Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő ellen oltassak...

Bárányhimlő ellen oltassak vagy sem?

Figyelt kérdés
Kettő pici fiam van. 2 és 4 évesek. Oviban most kezd tombolni a járvány, ajánljál az óvónénik. Horror ára van. 8 ezer egy adag. Kettőt javasolnak belőle, ami két gyerek esetében 32 ezer Ft... Van értelme? Nagyon megoszlanak a vélemények amiket hallok!

2012. márc. 5. 11:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én be fogom adatni a fiamnak.

Először én is úgy voltam vele, hogy ezen át kell esni, aztán anyukám emlékeztezett rá, hogy én hogy estem át rajta huszon évvel ezelőtt: az én esetemben a bárányhimlő nem csupán lázzal és foltokkal jelentkezett, hanem iszonyatos szédüléssel, és egyensúly zavarral is, mivel a vírus megtámadta az agyamat is. Én ebből csak annyira emlékszem, hogy nem tudtam a lábamon állni, és szó szerint forogtak a szekrény tetején lévő cserepes virágok a fejem körül. Ezt a képet a mai napig elő tudom idézni. Egy hétig voltam kórházban, ahol anya nem maradhatott velem.

Tudom, hogy nem törvényszerű, hogy ez a fiamnál is megtörténik, de én biztos szeretnék lenni az elkerülésében. Ezért az orvosunk javaslatára IS egy oltást kapni fog, ami mellett ugyanúgy összeszedheti ezt a betegséget, de sokkal könnyebben és sokkal kevesebb lehetséges szövődménnyel fog rajta átesni.

És még csak burokba se nevelem, mert ma pl sikerült neki a konyhakőről felcsipegetni a reszelt sajtot, és annak ellenére, hogy 4 napja nem volt felmosva, nem kezdtem el kicibáni a szájából a már bekapott falatokat.

Egész egyszerűen a saját bőrömön tapasztaltam a vírus komolyabb oldalát, és ettől szeretném megvédeni.

2012. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tehát egy oltással is megoldható a dolog? Én is normálisnak tartom hogy ezen át kell menni, de a mi doktornőnk ragaszkodik a kettőhöz. Ha már egy kicsit enyhébb a lefolyása, már az megnyugtatna..
2012. márc. 5. 12:37
 13/14 anonim ***** válasza:
Én mindkét fiamnak beadattam. 3 és 5 évesek. Azért adattam be,mert,ha kijön rajta pár pötty, nem lesz nagy lefolyású. Kevéssel megússzuk,nincs nagy láz,szövődmény,sok pötty. De egyébként mikor az óvodában tombolt a himlő az én fiamnak semmi baja sem volt, vígan járt oviba. Egy pöttye se volt. semmi!
2012. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is beadattam fiamnak. Nekünk a dokink ezt ajánlotta, és amit Ő mond, az a biztos. Eddig nem volt gond semmivel. Csak a kullancs ellenit nem adatom még be. 3 éves elmúlt a kisfiam. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy beadatja-e vagy sem a védőoltásokat.
2012. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!