Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen ment gyermeked...

Hány évesen ment gyermeked fel iskolába?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit. Nem számít év vesztesnek,(februárba volt 3 ). Így ha elég lesz neki a 3 év oviba, akkor 6,5 évesen megy el iskolába. De én ahhoz kicsinek találom, hagy játsszon még szinte egész nap oviba. Ha pedig marad akkor 7,5 lesz. Ezt tartom ideálisnak.
2012. márc. 2. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A nagy 7 múlt két hónappal, a kicsi pedig 6,5 volt.
2012. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

A kisfiam most januárban volt 5 éves, de az óvónő már most azzal jön,hogy ha nem változik(nem érdeklik a feladatok amit a középsőknek már csinálni kellenne, jobban szeret inkább játszani) akkor nem fogja tudni elengedni jövő szeptemberre a suliba, de én úgy vagyok vele, hogy hagyj maradjon akkor még egy évet az oviban, nem lesz tőle semmi baja.

Ha már majd akkora lesz a kisfiad úgyis látni fogod ,hogy megérett-e az iskolára vagy hagyod még egy évet az oviban.

2012. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 6,5 év pont ideális. Én a 7 és felet kicsit későinek tartom.

Lányom decemberben volt 5 éves, és jövő szeptemberben iskolába tervezem adni (már ha engedik, de egyelőre úgy tűnik, megfelel majd az iskolaérettségin).

De 3 év alatt annyi minden történik, lehet, hogy mire nagycsoportos lesz, Te is másként látod majd a helyzetet.

2012. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi még ahhoz hogy ezt ilyenkor eldönthesd.A nagyobb lányom 7.5 volt amikor suliba ment,halasztottunk,de kellett is neki.Nem tudott figyelni 20 percet sem egyfolytában.Az egy év alatt viszont lenyugodott.Nagyon jól ment neki a suli.A kicsi 6.5 lesz szeptemberben,az óvónéni azt mondta akár már most is mehetne annyira érett rá.Ezt nagyon gyereke válogatja ki mikor érett rá.Fogod majd látni akkor mi lesz neki jó,nem késő a 7.5 sem,inkább minthogy egy kínszenvedés legyen az iskola neki.
2012. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ezen kár aggódnod most, meg fogod látni, mennyire érett a gyerkőc az iskolára. Egyébként, ha elfogadják az új nevelési törvényt, akkor 2014 után visszaáll az a rend, hogy aki szeptember 1. előtt betölti a 6 évet, iskolakötelessé válik (most május 31. ez a határidő), és utána csak külön engedéllyel maradhat az óvodában. (Nyilván, ha kéred, elküldik a nevelési tanácsadóba, ahol megnézik, iskolaérett-e már.)

Ha belegondolsz, ő a februári születésével pont „középmezőnyben” lesz az elsősök között.

2012. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ráérsz ezzel akkor foglalkozni, amikor elkezdi a nagycsoportot. Addig nagyon sokat változik még.
2012. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így hallottam hogy a 2008 as születésűek már bele esnek abba, hogy menni kell iskolába ha betölti a szeptember 1-ig a három évet. Szerintem nálatok is menni fog mert ha csak nagyon problémás lesz akkor tarthatják majd vissza. Én így hallottam.
2012. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!