Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a bárányhimlő...

Meddig tart a bárányhimlő végleges kialakulása? Lehet hintőporozni a testét? Tanácsokat várnék.

Figyelt kérdés
3 éves,vasárnap óta tart a pöttyök,hólyagogk kijövetele,tegnap óta már viszket is neki,ma éjjel már nem aludt,szinte félóránként kelt,nyugtalan volt,mintha nem tudna aludni.adom neki a fenistil cseppett,mégis úgylátom mintha nem használna neki.egy kis hintőpor segítene?mikor alakul ki a végleges állapot,ahonnan már csak gyógyulás várható,
2012. jan. 11. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk két hét volt mire teljesen átment rajta,szintén 3 évesen.Fenistil,kg-onként egy csepp,kaptunk rá speckó hintőport,ami szárít,fertőtlenít,illetve rázókeveréket,barna üvegben fehér trutyi,olyan mentolos,ánizsos illatú,jól hűsít.Amikor ez rászáradt a pöttyre,rákentem a hintőport.Nagyon fontos hogy ne vakarja el,mert kis luk marad a helyén.Az én lányom el-elvakargatta,szintén nagyon szenvedett,és a mai napig látom a hátán itt-ott a helyét,pedig utánna kentem speckó sebkezelő géllel,és nem mult el a heg.Ha nagyon szenved szegényke,én éjszakára adnék neki nurofent.Addig gáz,míg jönnek a pöttyök,gennyeznek,fehér a tetejük,addig fertőz,viszked.A lányomnak még a feneke lyukában,fülében,orrában is volt,a hajas fejbőréről nem is beszélve.Mi nagyon benyeltük,ezért a fiamat beoltatom majd,tudom milyen szörnyű tud lenni.jobbulást!!!
2012. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mi nem kaptunk rázókeveréket,sem hintőport.a fentistilt is ismerős adta oda,mert recepk kötelesd,és a mi dokink nem írja ki.olyan rettenetesen sok pötty nincs rajta igaz a fejbőrén sok van és még az ajkán is van 4 db.kuki,fenék szintén.de a háton hason lábon nem vésues,nagyok gennyesek,pirosak de nem olyan rengeteg.eddig nem is viszketett neki.tegnap kezdődött,nem tudom kapart e el belőle mert elég haamr kipukkadnak a himlők,van ami már most sebes is.ezekszerint pár éjszakát még fent lesz miatta.szerinted a kamillás hintőpor jó rá?úgy láűttam jobban viselte a reggelt ettől.
2012. jan. 11. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!