Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bárányhimlőoltás ellen...

A bárányhimlőoltás ellen milyen nyomós ellenérvek vannak? Mikor érdemes beadatni? Most már tényleg kettő kell?

Figyelt kérdés

2012. febr. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi dokink azt mondta, hogy ezért nem ajánlja, mert nem véd egész életen át, csak 18 évig kb., és a felnőttkori himlő nagyon súlyos lefolyású.
2012. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

de bizony véd mindenkori himlö ellen, olyan ellenanyagot kapsz mint ha átestél volna rajta, csak nem kell az átesés súlyos szövödményeivel számolni.


kettö akkor kell ha olyat kapsz. mi olyat kaptunk MMR-ben is elöször 11 hósan majd 23 hós korig meg kell kapni. pont holnap megyünk most 17 hós.


ellenérvek mindegyiknek van, lehet láz, hányás hasmenés, kiütés. de még minbdig kevesebb az ellenérv mint a szövödmények egy átesésnél, vagy felnött kori himlö.


én nem voltam és félek is hogy most a második terheségemnél el ne kapjam, örülnék ha gyerekkoromba lett volna ilyen.

2012. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
A fiam 2 hónapja kapta, amikor az ovit kezdte, most 2 és fél éves. Márciusban kell mennünk a másodikra. Ellenérvet nem tudok, nekünk semmi mellékhatása nem volt. Azt viszont biztosan tudom, hogy aki gyerekkorában átesik a bárányhimlőn, az felnőtt korában kaphat újra fertőzést (áll. a vírus a gerincvelőben vagy valahol ott elüldögél, aztán egyszer csak előkerül onnan bizonyos hatásokra, egyszer elmesélte egy immonológus doki), és így alakul ki a nagyon kellemetlen övsömör. A férjem pl. így járt. Az oltás lehetővé teszi, hogy ki se alakuljon a betegség, így elkerülhető, hogy a saját szervezeted betegít meg, ill. véd egész életen át. Én nem is gondolkoztam, ovi előtt beadattam és a kistesónak is beadatom, amint eléri a szükséges kort.
2012. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tudja meddig véd, ugyanis az elsőként oltott generáció még csak most fog felnőni. Az meg, hogy nem kapja el hülyeség. Igen, van aki nem kapja el, de van aki az oltás ellenére is megbetegedett. A kislányom szeptemberben kapta el az oviban, az egész ovi kidőlt bárányhimlőben. Még az is pötyis lett, aki be volt oltva, igaz gyengébb lefolyású volt, de mégis átestek rajta.


Nekem mindkettő túl lett rajta szövődmények és mindenféle probléma nélkül.

2012. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak érvek ellene és mellette, mint minden más oltásnál. Én oltás párti vagyok, beadattam a prevenált, a rotát, a meningitist és a kullancs ellenit, és a HPV-t is befogom. De ezt nem. Életre szóló és 100%-os védettséget egyetlen oltás sem ad. Az biztos, hogy aki megkapja bárányhimlő ellen az oltást, az ha találkozik a vírussal legfeljebb egy nagyon enyhe lefolyású, láz és szövődménymentes, néhány pöttyöt okozó állapotba kerülhet. Amiért mi úgy döntöttünk, hogy nem adatjuk be az egyrészt az, hogy ha nem kapja el gyerekként a lányunk, akkor később agyalhatunk mi is és ő is, hogy vajon immunis vagy esetleg pont terhesen kapja majd el. Másrészt úgy véljük, hogy a szövődmények inkább felnőttkorban jellemzők, és még mindig kevesebb embert érintenek, mint a védőoltás mellékhatásai, ami gyakoribb és ha jól elolvasod a betegtájékoztatót mellékhatás láz, pötty... pont a betegség tünetei.

Mi már túl vagyunk rajta, 2 napig lázas volt, és nem igazán volt étvágya, nehezen viselte hogy benn voltunk egész nap szinte, de semmi katasztrofális. Nem vakarózott, a füle mögött vakart el egy pöttyöt, ennek a helye látszik is. Nem gyengült le az immunrendszere, 2 hétig voltunk itthon, aztán már ment vissza oviba és kutyabaja se volt. Semmi szövődmény.

2012. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!