Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt gyermeked első szava?...

Mi volt gyermeked első szava? Mennyi idős volt ekkor? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
első szó

2012. márc. 6. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Anna-(anya)6,5 hónapos volt.Kisfiú.A lányom első szava a baba volt 6 hónaposan.
2012. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
7 hónaposan ai,azaz anya,és később pár héttel ada,azaz apa.kisfiú.
2012. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Lány, 7 hó körül: lápa (lámpa), pápa (paradicsom), apa, baba, pápá, ama (alma). Ezeket mondta elsőnek. Nem tudom elhatárolni melyiket mondta ki először, mert egyik napról a másikra kezdett el több szót használni.
2012. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
A kisfiam 28 hónapos. 7 hónaposan az első szava Anna volt. A nővérét így hívják! A nagylányom aki most 6.5 éves 6-7 hónapos volt amikor először mondta hogy baba.
2012. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Rendes szavakra vagy kíváncsi, vagy a ki mit olvasott ki belőle-féle gügyögésre? :) Mert inkább az utóbbira jöttek válaszok :)


Kisfiam is 6-7 hónapos "mondott" olyanokat, hogy anna, meg baba, dada, majd 11 hónaposan a mama a nagyijára, de első nem tipikus baba-szava neki a gomba volt :) Nem tudom miért, a közértben voltunk, és mondtam neki, hogy még vennünk kell gombát is. Erre rámnéz és mondja: gommmba..

:) Mai napig nem tudom, miért ezt mondta először :)

2012. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
(egyébként a babák általában valóban ilyesmiket mondanak először hogy baba, ai, ana, dada, stb., de gondolom nem ezekre gondoltál, hanem amikor beszélni kezdett a kicsi :) Mert gondolom amelyik baba kimondta, hogy ada vagy ai, az nem kezdett el beszélni...legalábbis ható hónaposokra gondolok....bár tudom, ilyenkor elfogult az ember, de nem keverendő a kettő.)
2012. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Kisfiam 9,5 hónaposan mondta az első szavait: NEM és DE. Tudatosan, mindig jókor használta ezeket (már akkor látszott, hogy igazi dackirályfi lesz). :)

Most lesz a hónap végén 2,5 éves, állandóan beszél, mondókázik, rengeteg verset tud, angolul is csacsog már - tudja a színeket, elszámol 1-10-ig, és egy-két alap kifejezést is tanultak a bölcsiben (éhes vagyok, álmos vagyok, hogy hívnak, mi a neved, stb...)

2012. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan rábökött a faliórára és azt mondta: ti-ta, szóval tikk-takk. Aztán 2-3 hónapig ez volt a favorit, utána kezdett el tudatosan szótöredékeket mondani, amikben már felismerhető volt az apa, anya, gyere, add ide szavak.

Amúgy fiú.

2012. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kakaóma meg macima voltak az első szavai, nem tudom melyik volt a legelső, de ez a kettő közül az egyik biztosan.

Kb. 1 éves lehetett a kislányom.

2012. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen (kislány): hinta :)
2012. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!