Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt gyermeked első szava?...

Mi volt gyermeked első szava? Mennyi idős volt ekkor? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
első szó

2012. márc. 6. 14:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Persze a gyerek később kezd beszélni, de ettől még használhat szavakat előbb. Lányom a tita (cica) szóval kezdte olyan 7-8 hónaposan. Egyértelműen a macskára mondta, amikor cicát látott. 14 hónaposan már mindent sokkal egyértelműbben és tudatosabban mondott, mint 7-8 hónaposan, persze-persze, de nem minden anyuka elfogult és a gügyögést sem veszi kommunikációs aspektusnak. :)

Amúgy az én lányom az apa és anya szavakat későn ezdte mondani, nem is tudom mikor, az apát olyan egy éves kora körül, az anyát meg vagy 13-14 hónaposan. Addig néha-néha volt olyan, hogy aja, vagy pa, de őt a többi szó jobban érdekelte (pl. vau-vau, kanyó - kanál, mama, ótó - autó).

2012. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

10 hósan, cica. Kisfiú. :)

(Van cicánk, neki mondta, nagy pajtások.)

2012. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam egesz 15 honapos koraig csak babanyelven dumalt meg mutogatott. Egy ertelmes szo nem hagyta el a szajat. :) Volt bubu, dada... de semmi ertelmes. Meg apa-t meg anya-t sem mondott. De viszont 15 honapos kora utan egy par nappal ramutatott a sarokra es megszollat, hogy "porszivo". Nem kispalyazott, egybol egy nehez szoval inditott. :)) Azota is ezen nevetek, hogy a fiam elso ertheto szava a "porszivo". :)
2012. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Természetesen értelmes szavakra gondoltam. De azért köszi mindenki válaszát.
2012. márc. 6. 15:59
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Húú már kezdtem azt hinni, hogy baj van a fiammal, amíg nem jött a 13-as válasz. Nekem 15 hónapos a fiam, de konkrétan nem mondott még ki egy szót sem. Nyilván van baba, mama, aaaaaaaaaapaaa, stb de ezeket nem tartom igazi szónak, mert mindenre és mindenkire használja. Illetve van a "vu" ami a kutya, nyilván a vau-ból, de hát ez sem igazi szó :)
2012. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiam 10 hósan:egér(miki egér)
2012. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom azok pontozták le a válaszomat, akik azt mesélik minden rokonnak, meg egyéb emberkének, hogy a gyerekük hónaposan kezdett el "beszélni", és olyanokat, hogy "gege" ami a krumplit jelenti.
2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Lehet kedves utolsó, én nem pontozok, jobban mondva mindenkinek zöld kezet adok.
2012. márc. 6. 18:48
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

A nagyfiamnak ez elso szamomra ertheto szava az "iccimumi" volt ez nekem ertelmes mert az innivalora en is iccit mondtam neki a masik meg a cumija volt ami a mumi. Ez kb 15 hos koraban volt. A valodi szo viszont a tattóó vagyis traktor roviddel utana lalitattóó lett mert anyukamek utcajaban lakik egy traktoros akit Lalinak hivnak. Ez mai napi megmaradt a traktor az lalitraktor pedig mar 5 eves.

A kicsi 5 honapos o meg sokazor ugy sir bele a bebiorbe, mintha azt mondana anyaaaaa aggyyáá jajajajajjjj:)))) mindig ezen vihogunk apaval olyan cuki:) persze ezt meh nem vesszuk szavaknak.

2012. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Babi azaz valószínüleg Gabi a neve volt az elsö szava asszem 6 hónaposan.
2012. júl. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!