Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtehetik hogy nem veszik...

Megtehetik hogy nem veszik fel óvodába a 3,5 éves gyerekemet, ha férjem és én is dolgozunk?

Figyelt kérdés
Munkáltatóit is adtunk, semmi segítségem nincs, felügyelete megoldatlan maradt.. Én még ilyet nem is hallottam, helyhiány miatt utasítottak el, és a fellebbezésre is helyhiány lett a válasz.
2011. júl. 27. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hűű. szegény.

Úgy tudom, a körzetesedbe mindenképpen fel kell venniük.

Több helyre beadtátok azért a kérelmet? Ez csak most derült ki? Akkor valami turpisság lehet, mert már vagy egy hónapja - legalább - ki volt függesztve a névsor az újakról.

Mindenképp járj utána. Ha nagyon nem boldogulsz velük, akkor az önkormányzatnál, vagy kérd a védőnő-gyerekorvos segítségét.

2011. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, sajnos megtehetik, a ma érvényes törvény szerint 5 éves kortól kötelező felvenni óvodába, addig elutasíthatják
2011. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sajnos a körzetesbe sem kötelező felvenni, mi is fellebbeztünk, szintén dolgozunk, a nagyszülők is még aktív korúak, de ha egyszer a körzetben lakik 60 gyerek és csak 20-nak van hely, akkor nincs mit tenni. Nem fognak miattunk másik óvodát építeni...
2011. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
atyagatya. de hát akkor hová menjenek? 3 év után még az a nevetséges GYES sem jár..
2011. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is elutasítják a gyerekeket, akár 5 éves korig.

Rettenet...

2011. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, 5 éves korban kötelező felvenni.


Esetleg vmi alapítványi ovi? (Értem én, hogy lehúzás, de ha nincs más megoldás…)

2011. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

off


úristen! azért amikor az én gyerekeim ovisok voltak, nem volt ilyen!


méghogy családbarát kormány :(

2011. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
18.38 ez nem a jelenlegi kormánytól függ, lehet, hogy ahol te laksz most sem utasítanak el senkit, mert van elég hely, vagy csak épp neked volt akkoriban szerencséd, mást meg elutasítottak.
2011. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

megtehetik. 5 éves kortól kötelező felvenni a gyereket oviba.

állítólag jön az új törvény: 3 éves kortól lesz kötelező az ovi.

2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!