Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent hogy autisztikus...

Mit jelent hogy autisztikus tünete van 1 gyereknek? Akkor már autista is? Esetleg fejlesztéssel ez megszüntethető?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 14:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

én ígértem, hogy írok.


nagyon sok féle-fajta "autisztikus tünet van". lényege ennek az egésznek, hogy egy autisztikus tünet az nem az, legalább 3-nak kell lennie.


olyan amúgy, hogy "autsztikus tünet" már nincs :D kitalálták a pszichiáterek, hogy se ez, se maga olyan, hogy autizmus nincs.

autisztikus spektrum zavar van, tehát az autizmus egy nagyon széles skála amin lehet mozogni az egészségestől az autistáig.

(ez nagyon új, engem is 2 hónapja szembesítettek ezzel az új nézettel :O)


maga az, hogy nem beszél, az autisztikus tünet lehet. így önmagában persze nem, a kommunikáció lenne a lényeg.

rád néz, szemkontaktust tart, jelzi mit szeretne, mutogat? utánozza mikor szomorú arcot vágsz, vidámat, morcosat, stb? milyen a mimikája? mennyire tudja kifejezni mit szeretne?


ezek a fontosak na meg a szociális kapcsolat, de azt írtad, hogy rendben van.


amiket szeretnek egyből felsorolni mikor autizmusról beszélnek (röpködés, lábujjhegyen járás, fej ütése, szék alá bújás, forgás, üvöltés, forgó tárgyak nézése...) nem is tünete hanem inkább járuléka. közel sem minden autista csinál ilyeneket viszont az egészségesek is gyakran, szóval ez nagyon nem jó ha ilyeneket vágnak rá laikusak, mert az autizmus nem ez.


www.autizmus.hu


ezt olvasd el, nagyon jól leírja.


szerintem a legnagyobb probléma az, hogy már egy-egy ilyen tünetből rámondják a gyerekre, hogy autista. nem véletlenül nőtt meg ennyire az utóbbi időben az autisták száma szerintem. csak ugye nehéz megtalálni azt a szakembert aki tényleg megvizsgálja a gyereket és nem csak 3 tünetből rávágja.


miért kell befeküdnötök?

mi heti 1-szer megyünk fél évig, azután mondják meg, hogy

autista avagy nem... mondjuk ha 3 hét alatt le lehetne zavarni akkor mennénk mi is :)

2012. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj kedves kérdező, teljesen laikus vagyok, csak azért írok, mert nekem van egy teljesen egészséges kisfiam, és az öltözködés a mai napig cirkusz, évszakváltásnál még mindig bajban vagyunk, most 2,5 éves, tavaly télen még + 15 fokban is a téli kabátja volt rajta, mert másban nem indult el, cipőboltban kiverte a nagy hisztit, amikor új cipőt akartunk ráhúzni, nem engedte egyáltalán

most már kicsit jobb a helyzet, de pl a csizmát el kellett dugjam, hogy felvegye a sportcipőt

na meg persze van kedven melegítője, stb

szóval önmagában ez az öltözködés ez nem jelent véleményem szerint semmit

kell nekik a biztonság, és ebben is azt látják (a régi kabátba biztonságba érzi magát)

2012. márc. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.Nálunk is így zajlik az öltözködés!Dugom a gumicsizit meg a kabátot.De már szokja a helyzetet, ma már nem is volt hiszti! Az ismerőseim körében teljesen átlagos gyerekek hisztiznek ha nem a kedvenc ruhájukat adják rá, és semmi bajuk!!!Tehát ez már nem ijeszt meg engem sem!
2012. márc. 23. 08:55
 14/37 A kérdező kommentje:

11/13-nak

Szóval a kicsi lányom nem jár lábujjhegyen, nem pörög, nem repdes, nála idősebb gyerekeket imádja, a vele egykorúakat nem nagyon csípi mert folyton piszkálják, húzzák a haját és a nyakába csimpaszkodnak!

Egy szőkésbarna kék szemű kislányt képzelj el hátközépig érő hajjal, mindig mosolyog és általában jókedvű! Csak sokat grimaszol, kényszermosolygásnak nevezném vagy nem tudom.Pl ha mesét néz-sok kedvence van- A hófehérkében amikor a banya almát mérgezi akkor hangosan kacag!Pedig az egész ijesztő rész. Ha sírok nem vigasztal, de ha haragszok rá és duzzogok akkor hízeleg hogy bocsássak meg!


Folyamatosan tart szemkontaktust, bárkivel!Idegenektől általában elbújik!Orvosoktól retteg!Mondjuk nem is csodálom!

Néha vicsorog, de azt már szinte havi lebontásban 1szer.

Bölcsibe homokozik a többiekkel, de van hogy csak sétálgat.Én még ettől sem lennék megijedve.

Csak nem beszél mondatokban. Sokat megbotlik és babanyelven mesél, mutogat, magyaráz! Ha akar valamit azt próbálja elmondani csak nem tudja, inkább odahív és mutogat, saját nyelvén ismétli mit szeretne még meg nem értem!


Fúú mi van még, kb ennyi!

Forgószékes gyakorlatnál nem nagyon van szemjátéka.Szédeleg de a szemgolyó nem jár ide-oda.Állítólag ez nem jó!

2012. márc. 23. 09:05
 15/37 A kérdező kommentje:

Az autizmus leírásában szinte semmi nem illik rá!Csak a beszédkésés, meg a grimasz.Mondjuk ez már 2.

HMMM nem tudom mit gondoljak, próbálok hinni benne hogy semmi baj!

Főleg hogy írtátok hogy alacsony apgárral született a ti csemetétek is!

Tulajdonképp én húztam ki az orvos szájából azt is hogy autisztikus a tünet.Nem mondta volna ha nem kérdezek.

És ami megijesztett hogy mikor rákérdeztem csak nézett, kb 15 másodperc után mondta h enyhe autisztikus tünete van!A hallgatása, hogy nem tudta mondja e vagy sem!Ez aggaszt!Pedig jobb tudni hogy az ember merre induljon el!

Végül mondta h ettől még nem "az".

Bízom benne hogy minden rendben lesz!


Esetleg ismertek olyat aki már feküdt bent ilyen helyen, fejlesztésben részesült a gyermeke?

2012. márc. 23. 09:16
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
A forgószékes dologból kiindulva,számomra úgy tűnik,hogy nálatok is idegrendszeri éretlenség van jelen,én írtam ,hogy a kisfiamnak is volt néhány autisztikusnak ítéhető szokása,de végül idegrendszeri éretlenség,figyelemavar igazolódott be.
2012. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Nálunk sok tünet volt jellemző ezek közül.

Nálunk sincsen szemtekerezgés rendesen,bár valamennyire azért már van neki forgatást követően.


Az idegrendszeri éretlenség tünetei


Korai tünetek (0-3 éves kor között)



Mozgás területén


eltérő izomtónus

megkésett mozgásfejlődés

egyes mozgásfázisok kimaradása, eltérése

egyensúlyi gyengeség/zavar

aszimmetria a test két oldalának használata között

csecsemőkori reflexek tartós fennmaradása

kóros együttmozgások

finommotorika éretlensége

nagymozgásos játékok hiánya

mozgásutánzás megjelenésének késése/eltérése

ügyetlenség

veszélyérzet hiánya

impulzivitás



Pszichés-kognitív területen


észlelési funkció gyengesége

rövid ideig tartó/könnyen elterelhető figyelem

beszédértési problémák

kommunikációs igény kialakulásának késése/eltérése

megkésett beszédfejlődés

szem-kéz koordináció zavara

ok-okozati gondolkodás megjelenésének késése

szerepjáték megjelenésének hiánya

alvászavar



Szociális területen


nehéz megnyugtathatóság

kötődési zavarok

együttműködési készség hiánya

nehéz irányíthatóság

tiltás meg nem értése, be nem tartása

akaratos, öntörvényű viselkedés

agresszió

autoagresszió

dührohamok

2012. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Tehát fejleszthető ha idegrendszer probléma van?!

Végül is 7 hósan fordult meg először, fejét fél éves koráig alig tartotta, sokáig egyensúly probléma is volt, ezzel jártunk a bhrg-be.Úgy látszik ez még megvan mert sokszor csetlik még ma is!

Irányíthatósága változó, attól függ milyen a kedve.Bölcsibe szót fogad általában, néha vannak hisztik de idővel megnyugszik!

Beszédértéssel vannak gondok, egyszerű utasításokat teljesít.

Szegény ha beszélek hozzá mintha nem értené hanem szavakból következtet hogy mit mondok neki.

Kihozható ebből az állapotából?

2012. márc. 23. 11:10
 19/37 A kérdező kommentje:

Változás észrevehető nálatok az idő múlásával?

Én Vegepát adok neki MagneB6-al és a torna.Azóta azt mondják a bölcsibe hogy sokkal irányíthatóbb, figyelme felkelthetőbb.

2012. márc. 23. 11:12
 20/37 anonim ***** válasza:

Bhrg-ra is jártatok,akkor gyakorlatilag minden esélye megvan rá,hogy a legjobbat hozzátok ki az állapotából.


Persze,hogy sokat változnak az ilyen gyerekek évek alatt,nem cserélném ki a most 6 évesemet a 3-4 éves korának változatára :-) ,sok mindenen túl vagyunk,nagyságrendekkel könnyebben kezelhetőbb.

Egy dolog maradt még mindig meg nagyon,a folytonos sajtkukackodás,meg nem áll,ugrál,futkározik,bukfencel,fejen áll,szaltózik,állítólag ez is alábbhagy majd kiskamaszkorára.



Pár éve még reggel nem tudtunk fél óra alatt addig eljutni,hogy kikeljen az ágyból,elmenjen pisilni és felöltözzön,magán kívűl ordított,hogy márpedig "NEEEEEEEEM!" .


Most már magától felöltözik,kis noszogatásra pisil,felkel reggelente.


Menni valahová vele rémálom volt,mert folyton sírt,hadakozott,akaratoskodott mindenért,már háromszor volt moziban az utóbbi fél évben és nem csinált botrányt,étterembe is el lehet menni vele,leginkább a bevásárlóközpontok ételudvarába,ahol van sok láttnivaló,szépen megül,eszik,néz másokat.

2012. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!