Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogy zajlott a bárányh...

Nálatok hogy zajlott a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Beoltattátok esetleg ellene? Aki nem, mikor kapta el a gyermeketek? Mennyi időre gyógyult? Volt magas láza? Extrém helyeken is pöttyös volt? sok pötty volt? Sokat elvakart? Mit használtatok rá? Lett valami szövődmény? Hogy fürdettétek? Hajmosás volt míg pöttyös volt? Levegőzni mennyire vittétek? Minden érdekel! Segítsetek!
2012. jan. 3. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltattam be szándékosan. Az oltás nem egy életre véd csak 20-25 évig, így pont akkor lenne a lányomra veszélyes amikor kismama lehetne. Így inkább hagytam, hogy elkapja az oviban, túlesett rajta 5 évesen kábé 20 pöttyel, láza nem emlékszem hogy lett volna, talán hőemelkedés de az se biztos. Semmit nem vakart el, extrém helyen nem volt pöttye, mentolos hintőport kaptunk rá de azt se használtuk, elmúlt pár nap alatt.
2012. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Négy gyermekem van. Három hét alatt mindenkin végig ment. A két kisebbnek hőemelkedése volt a kiütéseket megelőző két napon. Nem sok kiütés volt egyikükön sem. Lengén öltöztettem őket, itthon mivel meleg van csak póló, max. rövidnadrág volt rajtuk. Zuhanyoztak, ha nagyon viszketett. A kiütések megjelenésétől tíz napig, sehova nem vittem őket. Hajat nem mostak. A legextrémebb hely a fütyijük volt. A legkisebb kisfiam néhány helyen nagyon elvakarta, de neki egy időben a himlővel az ekcémája is tombolt. Egyébként könnyen jött, könnyen ment. Tíz napig tartott a leghosszabb himlőnk.
2012. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ú. az én lányom nagyon rosszul viseli. Magas láza van és legalább 100 pöttye.
2012. jan. 3. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Első két napon kb. 8 pötty, a 3. napon mondjuk 20 – már kezdtünk örülni, hogy megússzuk ennyivel. Aztán 4. napra lett vagy 100, 5. napon lett lázas (38,5 fölé nem ment), elég ramatyul volt, egész nap csöndben feküdt az ágyában (egyébként ez nem jellemző, így kifejezetten ijesztő volt), de a láz másnapra elmúlt, a 6–7. naptól már nem jött több petty.

Először a haszán jöttek ki egyébként, aztán az arcán, majd lassan a lábain (azt mondják, a bárányhimlőnél a „föld felé” mennek a pöttyök, vagyis a lábfej az utolsónak pettyeződő testrész).

Extrém helyek, ahol pöttyös volt: hajas fejbőr, fülben, szájban, fenekén az ánusz mellett, de a legdurvább, hogy az egyik alsó szemhéján, a szempillák fölött is lett.


Kétnaponta lezuhanyoztuk, hajat csak akkor mostunk neki, amikor már pörkösek voltak a fején, óvatosan, nem dörzsölve a fejbőrt.

Egy hétig nem vittük ki a lakásból (társasházban lakunk, de van kertje), utána akkor osontunk le a kertbe, mikor senki nem volt közel s távol. Nagyon fertőző betegség, elvileg nem szabad emberek közelébe vinni, míg minden pötty nem pörkös.


Nem volt szövődménye, bár kétszer említette a gyerkőc, hogy szédül – erre persze beparáztam, mert van, hogy a kisagyat megtámadja a kór, és bár ez is elmúlik, ettől akár hetekig tartó, átmeneti egyensúlyzavar lehet.


Fenistil cseppet adtunk neki, mikor már nagyon viszketett, egyébként lázcsillapítót, mikor egy napig láza volt (Panadol szirupot).


Az elsőként kijött pöttyei elég csúnyák lettek, ezeket elvakarta, nagyok, és nehezen gyógyulók, illetve a haja alatt lévők gyógyultak még nehezen.


Összesen két hétig volt itthon, utána ment közösségbe újra.

2012. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
„Először a haszán jöttek ki” persze „Először a hasán jöttek ki” :)
2012. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Múlt nyáron lett bárányhimlős, kicsivel négy éves kora előtt. Először volt a hasán két pötty, meg a bokájánál is egy-kettő. De nem is vakarta, semmit nem csinált vele. Ez volt reggel. Délutánra lett a karján is mutatóba egy-kettő. Akkor átvittem a gyerekorvoshoz, aki azt mondta, ha nem vakarja, nincs láza, akkor szerinte ez nem bárányhimlő, de nem tudja biztosra. Azért írt fel Fenistil cseppet, meg cinkrázót, hogy ha mégis viszketne neki, akkor adjam ezeket. Estére lett egy minimális láza, de ezzel az egész lázas dolgot le is tudtuk, másnap már nem volt egyáltalán, viszont szépen kipöttyösödött mindenhol. De nagyon jófej volt, nem vakarta egyáltalán, csak mondta, hogy viszket neki. Hú, hát csodálom az önuralmát, tényleg nagyon pöttyös volt mindenhol, de ő valahogy így, hogy nem volt láza, nem érezte magát rosszul, az egészet valami poénnak fogta fel (azt leszámítva, hogy nem mehettünk strandra), tetszett neki, ahogy kenegettem a pöttyeit, mindig kérte, hogy rajzoljak a hasára is valamit :)


Amíg megvoltak a kiütések, addig nem volt fürdés, csak gyors zuhany. A haját nem mertem megmosni addig, pedig pont már nagyon meg is nőtt neki, dög meleg is volt, hát nem semmi "fejszaga" volt egy hét után. Akkor aztán végre megmostam, és a hajvágásra is sort kerítettünk :)


Levegőzni azért kimentünk minden nap, legalább egy boltbamenés erejéig, de arra nagyon figyeltem, hogy egyrészt ne tapogasson nagyon semmit, másrészt, hogy más gyerekekhez ne menjen oda. De hát boltba csak el kell menni, egyedül meg nem maradhat, szóval muszáj volt vinnem magammal. Némelyeknek ez mondjuk nem nagyon tetszett, de hát ha olyan okosak, oldják meg jobban.

2012. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem oltattam be nem is akartam soha, és ketteskét sem fogom. a nagy 10 hósan elkapta a rendelőben egy kislánytól alig volt pár pötty láz sem akkor még nem tudta vakarni valami kánforos hintőpor adtak rá de utáltam soha nem maradt ott ahol kellett volna. Vittem levegőre fürdettem is de nem áztattam. Majd 4 évesen újra elkapta mert akin csak enyhén jön ki az lehet kétszer is. Első napokban volt lázas szintén a kámforos por szintén utálás. Már tudott vakargatni de megúszta néhány heggel. most jó sok pötty lett, de mivel tombolt a nyár egész nap kint voltunk szinte, este csak gyors zuhany volt és nem dörgöltük a törölközővel csak felitattuk róla a vizet. annyi hogy nem mentünk közösségbe , kb két hét alatt lezajlott.
2012. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3,5 éves volta nagy és haza hozta a 9 hónapos kicsinek az oviból. A nagy rosszabbul viselte, mint a kicsi, pedig a kicsin 2× annyi pötty volt.


Először a fejbőrén és a hasán láttam meg aztán jöttek szépen lassan, még a nuniján és talpán is volt, a szája tele volt. Az első 5 napban előjött az össze, utána már könnyebb volt. A legrosszabba 3.-4. nap volt. Próbálj neki olyan elfoglaltságokat találni, ami a kezét foglalja le, hogy ne vakarózzon.

Nálunk láz nem nagyon volt, de mondta a dokinéni, hogy akár 40 fokos láza is lehet és akár 1 hétig is tarthat.


Ami nálunk nagyon sokat segített és a doki ajánlotta: Első pár nap aerius szirup, naponta 2,5 ml, a nehezebb napoktól fenistil csepp, napi 2-3× zuhany, utána Aloe First spray, vagy 100%-os gél a sebekre, tantum verde a zsájába, szellős ruha egy póló és egy bő naci bugyi nélkül.


Szövődménye nem lett szerencsére, de nagyon legyengült az immunrendszere, után minden trutyit összeszedett, szeptemberben kapta el, decemberre már annyira szarul volt asok betegségtől, hogy a dokinéni nem engedte egész decemberben oviba, úgyhogy ha túl vagytok rajta nyomasd neki az immunerősítőt.


Hajat nem mostunk, nem is szabad, szegény 2 hétig hajmosás nélkül volt (persze ha rövid a haja lehet, az enyémnek derékig érő)

Levegőzni az után vittem, hogy nem láttam újabb megjelenő pöttyöket és nem volt már lázas, de nagyon vigyázz, hogy ne tapogasson össze mindent, nehogy elfertőződjön neki valamelyik seb és begyulladjon, mert akkor még antibiotikumot is szedhet.


Elvakarni egyetlen egyet vakart el, pont ott ahol annó én is és hugim is, mindhármunknak a homlokán van a nyoma. Ez a szexepilünk. :)


Jobbulást a gyerkőcnek.

2012. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most már alakulunk.
2012. jan. 4. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászólás írója vagyok megint.

Sajnos nálunk most derült ki, hogy tüdőgyulladást kapott a gyerek, persze nem bizonyítható a közvetlen összefüggés a bárányhimlővel, de a doki szerint vagy a himlő miatt legyengült szervezete bekapott valami jó kis ovis fertőzést (amit normál esetben köhögéssel megúszott volna), vagy akár egy bakteriálisan felülfertőződött hólyagból a véráramba jutó fertőzés is okozhatta.

Szerencsére nem súlyos a tüdőgyulladás, de még sosem volt neki, és nagy valószínűséggel a bárányhimlővel összefügg.

2012. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!