Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő ellen oltassam...

Bárányhimlő ellen oltassam szerintetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptembertől óvodás, én -ha minden rendben megy- februárban szülök. Mennyire veszélyes egy újszülöttre a bárányhimlő?
2011. jún. 27. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésedet, de pont annyira, mint a kisfiadra egyébként.

vagy sima lefolyású vagy lehetnek szövödmények, de azok súlyosak lehetnek a kisfiadnál is.

nekem egyébként 2 évet végigjárt az oviban a kisfiam, semmilyen fertőzést nem kapott el ott és hozott haza a kicsinek és nem volt bárányhimlő sem az oviban még.

Ez nem kötelező eleme az oviba járásnak. Sőt a betegség sem. Nekem szinte végigjárta az ovit a fiam, egyszer egyszer volt taknyos , de egyébként soha semmi baja nem volt.

2011. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen, oltass
2011. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha voltál bárányhimlős, az újszülötted nem lesz az, mert a véredből kapott (nem a szoptatással kapott, hanem szülés előttről maradt) antitestek 6 hónapig, egyre csökkenő erővel, de megvédik. Ha nem voltál, én beoltatnám a helyedben.
2011. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!