Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beíratod, járatod gyermeked...

Beíratod, járatod gyermeked 2,5éves korában oviba?

Figyelt kérdés

a nagyobbik október végén volt 3 éves,és szeptember 2án kezdte az ovit.

A kicsi június 2én született,idén decemberben tölti a 2,5-t.Úgy gondolom,jót tesz neki a társaság és ha a nyáron leszokik a pelusról,és fejlődik a beszélőkéje(sokkal jobban beszél,mint a nagyobbik ennyi idősen,több szavat használ,kér....kommentál)január 2án kezdhetné az ovit.

Az óvónőn látom,hogy nem igazán díjazza a dolgot(miért szeretnéd ilyen fiatalon oviba járatni,mész dolgozni?nem,nem megyek....)holott most a kiscsoportban is többen kezdték 2,5évesen pelusosan!

Arra gondoltam,hogy így erősödne annyit az immunrendszere,hogy nem lenne szinte egész télen beteg...persze nekem is jól esne már egy kis "szabadság".



2012. márc. 9. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minicsoportba nálunk felveszik 2,5 éves kortól, ha van hely és a gyerek nem pelusos már!

Én szeretném ha járhatna a lányom, de én azért, mert megyek vissza dolgozni, és a bölcsiben soha sincs hely, így örülnék, ha 2,5 évesen járhatna már oviba.

Majd meglátjuk, hogy felveszik-e.

Társaságra neki abszolút szüksége van, látom rajta, hogy "kezdek neki kevés lenni", úgyhogy attól nem tartok, hogy nem lesz jó neki. Imád gyerekek között lenni (és nélkülem is elvan közöttük).

2012. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Aki betölti év végéig a 3at az mehet oviba,és persze ha szobatiszta.
2012. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1. gyereket is szerettem volna beadni, mert akkortájt szültem, és jó lett volna, ha nem két gyerek után kell futnom. De nem lett szobatiszta. 3 évesen vittem volna, de az óvónő elég határozottan elmondta, hogy áprilisban miért akarom már beszoktatni, ha úgyis otthon vagyok. Mondtam, hogy azért én akarom. Aztán sírva fogadott a gyerek, meg mindig állt a bál, szóval inkább kivettem.

3,5 évesen kezdte másik óvónővel, azóta is szeret oviba járni.

Második gyerekemet kénytelen leszek beadni, mert a férjem fizetéséből nem élünk meg, inkább az a probléma, hogy lesz-e addigra szobatiszta, mert az első gyerekből kiindulva, nem biztos.

Szerintem, ha az óvónő nem túl lelkes, én nem erőltetném a dolgot, meg tudja oldani, hogy a gyerek utáljon oviba járni. És akkor lehet, hogy később is nehéz lesz nektek, amikor már muszáj.

2012. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 2,5 éves gyereket csak akkor vesznek be az oviba,ha szobatiszta.A többiek mehetnek a bölcsibe,persze ha beférnek,mert ott általában tumultus van,nagyon nagy a túljelentkezés.Kisfiam 2 éves volt nyáron és szeptemberben kezdte a bölcsit,szerencsére lett helyünk,de ha nem lett volna akkor ment volna az oviba,mert sajnos anyagi okok miatt vissza kellett mennem dolgozni,pedig nagyon szerettem volna vele itthon lenni 3 éves koráig.Kisfiam amíg nem volt bölcsis,addig szinte nem is volt beteg,viszont szeptember óta folyamatosan van valami baja,de remélem mire ovis lesz már erősödik egy kicsit az immunrendszere és onnan nem fog olyan sokat hiányozni.
2012. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!