Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő ellen oltassak...

Bárányhimlő ellen oltassak vagy sem?

Figyelt kérdés
Kettő pici fiam van. 2 és 4 évesek. Oviban most kezd tombolni a járvány, ajánljál az óvónénik. Horror ára van. 8 ezer egy adag. Kettőt javasolnak belőle, ami két gyerek esetében 32 ezer Ft... Van értelme? Nagyon megoszlanak a vélemények amiket hallok!

2012. márc. 5. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nekem a nyg kétszer van beoltatva, mert a pici akkor született amikor az oviba járvány volt. és így lett a fiam 2 beoltva. de neki kell egy emlékeztető nagykorában!

a pici még kicsi, de valószínű hogy csak 1 oltatom. így elkaphatja de gyorsabb és szövödménymentes lefolyása lesz. Állítólag!

2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A himlőn át kell esni a gyereknek!Felnőtt korban még veszélyesebb!Ne adasd be!Én is akartam!

Mi külföldön élünk és itt nagyon tiltakoznak az orvosok a himlő oltás ellen!Nem ajánlott!Ezt mondta a dokim!

2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nagy!
2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt persze mindenki ajánlja ezerrel! Nagy üzlet lehet ebben...a gyerek érdekeit akarom nézni.
2012. márc. 5. 11:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, de azért hozzászólnék, ha nem baj. :)

Én nem adatnám be. Szerintem a bárányhimlő olyan dolog, ami - bár tudjuk, hogy elég kellemetlen - túl kell rajta esni.

Nem jó az, ha egy gyereket mindentől védenek, mert később nem lesz ellenálló az immunrendszere. Sajnos rokon gyerekeknél tapasztaljuk most épp ezt...

Persze, ahol kis csecsemő van, ott jobban kell figyelni, de teljesen kivédeni nem lehet, és nem is kell - szerintem.

Inkább arra kell figyelni, hogy a gyerek ne éljen burokban, igenis találkozzon bacikkal, viszont egyen sok gyümölcsöt, zöldséget, éljetek egészségesen, és legyen ellenálló. Hosszútávon ez célravezetőbb, mint oltatni minden ellen...

De ez csak az én véleményem. :)

2012. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, off: Ez engem is érdekel. Ha beoltatom, meddig ad védettséget?
2012. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszat nem teszel vele,én is befogom adatni lányomnak.

Az oltás nem arról szól,hogy akkor már el sem kapja stb... hanem,hogy hamarabb gyógyul és kevesebb pöttyel is megúszhatja,mint Pl:szomszéd kislányon 2db pötty volt és semmi baja egyéb tünete láz se semmi azon a két db pöttyön kívül.

Másik ovis kisfiúnál ugyanakkor magas láz és rengeteg pötty jelent meg még a kis arcán is volt.Én ezért fogom beadatni lányomnak mielőtt kezdi az ovit,nem min1 szenved vagy sem és mennyi idő alatt esik át rajta.

2012. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó de 32 ezer Ft kettő gyerek esetén. Azért ez elég borsos...
2012. márc. 5. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:
de elég egyszer hogy kapjon. igaz elkaphatja, de mint az előző hozzászóló gyorsan lefolyása lesz. és lehet láz nélkül 2 pöttyel!
2012. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én beadatom, nem azért, hogy ne legyen a fiam pöttyös és lázas, hanem hogy elkerüljük az esetleges szövődményeket. Nekem azt mondta az orvos, hogy ha 100-ból 1 gyereknek lesz valami szövődménye, már azért az egy gyerekért is kár, pláne ha az pont az enyém lenne. Munkatársam fia epilepsziás lett a bárányhimlő szövődményeként... És azt mondta még az orvos, hogy tényleg nem hat az oltás élete végéig, de ha felnőttkoráig annyira sem kapja el, hogy csak pár pöttye legyen, akkor mégegyszer beoltják majd és újra védett lesz.

Az ára viszont tényleg nagyon sok, nem is tudtam. De az tény, hogy ha nem állnánk úgy anyagilag, hogy be tudjuk oltani, akkor sem érezném magam emiatt rossz anyának, úgyhogy ha nektek ez gondot okoz, akkor nyugodt szívvel dönts úgy, hogy nem oltatsz.

2012. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!