Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem oltatta be a gyermekét...

Aki nem oltatta be a gyermekét bárányhimlő ellen miért döntött így?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom most kapta el és hülyének néztek h miért nem oltattunk.
2012. jan. 17. 19:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Előttem mindent leírtak, amiért én sem oltattam!

Mindkét gyerkőc gond nélkül esett át rajt, a nagy 3,5 éves volt,a kicsi 9 hónapos.

Én 25 éve majdnem elpatkoltam anyukám szerint (mindig túloz), 40 fokos lázam volt napokig, nem volt egy négyzetcenti hely, ahol ne lett volna seb, de szövődménymentesen átestem rajta, ahogy tesóm is és még olyan sokan mások. Nálunk az oviban, mikor járvány volt ősszel, mindenki simán átesett rajta, szövődmény nélkül.

2012. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hú akkor kicsit megnyugodtam.Remélem a lányom is szövődménymentesen átesik rajta.
2012. jan. 17. 21:46
 13/19 anonim ***** válasza:

21 hós a lányom, nem oltattam. A dokinnk szerencsére nem erölteti a nem kötelező oltásokat. Amikor megkérdeztem miket lehet, és mondtam, hogy csak azt kérem a nem kötelezők közül, ami az agyhártyagyuladás ellen véd, azt mondta egyetért.

Én középiskoláskoromban kaptam el vagy 3 féle himlőt(óvodásoktól:)), Örültem, hogy mire babát várok, védett leszek. Amikor terhes voltam bárányhímlősek lettek az iker keresztlányaim. Örültem, hogy nem kell attól félnem, hogy elkaptam tőlük! Remélem a kislányom még gyerekkorban "kipipálhatja":)!

2012. jan. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A környezetünkben nemrég volt bárányhimlős, és kicsit sajnálom, hogy fiamnak nem 'sikerült' átesnie még rajta, de majd oviban biztos találkozik vele. Nem oltatom a választható oltásokkal több okból (csak a meningitecet kapta meg):

-a bárányhimlő elleni oltás nem ad életre szóló védettséget

-drága

-olvastam egy nemzetközi (európai) tanulmányt, ami azt írta le, hogy a sokat oltott gyerekek bár az adott betegségeket nem kapják el v könnyebben átvészelik, más hétköznapi betegségekkel szemben kevésbé ellenállóak, mert az immunrendszerüket megterhelik az oltások.

-ha bármilyen 'szak'irodalmat olvasol, mindenki az oltás mellett kampányol, vajon miért??

2012. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pontosan amiatt, amit már leírtak előttem:

- mert nem ad egy egész életre szóló védettséget, így ki tudja, mikor kapná el abban a tudatban élve, hogy ő védett ellene,

- mert nem ismerjük a hosszú távú hatásait (ugyanígy az influenza elleniét sem, annak is ellene vagyok amúgy),

- és mert egy nagy lehúzásnak tartom a rota ellenivel együtt.

2012. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző! Még azt hozzátenném, hogy a világon a gyógyszeripar a legnagyobb hatalom, nálunk is. Ráadásul az orvosok is komoly pénzeket kapnak a gyógyszergyáraktól, ha az ő termékeiket írják fel, ha az ő vakcináikat ajánlják. Szóval attól hogy egy doki ajánlja a nem kötelező oltásokat, még nem biztos, hogy jót akar vele neked meg a gyerekednek. Az ő megélhetése múlik rajta...
2012. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Most már teljesen nyugodt vagyok h jól döntöttem.

Az a fura h még mindig nincs rajta olyan sok hólyag.

Valahol azt olvastam h akinek enyhe lefolyású az többször is elkaphatja.

2012. jan. 18. 14:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Biztosan tudod, hogy jó melegben kell lennie azért, hogy rendesen "kijőjjön"rajta, ez azért is fontos,hogy elkerülje a szövődmények kialakulását. Nagymamám annó, este bort egy deci itatott velem.(Én vagyok aki középiskolás korban kaptam el...minden gyerekbetegséget).
2012. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem oltattam,egyszerre letudtuk a 2 gyerkőccel 1 éve,nem is bánom.

Azért nem kapták meg az oltást,mert nem vagyok a híve a nem kötelező oltásoknak.Egyedül a Menjugate-t kapták meg,és a nagyobb a Prevenar-t,amikor még fizetős volt,és nem volt kötelező.

Egyébként több ismerősünk is elkapta a himlőt,akik oltattak,maximum nem volt annyi pötty,viszont ugyanúgy 2 hétig nem mehettek közösségbe.

2012. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!