábban lássanak veletek kapcsolatban.



Az én hugom terhességi toxaemiás volt,37.héten császármetszéssel született a keresztfiam akit újra kellett éleszteni,tisztára "rongybaba volt" mikor megszületett,figyeltük árgus szemekkel,hogy rendben megy e a fejlődése,nagyon nyugodt ,csendes gyermek volt,3,5 évesen kezdett először úgy beszélni,hogy abból érteni is lehetett valamit,logopédushoz járt 5 éves koráig,úgy emlékszem elég későn lett szobatiszta is (kb 3,5 évesen)mára 12 éves (165 cm,43-as lába van már :-D ),teljesen rendben van értelmileg,nyugodt,jó természetű nagyfiú,lassan már udvarolni fog :-) .


A kisfiammal mikor voltunk a nevelési tanácsadóban ilyen dolgok szerepeltek a lapján,hogy :lábujjhegyen jár,egyedül játszik,nem fogad szót.

Amint elkezdte megfigyelni a pszichológus a játéktevékenységét észrevette,hogy az autókat sorokba rendezgeti,mai napig (6 évesen) is szereti rendezgetni például a gumicukrokat színek szerint szétválogatja és szépen elrendezi :-) .

Elég lassan,de mostanra képessé vált másik kisgyerekkel együtt játszani,egyre jobban alkalmazkodik,órákig eljátszanak a kis barátjával ,aki hasonló játékos,mozgékony mint ő.

Sok-sok autisztikus tünete volt a diagnózis mégis figyelemzavar lett.

2012. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!