Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem nem bírom tovább,...

Úgy érzem nem bírom tovább, feladom. Nem bírom a gyerekemet megnevelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bárhova megyünk, ő a legrosszabb, mindig az a játék kell neki, ami a másiknak. Hisztizik, akaratos stb. Már égek miatta. Hogy változtassam meg? Hogy neveljem meg?
2011. febr. 21. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:
2,5 éves a gyermek
2011. febr. 21. 11:29
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok erre mondani, hogy tarts még ki egy kicsit! Az én kislányom is ilyen volt,mindig verekedett és akaratos volt, de bekerült az oviba és letörték a szarvát!Ő volt a legkisebb és nagyon hamar és nagyon sokat tanult a nagyobbaktól! Most már ő is tud játszani a többiekkel veszekedés nélkül! Itthon is teljesen megváltozott! Sokkal könnyebben felfogja, hogy mit szabad és mit nem! Nagyon kezelhető lett!
2011. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
November óta bölcsibe jár, nem változott a helyzet:(
2011. febr. 21. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg és hidd el msának is van/volt/lesz iylen gyereke.

Az én fiam is ilyen volt, ahogy nőnek változnak, lenyugodnak.

2011. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
ha már most feladod mi lesz 16 év múlva??és ha feladod akkor mi lesz,be adod intézetbe???vagy nevelje anyuka?Én a helyedben megráznám magam és azt mondanám,akkor is én vagyok a szülő,és ha hisztizik,irány a büntetés,addig még nem érti nem jól viselkedett.te is mered találj ki valami olyan módszert ami használhat,első nagy fiamnak a sarok volt az.őt ha akaratoskodik ment a sarokba,ha kijött visszavitte,ha kell 20* de tanulja meg ott fog állni,amig meg nem nyugszik.Ha verekedik akkor is,ha napot 50*állítod oda akkor annyiszor,légy határozott,és legyen erős a hangod.érezze hogy nagyon nem oké,és ezt te már nem tűröd.Muszáj ezt megtenned,mert hidd el az iskolában nagyobb gondok lehetnek így.meg az oviba is.és most ne haragudj és mások is megkövezhetek,de a te hibád hogy idáig fajult a helyzet.le lehet pontozni.
2011. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem a lepontozás a lényeg. A hangnemen lehetne egy kicsit változtatni.

Nekem két gyerkőcöm van, az egyik hét a másik 2,5 éves. Sokszor megy a harc kettőjük között, de érdekes, hogy ha máshol vagyunk, más közegben, akkor nagyon okosan viselkedik. Ha véletlenül elveszi másét, megmagyarázom neki, hogy az a másik babánál volt, add vissza, és ha már nem játszik vele, oda fogja adni.

én is sokszor érzem, hogy nem bírom, ettől nem vagy rossz anya, olyankor veszek egy nagy levegőt, és elmagyarázom neki, hogy mi a helyzet. Nem tudom, hogy mennyi idős a gyerkőc, de hidd el ahogy nő, úgy idővel talán el lehet neki magyarázni. Lehet, hogy egyke még, és megszokta, hogy otthon minden az övé.

próbáld meg, hogy nem veszel tudomást a hisztiről, ha ez nem jön be, akkor én viszem és megmosom az arcát hideg vízzel, ez általában bejön. Nehéz szigorúnak lenni, az tény, de hosszú távon kifizetődő.:)

2011. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ajánlom a Suttogó titkai II. című könyvet. Tudom sokan hallani sem akarnak róla, de tényleg nagyon jó ötleteket ad. Hidd el, segíteni fog!
2011. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!