Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám megnevelni a fiamat?

Hogy tudnám megnevelni a fiamat?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves lesz, és nem hallgat senkire, nem tisztel senkit, magyarul nagy ívben les..ar mindenkit. Nem csak ránk, szüleire nem hallgat, de egyik nagyszülőre sem, senkire. Ha valami rosszat csinál, hiába kérem szépen, hogy hagyja abba, folytatja tovább, csak akkor hagyja abba, ha már kiabálok vele. És egyre gyakrabban előfordul, hogy kiabálok vele. Nem segít a büntetés sem, röhögve, magától megy a büntisarokba. Egyszerűen félek elmenni bárhova is vele. 2 hét múlva megyünk nyaralni, rettegek, hogy ott miket fog csinálni.
2011. júl. 26. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:

hát nem irigyellek! szerintem ne a bünti sarokkal büntesd,mert úgy látom ez már nem használ!

olyasmit találj ki amitől tényleg "megszeppen"

Küld be a szobájába,és csak akkor jöhet ki ha bocsánatot kért,vagy nem nézhet tv-t,stb.egyébként nem vagyok híve a gyerek megütésének,de a fenékre csapás bizonyos esetekbe megengedett nálunk. És ha mentek valahova,mondd el neki milyen viselkedést vársz el tőle,és ha nem úgy lesz ahogy kérted akkor menjetek haza.ezt főleg olyan helyeken jó alkalmazni ahová ő akart menni.

legyél vele. legyél vele sokkal következetesebb,és ne hagyd hogy hülyét csináljon belőled.

2011. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem főleg azért tartotok itt,mert nem vesz téged elég komolyan,mert tudja,hogy úgysem lesz semmi következménye akármit csinál.ennél komolyabb büntetés kell neki,hiszen te is azt írod,hogy röhögve megy a büntisarokba.
2011. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok. Dettó nálunk is. Egyszerűen semmire nem hallgat, akaratos. Ha azt mondja kér inni, te meg épp felállsz és indulsz inni adni neki, már a földön vergődik, hogy szomjas kívülálló látná azt hihetné napok óta nem ivott:S

De ez igaz a zenére, a kajára a játékra. Ha nem akkor ér a ceruza a papírhoz amikor ő gondolja, vagy nem oda ahová ő szeretné, hogy rajzolj szintén, stbstb amiért lehet hisztizni azért hisztizik. Néha alig várom, hogy ovis legyen, hátha kikap valami erőskezű matuzsálem óvónénit aki helyreteszi a lelkivilágát...

Amúgy nálunk az a bibi, hogy az anyai tekintélyemet apja rokonok, szomszédok, kéretlen segítők szépen aláásták. Amikor büntiben volt, és picsogott, kivették babusgatták, jajj nem csináltál rosszat, menj csak folytasd... Aztán nekem megy el a hangom nap végére, mert csak akkor kap észbe ha már üvöltök:S:S:S Pedig annyi esze van, és érti, hogy az nem jó amit csinál(ma azzal szakította el a cérnámat, hogy fél liter vízzel nyakon öntötte a húgát, mert a kicsi megnézte az "innis" üvegét, erre mérgében ráöntötte a vizet, és mikor elküldtem büntibe közölte Nono bünti(a húga érdemel büntit...)

25hónapos

2011. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azt próbáltad már hogy ha hisztizik nem veszel róla tudomást? vagy ha valamit hisztivel akar elérni,akkor addig nem kapja meg azt a bizonyos dolgot amíg abba nem hagyja..!
2011. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ő nem kimondottan hisztizik, csak nem hallgat senkire. Csak ha már kiabálok vele. Legyen szó a legapróbb dologról. Pl ne lógjon a kilincsen (egyszer már ki kellett cserélni emiatt), ne rohanjon el. volt, hogy lelépett a játszótérről, hiába szóltam neki, hogy várjon meg minket (épp a kicsit temmet a babakocsiba) és még sorolhatnám.
2011. júl. 26. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ahogy az egyik válaszoló mondta " hátha kikap egy matuzsálem ovónénit", ebből is kiderül, hogy nem kell más, csak erősnek, következetesnek és szigorúbbnak lenni. Ne félj, mert megérzi!!! TE vagy az anyja, a felnőtt, és tudod mit miért csinálsz, ezért úgy érzem itt már a szép szó, kérés nem használ, én sem vagyok a verés híve, de én már tuti lekevertem volna egy két maflást neki aztán mehetett volna röhögni!!!
2011. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy saller nem ártana neki. És itt nem egyből a gyerekbántalmazásra kell gondolni, mert egy tasliba nem fog belehalni. Biztosan nem csinálná többet a hülyeséget. El nem tudom képezelni hogy én anno ilyet csináltam volna anyu ellen. Hogy nem lehet megnevelni egy gyereket?
2011. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Uborka1234 válasza:
Érdemes nézni a Life Networkon a Szuperdada műsorát. Nagyon rossz gyerekeket varázsol jóvá egy nő. Régebben néztem amikor gipszben voltam, és azóta is szoktam nézni, megszerettem.
2011. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!