Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néha úgy érzem, nem bírom...

Néha úgy érzem, nem bírom tovább, ki akarok szállni. Van más is így ezzel?

Figyelt kérdés
A kisfiam 14 hónapos, nagyon szeretem, de olyan jó lenne néha "szabadnapot" kivenni, pihenni, nem mindig őt lesni, nem csinál-e bajt éppen. Volt más is így ezzel? Mi volt a megoldás? Vagy elmúlt magától? Tudom, hogy örülnöm kéne, hogy itthon lehetek, nem kell dolgoznom, de néha jobb lenne, ha szabadabban elmehetnék itthonról.
2011. júl. 29. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez normális, neked is szükséged van a kikapcsolódásra. Én apától kapok szabadnapot, ilyenkor egész nap övé a kicsi (16 hónapos). Elmegyek a barátnőimmel csavarogni, beszélgetni, beülni valahova. Teljesen kikapcsol, és feltölt, sokkal több türelmem, és energiám van. Nincs valaki, aki akár csak egy délutánra tudna vigyázni a babára, hogy "pihenj"?
2011. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Persze, szerintem mindenki érez így , legalábbis néha. (Ha nem, akkor hazudik, akár saját magának is)

A megoldás az, hogy "szabadnapot" kell kivenni, vagy akár szabad órákat.

Ha nincs nagyi, akkor este apa vigyáz, Te meg kimenőzöl.

Vagy: összebeszélsz szomszéd, vagy játszóteres anyukákkal, hogy egyik nap ő vigyáz a tiedre is pár órát, aztán meg fordítva. Addig elmész fodrászhoz, vagy ahová jól esik.


Pár óra kikapcsolódás csodákra képes, feltöltődve mész vissza, és kisimulva...

2011. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel minden anyuka így van.Nem mindig olyan mesés otthon lenni gyerekkel/kekkel.Nekik is van rossz napjuk.Akkor van baj ha az anyukának is rossz napja van.

Nekem is van egy 3 évesem és egy 10 hónaposom.

Nem kevésszer a aflra tudnék mászni.Alig várom hogy apa haza érjen és elhúzok otthonról.Vagy beadom mamához őket.

A gyereknek is jó ha nem mindig az anyjával van.

2011. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nem vagy egyedül. Én néha azt érzem, hogy szeretnék bebújni egy szekrénybe magamra csukni az ajtót, de úgy, hogy abban az időben amíg ott vagyok mindenki felejtse el, hogy a világon vagyok. :D
2011. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Nekem ez volt az egyik oka, hogy bölcsisek lettek...
2011. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nagyon sokat segített, hogy iskolába jártam. 1 hónapba 3-4 napot kellett menni, addig a nagyszülők vigyáztak rájuk. Reggel elvitték őket és amikor végeztem a sulival értük mentem. Nagyon jó volt kiszakadni a hétköznapokból és egy kicsit mást csinálni.
2011. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy van, természetes amit érzel. Pont ez a kor nehéz, mindenhez kellesz, mindenre vigyázni kell, mindent magyarázni, mondani kell, hogy tudja mit miért szabad, vagy nem szabad. Ez múlni fog hamarosan, ahogy okosodik majd a babád. Nekem most 2,5 éves, és már sokkal ritkában érzem ezt. Én nem adtam bölcsibe ezért, magától elmúlt azáltal, hogy babából kisgyerekké nőtte ki magát a lányom, és bevallom, nekem ez sokkal élvezetesebb időszak.
2011. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Én lassan 4 éve vagyok itthon, mert 2 év korkülönbség van a 2 gyerek közt. Én már lassan megőrülök. Amikor jó idő van, még elvagyunk, de ilyen esős időben?! Nem is tudom mi lesz velem ősszel. Én mindenkinek azt mondom, hogy menjen vissza a két gyerek közt dolgozni.
2011. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is két és fél év van a kicsik között, 2008 ! óta vagyok itthon,és már kezdek begalydúlni!!!!! Semmi bajom a gyerekekkel,meg hogy vannak,félre értés ne essék,de tényleg sokszor azt érzem,hogy nem vagyok más,csak egy cseléd.Egész nap pesztrálok,főzök,mosok,takarítok,mikor párom hazajön a melóból,eszik,alszik,vagy pihen.Ha kikelek magamból,mert éppen rossz napom van,és be vagyok készülve,akkor mindig megkapom,h ez a nők dolga.Én nem járok sehova.Mivel van egy bazi nagy udvarunk,homokozóval,hintával,csúszdával,egyebekkel,így nem járok játszótérre se.A fiam (lassan 3 éves) nagy semmibe néz,szerintem már unja a búrám,állandóan csak velem van itthon.

Mivel most 5 hós lesz a lányom,így kb. még két és fél év vár még rám itthon....

2011. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Másfél éves a kisfiam, havonta 1x mama vigyázz rá,mi apával elmegyünk kikapcsolódni,szórakozni,különben megőrülnék...
2011. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!