Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítod gyermeked,...

Hogyan tanítod gyermeked, hogy megvédje magát a többi gyerektől?

Figyelt kérdés
Pl. ha csúfolják, lökdösik, stb.

2012. febr. 28. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

nem kell tanítani, megoldjákők egymás között. Ha normális önbizalma van a gyereknek, kiegyensúlyozott akkor lepereg róla az ilyesmi, ha fizikailag bántják,akkor megvédi magát.

Azokkal a gyerekekkel lehet gond,akik nem kiegyensúlyozottak, mentálisan nem fejlődtek megfelelően.

2012. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5éves a kisfiam. Apuci hóbortja, hogy küzdősport kell a fiúknak. Ő is judozott 8évet, nem lehetett lebeszélni róla.

Így jár is már lassan egy éve ilyen kezdetleges shotokan-karate szerűségre. Nagyon aranyosak, kis esetlenek még, de tudnak csúnyát ütni vagy rúgni. Szerintem sem árt, ha ezt egy fiú megtanulja, de le kell vele ülni és beszélgetni erről.

Úgy gondolom, hogy 5évesen ezt már megérti. Elmagyarázzuk neki gyakran, hogy ez nem arra való, hogy megverje a pajtásait, mert a vitákat megbeszélni kell, a csúfolódásra nem kell reagálni..stb. Már magától tudja, hogy neki sosem szabad először ütnie, csak önvédelmi célra használhatja. Még nem volt példa rá, hogy használta volna, tehát megértette.

Eleve azt megtanulják, hogy csúfolódásra visszaszólnak, ha meglökik visszalöknek. Nem kell ezt tanítani nekik, megtanulják ők :)

Ami fontos, megtanítani, hogy hol a határ. Ezt már kicsi korától éreztetni kell vele. És hangsúlyozni kicsi korától (amikor már érti), hogy az erőszak nem megoldás semmire. Jól kell viselkedni, stb..

De én azt mondom, hogy ha egy kissrác vagány, és meg tudja védeni magát, az sosem rossz:)

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukám azt mondta, ne törődjek velük. Hát, kedves szülők, és leendő szülők, arra kérlek benneteket, hogy csak ezt ne mondjátok neki soha! Nem vált be! Nagyon-nagyon sok bántás éri így az embert, meg céltáblává teszik meg.
2012. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért azt vitatnám, hogy akkor van ilyen gond, ha a gyermek mentálisan nem kiegyensúlyozott. Minden gyermeknek van saját egyénisége, ki érzékenyebb, ki rámenősebb.

Nálunk pl. az volt, hogy a bátyámat mindig elverték az oviban, én meg mindig verekedtem. Hiába én voltam a kislány.

Úgy látszik ez generációkon át megy nálunk, mert anyu azt mondta, hogy ő is ilyen volt, és lám, a lányom is ilyen. Mindig panaszkodik rá az óvó néni, hogyha egy gyerek el akarja venni a játékát, akkor elég erélyesen fellép ellene, hogy úgy mondjam. Hiába beszélek neki, hogy próbáljon együtt játszani más gyerekekkel, nem igen használ. Ő megvédi az érdekeit.

Ellenben a fiam, hát vele inkább olyan gondok lesznek, mint nálatok. Bár ez állítólag a domináns nagyobb testvér miatt is van, mert ő lassan azt szokja meg, hogy úgyis elveszik tőle, és kész. Én próbálom őket úgy szoktatni, hogy oldják meg egymás közt a konfliktusokat, ha éppen nem fáradtak, nyűgösek, akkor ez sikerül, de nem mindig.

2012. febr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk még nincs ilyen, mert lányom még kicsi.
2012. febr. 29. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ne agyalj ezen előre, majd kialakul. Esetleg, ha tudod hord baba-mama klubba, játszóházba, az jót tesz nekik. Sajnos a fiamat nem nagyon tudtam vinni, mert 2 gyerekkel autó nélkül már nem vállaltam be. A lányomat vittem elég sokat, szerintem ez is számított. Előző voltam.
2012. febr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!