Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, nem bírom már...

Mit csináljak, nem bírom már tovább?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a fiam novemberben és a napunk fele abból áll,hogy a gyerek valami miatt vinnyog,nyüsszög,hisztizik.A leglehetetlenebb helyeken földön fetreng,kiköpi az ételt a szájából.Ha mondom neki,hogy gyere,akkor közli,hogy nem és elszalad,elbújik.Már volt,hogy otthagytam,de elindult inkább az ellenkező irányba.
2012. márc. 9. 11:31
 1/6 A kérdező kommentje:
és a legrosszabb,hogy ráordítok.szégyellem magam miatta.mostanában már inkább elmegy,vagy ő is elkezd kiabálni és sírni.
2012. márc. 9. 11:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ennyiből megállapítani a problémát. Érdemes lenne Jo Frost: Szuperdada című könyvét beszerezni, ha más nem könyvtárból. És persze ne felejtsük el a dackorszakot ami NEM,NEM,NEM,NEM-ből áll. Illetve Vekerdy Tamásnak a könyveiben lehet még ilyesmi problémákról olvasni. Sajnos csak ennyit tudok javasolni.

Okok lehetnek

- nincs napirend

- nem vagy következetes

- valami "trauma a családban" (meghalt, elment, elköltözött, nehéz az óvi, nem szereti stb. )


De ne vedd magadra a gyerköc viselkedését abszolút jó anya vagy csak kicsit több türelem kell, és egy két változtatás. Nagyon nehéz, de megtudod csinálni.

2012. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a dackorszak,mi is átestünk ugyanezen! Sajnos könnyű mondani,de hidd el ha kitartó vagy beválik,hogy egyszerűen nem foglalkozol vele olyankor amikor ezt csinálja,mintha ottsem lenne,ne lássa rajtad hogy ez téged mennyire bosszant hogy így viselkedik!Persze ne hagyd ott,csak ne figyelj rá! Nekünk bevált! Volt még persze párszor hogy próbálkozott,de mostanra (2,5)éves ritkábbak a hisztik! Nem mondom azért van hogy nálam is elszakad még a cérna,de jobb lett a helyzet!

Még ami bevált az a "nem látlak ilyenkor kicsim módszer". A párom is társ benne,tehát ő sem látta addig amíg benem fejezte a hisztit.

Itt most csak azt írtam le ami nálunk bevált,lehet más gyerekre nem hat de egy próbát megér!

2012. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb nálunk is ez van, kislány, igen akaratos, kedvenc válasza a "NEM". Szerintem direkt csinálja mindig az ellenkezőjét, mint amit kérek tőle. Azt vettem észre, hogy akar is engem, nem nem is. Mintha az gondolná, hogy engem büntet, ha nem jön oda, nem fogad szót (mondjuk ez valamennyire igaz is) de látom rajta, hogy úgy jönne, de azért sem. Mondjuk nálunk van egy 4 hónapos kitesó is, de nem hiszem, hogy Ő lenne a "zavaró tényező" mert már szülés előtt is ilyen volt.

Egyébként egy tündéri, nagyon okos és értelmes imádnivaló csajszi, csak néha rájön a dili :) Gondolom, majd kinövi!

2012. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2éves-hajajj!

a nagy 3múlt a kicsi 21hónapos.Mindkettő fiú.A nagyobbikkal már annyiból könnyebb,hogy lehet hatni rá.Meg lehet neki magyarázni a dolgokat.És ő is ki tudja mondani amit érez.Pl dühös,mert az öccse elvette,vagy fáradt,szomjas,melege van.

A kicsi pár hónapja lépett abba a korba hogy nem nem nem.Ha hívom,hogy öltözzünk,elszalad,ha ki akarom venni a kádból hisztizik.Én is kiabáltam velük-de rájöttem,hogy emiatt a nagy is állandóan kiabál a kicsivel(ezt látja) a kezére seggére csapással is ugyan ez a helyez.A kicsi is elkezdte a vissza ütök dolgot.Persze vannak esetek amikor muszáj valahogy megfegyelmezni,pl ha utcán motorozunk és semmiképp nem akar velem jönni....ilyenkor elveszem a motort és felveszem a gyereket.majd ha lehiggadt irányba fordítom...

nehéz,mert most tart ott hogy mindent maga akar kipróbálni,csinálni.A hisztit legjobban úgy lehet kezelni,hogy vas akarat,amit egyszer nem engedsz,az lehet akármikor máskor,akkor sem szabad.Kell a napirend,ami legyen rugalmas-pl reggel megyünk oviba,hazafele ha jó az idő kint játszunk még....fix időben legyenek az ebéd,délutáni esti lefekvés.

nagyon nagy fokú türelem kell,és tényleg csak azt tiltsd meg ami rá nézve veszélyes.pl had aprítsa fel a wc papírt,mint inkább a tv állványra másszon.Engedni kell,hogy megtapasztalja a dolgokat.

2012. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látod más gyerekek is ugyan ilyen kis akaratosak. Jó szülő vagy!!!!! Most ez egy nehezebb időszak, majd megoldódik ez is!!
2012. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!