Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, nem bírom tovább?

Mit csináljak, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam,és mint akinek elment az esze,úgy viselkedik.Állandóan hisztizik,ordít,csakazértis az ellenkezőjét csinálja annak,amit mondok.Nem hajlandó lefeküdni,egyedül játszani.Állandóan rajtam nyafog,engem rángat.Néha már megráznám,vagy megpofoznám,annyira fel tud idegesíteni.Lehet,átragad rá az én idegességem is.Tegnap is a földön fetrengett az egyik boltban,meg lepakolja a polcot.És mindenki csak bámul megvetően,hogy a kezénél fogva rángattam ki a boltból,meg kiabáltam vele.Néha már csak üvöltök vele és szétvet az ideg.És közben okos,tündéri és nagyon szeretem,de lassan felőrlődöm.
2012. jan. 10. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Turelem....

Az enyem is ilyen volt 2 evesen. Azota elmult 2,5 eves is, hihetetlen, hogy mennyit valtoznak par honap alatt. (Annyi, hogy most mar megerti hogy miert rakom pl buntibe).

2012. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néha egy kis hideg víz hasznos lehet.Nálunk ez bevált nem sokszor volt rá szükség.Nyugodtan kövezzetek meg pontozzatok le ez akkor is így van.
2012. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a hideg víz nálunk nem használ.most is letettem aludni,beadtam azt a könyvet,amit elkért és most ordítva bömböl,hogy anya.
2012. jan. 10. 12:03
 4/8 A kérdező kommentje:
most is artikulátlanul üvölt.egyszerűen már a szomszédok elé sem merek kerülni,mert egész álló nap ez van.
2012. jan. 10. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Türelem... Tudom, hogy nehéz. És ha esetleg kivennéd, és játszanátok együtt? Vagy egy kis séta? Esetleg kimenni az udvarra?
2012. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálam nagyon sokat segített hogy magamhoz öleltem,és szeretgettem,megnyugodott és lehetett vele beszélni.sajnos nagyon ki kell őket ismerni,mikor miért fog hisztizni,mikor jó az elterelés,mikor jó a figyelmenkívülhagyás,mikor kell a bünti,mikor kell a sok ölelés,puszi,megnyugtatás.én ezeket alkalmaztam felváltva mindig más helyzeteknél mást.na és a vicc,sokat nevettem rajta a mikor toporzékolt,ez mindig kizökkentette.de tényleg át kell vészelni azt az időt,én magnét szedtem,és amikor appa hazajött kimentem egy kicsit sétálni,egyedül.csend nyügi,feltöltődés.
2012. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves és kb. 1 hónapja csinálja ezt. Tudom mit érzel, én is tanácstalan vagyok sokszor. Éjszaka meg lelkiismeretfurdalással fekszem le ha arra gondolok, hogy ráüvöltöttem, v. becibáltam a szobájába mérgesen, stb.

Őt még magamhoz ölelni sem tudom ilyenkor, mert mászik ki az ölemből, v. odacsap. Bár amúgy sem egy bújós fajta.

Nálunk már reggel kezdődik a műsor, onnantól, hogy kiveszem az ágyából és mennék öltözni, Ő viszont játszani akar velem és ha nem engedek, kezdődik a hiszti.

Gondolom nem sokat segítettem, de legalább látod, hogy nem egyedi a problémád.

Sok türelmet!

2012. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!

2,5 éves múlt a fiam és bizony kemény hisztis volt 2 évesen is, és most is tud produkálni orbitális őrjöngéseket.

1. vagy türelemmel, öleléssel

2. vagy hideg vízzel

3. vagy büntivel szoktam kezelni.

Ha nagyon ordít és már tényleg semmi ötletem, akkor megfogom, kiviszem a közeli focipályára, kap egy labdát és rohangálhat. Muszáj nekik is valahogy levezetni a feszültséget. Tudom könnyű mondani, de én is ebben a helyzetben vagyok épp. Nálunk most az alvás körüli mizéria van, éjjelig képes visítani, mert nem akar a helyén aludni, emiatt pár napig nem raktam le ebéd után, na ki is dőlt este 7-kor.


Szóval mély levegő, ha van lehetőséged, akkor 1 óra séta egyedül, vagy csak bambulás magad elé, vagy bármi amit szeretsz és feltölt kicsit. Aztán irány a lurkóhoz és nyugtasd meg. :)

2012. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!