Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem veszik eszre a mai...

Miert nem veszik eszre a mai szülök, hogy tönkre teszik a gyereküket a sok korai fejlesztessel, meg többi butasaggal? Miert kell elvenni a gyerekkorat?

Figyelt kérdés
Föleg, hogy mar többszörösen bebizonyitottak, hogy nem lettek okosabbak, ügyesebbek ezek a gyerekek, akiket "fejlesztettek"... egyszerüen nem ertem...
2009. jún. 3. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok nőnek státusz szimbólum a gyerek!És ezzel tudnak "dicsekedni" egymás társaságában.Tudják mondogatni,hogy kinek mit tud a gyereke.Az nem mindenkinek izgalmas,hogy "már 3 napja nem eszi a kisfiam a homokot"!Az hogy a gyereknek jó-e?Azt nem tudom.Nekem is van egy-két ilyen ismerősöm,akinél még csak a pocakban van a baba és már eldöntötték,hogy hova fogják hordani.Mondjuk még mindig jobb,mint nem törődni vele!
2009. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy tönkretenném.

Angolra jár, mert ilyenkor a legfogékonyabb. A többnyelvű környezetben növő babák sincsenek tönkretéve.

És nem versenyzek senkivel, hogy mit tud, nem is kérdezgetem őt, nekem elég, hogy hallja az angol nyelvet, mert nem az a célom, hogy most jól beszéljen, hanem az, hogy felnőtt korában akcentus nélkül beszéljen majd. Jól érzi ott magát, nincs teljesítménykényszer, játszanak egész órán, csak annyi különbséggel, hogy angolul beszélnek hozzá, nem magyarul.

Ezen kívül mazsorettre jár, ahol szintén semmit nem várok el tőle, csak eljár hetente egyszer, tetszik neki az egész buli, nem kérdezgetem, mit tud, örülök, hogy szép mozgást lát és zenére jókat ugrál. Kis barátnővel jár, jó program.

Ha nem veszed véresen komolyan, hanem ha az a cél, hogy a gyerek jó érezze magát, akkor mi a baj vele? Nem akarom, hogy ügyesebb legyen a mazsorettől, de ha ott jól érzi magát, megszeretia mozgást, az miért lenne baj?

Ha anyuka korai fejleszti a babáját, akkor ha nem is fejlődik jobban a gyerek, meg ilyesmi, akkor legalább anyával van, aki foglalkozik vele. Ártani biztos nem árt vele, ha napi 5 percet fejleszti. Mert ezek a korai fejlesztések ennyi ideig tartanak. (Én mondjuk nem csináltam)

2009. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz korai fejlesztés alatt?

Én nem hordom sehova a lányomat, egy szerűen itthon foglalkozom vele sokat, anyum szerint túl sokat. 13 hónapos rettentő okos, többet tud egy átlagos egyévesnél, de soha nem kérkedtem vele senki előtt.


Azt én sem tudom mire jó, egy 3 évest táncra, nyelvórára és hasonló dolgokra járatni. Az enyémről tudom, hogy nagyon kevés ideig képesek koncentrálni egy dologra, és ha tovább erőltetem, csak nyűg az egész és nem tanulás.

2009. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvóra illetve a nyelv tanítása az tényleg nem hülyeség.Őket nem úgy tanítják mint minket,hogy ülj le és magold,hanem játékosan.Igaza van ketteskének,hogy akkor a legfogékonyabbak.A többi alatt mi érthetsz még?Pl zene órák vagy tánc?Hát az talán kicsit korai,de a sport is fontos,úgy értem nem maga a sport hanem a mozgás,hogy már kiskorában hozzászokjon.Ha szereti csinálni,akkor engedni kell neki,erőltetni semmit sem szabad,de ez a kettő tényleg fontos már kiskorban elkezdeni,a többi ráér.Nem vagyok olyan jajjj én is okos gyereket akarok szülő csak szeretném ha eltudna majd helyezkedni,a nyelvvel pedig nem okozok neki kárt,ha csak játékosan tanítom:)
2009. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tök butaságot írtál szerintem! Jó ,minden pillanatba nem kell" terhelni" a gyereket de igen is mindent meglehet neki ídőbe tanítani fejleszteni mert az óvonéni nem fogja átadni azt a tudást ami kell az iskolához.Igen is a szülönek ki kell egésziteni.Kell hagyni" unatkozni" is mert akkor gondolkozik a megszerzett tudásán.És én nem hordom mindennap foglalkozásra mert a szabadídő is ugyan olyan fontos . ( lehet hogy te is így érted )Az anya taníts engem című könyv nagyon értelmesen le ír mindent !
2009. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

megelpö lenne, ha butasagot irtam volna, na de mindegy, elvegre csak ez a szakmam...

amugy, amit ti irtatok, az nem korai fejlesztes.... es, hogy ne lenne karos hatasa??? Űmost jelent meg Nemetorszagban egy kutatas, hogy akiket korai fejlesztettek, azokon sokkal nagyobb a nyomas, de nem is ezzel van a baj. rövid tavon jol teljesitettek, viszont hosszu tavon MINDIG kiderült, mindenegyes esetben, tehat az arany 100 % !!!!!!!!, hogy aki szabad jatekkal fejlödött (lasd a 13 honapos gyerek es anyukaja), sokkal jobban teljesitett a 12 ev alatt (ertsd altalanos iskola es gimnazium), mint akit elhordtak fejleszteni (pl gekko). Termeszetesen nem leszolni akarom a Gekkot, ott is szakemberek dolgoznak, de elmeletileg egy ovodaban meg kell, hogy legyen a környezet a megfelelö ütemü fejlödesre.

Az anyuka, aki angolra, miegyebbre hordja a gyereket. Ezt en nem neveznem korai fejlesztesnek, mert, ha a gyerek szivesen jar, nincs hiszti, hogy menni kell, miert ne vinned? Termeszetesen abbol sem szarmazik semmmi hatranya, hogy hetente x alkalommal angolul beszelnek hozza, söt a mai vilagban nyilvan meg jot is teszel vele, mert fontos, hogy beszeljen angolul. en senkit nem velemenyezni akartam, csak nem ertem. hozzank rengeteg gyerek jön, hogy fejlesszük, mert ovodas, nagycsoportos, es meg nem tud irni... micsoda???? Az iskola dolga az iras-olvasas tanitasa, ovodaban NEM kell tudni irni. Ha a gyereknek van ra igenye elöbb, akkor meg fog tanulni, ha nincs, akkor minek eröltetni.

Ettöl függetlenül minden velemenyt hasznosnak talalok, de a minösitesnek nem örülök, mert szivvel-lelekkel vegzem a munkamat, es rossz nezni, hogy egyes szülök elveszik a gyerekkorat a gyereknek, amikor jo esetben halad a maga utjan, ha nincs vele problema...

2009. jún. 4. 08:31
 7/11 A kérdező kommentje:
ja, es az utolsonak: nagyon rossz oviba jarhattok :( :( a mi ovink mindent megad a gyereknek, ami az iskolahoz kell, es minden iskolabol jo visszajelzest kapott eddig az ovi... (nem ovoneni vagyok, anyukam az)
2009. jún. 4. 08:32
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyermekkori fejlődésnek éppen az a kulcsa, hogy minél többet kell egy kisgyereket JÁTSZANI hagyni. Ez fejleszti a legjobban, meg az, ha szép lassan megismertetik vele a szülei a mindennapi élet szempontjából fontos tevékenységeket, dolgokat (az állatok, növények gondozásától kezdve a főzésig, a sporttól a barkácsolásig, kertészkedésig, stb.). Persze mindezt a gyerek igényeihez és érdeklődéséhez igazítva és szigorúan csak játékosan, nem erőltetve! Sokkal fontosabb ez a fejlődés egy gyerek számára, mint az, hogy különféle "mű" elfoglaltságokkal és a való világtól távol eső tevékenységeket bemutató különórákkal terheljék. Így lesz sok kisgyerekből agyonterhelt, zsúfolt élettempójú, fáradt, koravén kis csöppség, akik képtelenek lesznek a spontán, kreatív gondolkodásra, mert túlságosan behatárolták a gondolkodásukat.

Másrészt gondoljatok csak bele, a mi kisgyerekkorunkban nem volt divat a különóra? És mégis melyikünk lett jazzbalett, vagy gordonka művész, zongorista, ritmikus sportginmasztika bajnok? Ugyanez lesz a sorsa a mai korai képességfejlesztő képzéseknek is. Majd 25-30 év múlva csak nevetnek rajta a gyerekeink, mint most mi a fentieken.

Egyébként pedig ez az egész korai fejlesztés szükségességét népszerűsítő "kampány" egy-két valakinek piszok jó üzlet, mert a sok naív ember bedől az áltatásnak, hogy csodagyereket csinálnak a csemetéjéből. Aztán mire kiderül, hogy nem volt semmi értelme, már úgyis felnő egy generáció... valaki meg jól meggazdagodott belőlük.

2009. jún. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, OK, már értem, mire gondolsz.

Akkor annak nem tudom, mi értelme, én nem várom el a gyerektől, hogy írjon iskola előtt. Osztályunkban volt egy lány, aki tudott írni a suli előtt már, ezért eleinte unatkozott, nem figyelt, mert ő ezt már tudja. Aztán észre se vette, amikor elszáguldott a tudásunk mellette és futott utánunk... Így ennek én se látom értelmét.

Ismerős családban a kisebbik gyereket ovi végén zavarta, hogy az egész család tud olvasni, csak ő nem és úgy kell olvastatnia a meséket, ezért apránként megkérdezte egy újsággal, könyvvel a kezében a többieket, hogy "ez milyen betű?" aztán elrohant, másolgatta, gyakorolta. A nyár végén vették észre, hogy egyedül olvas. Megtanítani nem voltak hajlandóak (pedagógus anyuka, tehát ha akarta volna, megteszi), ezért ő egyedül megtanult :-))

2009. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen, nehez meghuzni a hatart, hogy mi az, ami mar nem tesz jot a gyerekenek. en alapvetöen ugy gondolom, hogy ha valamit szivböl szivesen csinal, nem anya kedveert, akkor azzal nem lehet különösebb problema... speciel en is tudtam mar irni-olvasni iskola elött... szerintem csak ez nem normalis, ha ez elvaras... viszont vicces, amit irtal, hogy igy megtanult olvasni :) tök kis okos lehet :)
2009. jún. 6. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!