Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem oltatta be a gyermekét...

Aki nem oltatta be a gyermekét bárányhimlő ellen miért döntött így?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom most kapta el és hülyének néztek h miért nem oltattunk.
2012. jan. 17. 19:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Még nem nőtt fel egy generáció, akit oltottak, gyakorlatilag ismeretlenek a hosszútávú hatások. Nem véletlen nincs a kötelező oltások között. Az immunrendszert sem szabad teljesen elnyomni, ráadásul ki tudja meddig érvényes az oltás, a felnőttkorban elkapott bárányhimlő pedig sokkal súlyosabb kimenetelű, több szövődménnyel.
2012. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
A báányhimlö gyerekkorban nem komoly betegség, inkább csak kellemetlen, felnötteknek viszont igen. Azt nem tudhatja senki, hogy meddig véd az oltás - de a legtöbb esetben kb 10 év a védettség. A saját meagában kialakult védöanyagok viszont egy életre megmaradnak, illetve könnyen újra képzödnek, mert a szervezet melékszik a kiállt fertözésekre.
2012. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"2,5 éves lányom most kapta el és hülyének néztek h miért nem oltattunk"


Remélem megköszönted annak aki miatt megbetegedett a gyerek?Az miért is jó ha megbetegszik a gyerek?

2012. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Megköszönni?

Nyilván nem az a célom h beteg legyen a gyerekem de úgy gondoltam h régen is voltak szövődményei ennek a betegségnek csak akkor még nem volt védőoltás amit jól el lehetett adni így nem szajkózták annyira.

Na meg még nem nőtt el egy generáció sem akik kaptak a védőoltásból így senki nem tudja a hosszútávú következményeit.Az oltás is csak 20-30 évig véd így lehet pont akkor kapná el amikor babát vár aminek súlyos következményei vannak.

2012. jan. 17. 19:46
 5/19 anonim ***** válasza:
eszembe se jutott.de olvastam róla hogy 20 évig véd ki a jó ég tudja hogy mikor kellene pontosan megint beoltani azt gyereket,lehet addigra már rég elkapta valakitől,felnöttekre nagyon veszélyes,meddőség,potencia problémák és még sosorlhatnám.most 3évesem 1 hét alatt túl lett rajta,már a piros foltok se látszanak,1-2 helyen van még seb,de már mehet közösségbe.tény,hogy vagyon letudja gyengíteni az immunredszert,és leszenk tőle nagyon betegek is a gyerekek,de ugyanúgy egy felsőléguti fertőzés vagy unfluenza vagy más vírusok is ilyen veszélyesek.
2012. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem oltattam,mert nagyon drágának találtam. 3 gyerek x 2 oltóanyag,sokba lett volna. Egy hónapja mind túlestek rajta, igaz már négyen vannak az akkor nyolc hónapos kis tesójuk amúgy sem lett volna oltva még.Szóval túlestek rajta. A mi háziorvosunk oltáspárti,mármint a bárányhimlő elleni oltás pártján van. Ugye azt mondja nagyon legyengíti az immunrendszerüket a himlő. A nagyobbak nem betegebbek,mint ebben az időszakban szoktak. A kicsi meg szinte mindig egy időben beteg azokkal a gyerekekkel akikkel együtt szoktunk sétálni és nem többször betegszik meg mint azok, akik nem voltak himlősek. Tehát most úgy látom, nekünk fölösleges lett volna oltatni. Ráadásul itt olvastam olyan gyerekről aki az oltás után teljesen ugyanúgy betegedett meg, mint a nem oltottak.
2012. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 22 hónapos,nem oltattuk be és nem is fogom.Szerintem ez egy olyan betegség amin jobb ha gyerekkorában túlesik.Felnőttként veszélyesebb.

Az egyik válaszoló nagy hülyeséget írt."Megköszönted annak akitől elkapta.Meg miért jó ha beteg" Akkor ennyi erővel a levegőre se lehetne kivinni mert beteg lesz.Vagy minden ellen be kéne oltatni?

2012. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én sem adattam be. Eszembe sem jutott. Mi is voltunk és itt vagyunk, túl éltük. Kisfiam is volt már 2 évesen bölcsibe kapta el. Nagyon sok hólyagja volt, talán 2-öt kapart el, és vígan rohangált közben.
2012. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Pont nemrégiben beszéltek róla a tv-ben is, hogy az oltás nem véd örökké és felnőttként sokkal veszélyesebb a bárányhimlő, gyerekként gyakorlatilag szövődménymentes. Én nem oltattam és nem is fogok.

Nekem is jól jön, hogy most ismét pocakosan nem kell tartanom attól, hogy ha hazahozza a vírust a nagyobbom az oviból, mi lesz. Átestem rajta gyerekként, így tökélesen védett vagyok. Ugyanezt oltással nem mondhatnám el magamról és aggódhatnék, tart-e még a hatása.

Másik, hogy agyonterhelni a gyerek szervezetét oltásokkal nem épp hasznos dolog, az immunrendszer pedig akkor működik jól, ha maga is megküzdhet betegségekkel.

Aki meg azt a választ írta, hogy megköszönted-e már annak, akitől elkapta a gyereked, csak annyit mondanék: én még meg is köszönném, ugyanis ha most, háromévesen és másfél évesen túl lesznek rajta, többé soha nem kell aggódniuk emiatt.

2012. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mert eszembe sem jutott mi is túléltük anno akkor ez most sem lenne másként vagyis volt másként mert a fiam gond nélkül atveszelte
2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!