Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beoltatjátok bárányhimlő...

Beoltatjátok bárányhimlő ellen a gyereketeket, ha kistesót vártok?

Figyelt kérdés
A játszótéri anyukák azzal riogatnak, hogy én hiába estem át a bárányhimlőn, a magzatra nagyon káros lehet, ha hazahozza az oviból a kisfiam. Tesóm szerint viszont a kisfiamnak ártok, ha beadatom neki, mert csak 15 évig védi az oltás és felnőttkorban veszélyes lesz, ha akkor kapja el a himlőt. Tanácstalan vagyok :(
2010. dec. 11. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te már átestél rajta, akkor a magzatodra nem veszélyes!! Egyébként, ha beoltatod a kisfiadat, lehet hogy tőle nem kapnád el a bárányhimlőt, de az orvosnál, oviban/bölcsiben/játszótéren elkaphatod, pont úgy, mint a 3 napos láz vírusát, ami egy herpeszvírus, amitől én terhesen jobban félnék, mint a bárányhimlőtől, mert sokkal veszélyesebb a magzatra.
2010. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a játszótéri anyukák riogatása többet árt mint használ
2010. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem várok babát ugyan, de nemrég megkérdezte a háziorvosunk, hogy szeretnénk-e beoltatni a másfél éves gyermekünket bárányhimlő ellen. Kikértük a véleményét és azt mondta, két oltásra van szükség, és semmi nem garantálja, hogy elkapja vagy nem. Viszont, ha Te már voltál beteg, szerintem Te nem kapod el újra, így a picike is védve van a pocakodban.

Ha hasonló helyzetben lennék, én nem oltatnám be feleslegesen a nagyobb gyerkőcömet.

Ha nagyon beültették a bogarat a füledbe, szerintem a háziorvost kéne megkérdezned. Ő biztos szakszerűbb tanácsot tudna adni.

2010. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem oltatok.


Ez nagyon tetszik: "a játszótéri anyukák riogatása többet árt mint használ" :)

2010. dec. 11. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kérdeztem a gyerekorvost , hogy mit javasol . Azt mondta , hogy ha anyuka átesett a betegségen , akkor nem kell oltani a nagyobb gyereket sem , mert védve van a magzat.
2010. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Magad miatt nem fontos, ha átestél rajta, akkor a magzat védett. De én ettől függetlenül beoltatnám a nagyobbat. (nekem biztosan lelkiismeret-furdalásom lenne a beteg, lázas, viszkető gyerek szenvedését nézve, amikor tudom, hogy miattam kell ezen átesnie, mivel lett volna eszközöm arra, hogy megelőzzem....)

Olvasgasd a baranyhimlo.hu-t, orvosok írják. egy kis ízelítő:

Lehetséges, hogy valaki megfertőződik bárányhimlővel annak ellenére, hogy be van oltva?


100 oltottból 7-10 esetében előfordulhat, hogy az oltás ellenére mégis megfertőződik bárányhimlővel. Az ő esetükben a betegség lefolyása sokkal súlyosabb lett volna oltás nélkül, így azonban legfeljebb enyhe lefolyású és szövődmények nélküli megbetegedés alakulhat ki.

Mennyi ideig garantál védettséget a védőoltás?


Az elmúlt 20 éves tapasztalat alapján megállapítható, hogy a vakcina hosszú távú védelmet biztosító ellenanyagszintet produkál. Az egészséges személyeknél az oltottak 98,4%-ában indul meg az ellenanyag termelés, az alapbetegségük miatt fokozottan veszélyeztetett pácienseknél ez azarány 80%, míg a leukémiásoknál 90%. Ez hosszú távú, felnőtt korra is kiterjedő védettséget jelent. Az oltottakban a varicella ellenanyag meghatározása alapján megállapítható, hogy kinek ajánlható az újraoltás.

2010. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!