Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves a gyermeked és még nem...

3 éves a gyermeked és még nem beszél?

Figyelt kérdés

Olyan szülőkkel szeretnék felvenni a kapcsolatot itt, akik hasonló problémákkal küszködnek. Nem tanácsokat szeretnék, hogy miért nem beszél a gyermekem, hanem tapasztalatot szeretnék cserélni olyan szülőkkel, akiknek szintén 3 éves a gyerekük, nem beszél (vagy csak alig, viszont nem akadályoztatott értelmileg, stb., alkalmas lenne a beszédre csak valamiért még sem akar), fejlesztésekre járnak. Illetve azoknak is kíváncsi lennék a tapasztalatukra, akik hasonló cipőben jártak, de már megoldódott a problémájuk. Ki milyen fejlesztésre jár? Milyen ütemben haladtok? Honnan indultatok, hol tartotok és mennyi ideje jártok fejlesztésre? A környezetetek hogy áll hozzátok? Ti hogy élitek meg az egész szituációt?

Remélem, hogy nem csak mi vagyunk ilyen szituációban.


2012. febr. 27. 10:02
1 2
 11/15 Varonika25 válasza:
Remélem kilehet bogozni amit írtam.Bocsi. Veronika 25.
2014. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Nicky001 válasza:
Kedves Kérdező! Jó sok idő eltelt azóta, hogy írtál a kisgyereked beszédével kapcsolatban. Most én vagyok ugyanilyen cipőben, értelmes a kislányom, vmit szépen mond de rengeteg a hablaty. Hogy oldódott meg Nálatok? Mi pár alkalommal voltunk eddig az Újbudai-Fejlesztőházban, tornával fejlesztik. Köszi előre is, mert én is aggódom...
2016. febr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Most töltötte be a kisfiam a 3.életévét. Tavaly szeptember óta ayres terápiára jár heti2x, itthon tsmt-zübk heti4x március eleje óta, de még mindig csak halandzsázik. Néha kimond egy szót, pl süti, amit aztán többet nem mond. Vagy rámutat a mamára, és mondja hogy mama, de többször nem. Nevtan szerint autista, legalábbis erre hajlanak. A kisfiam nem beszél, nem nagyon eszik főtt ételt (halrudacsak, rizs, dínófalatka) és nem tud sokáig szemkontaktust tartani (kivéve ha ő akar valamit, akkor húz oda a polchoz és néz a szemembe folyamatosan hogy észrevettem e 😊) végülis a bizottság szerint adhd, szeptemberben kezdi az ovit ,minden reményem ebben van...

Nálatok régi hozzászólók, hogy alakultak a dolgok? Vagy esetleg olyanok, akik most is ezzel küzdenek? Tudom hogy tudna beszélni, de valamiért mégsem, pedig mindent megért elsőre, nagyon okos fiúcska, és szereti a társaságot, főleg a kislányokra mosolyog nagyokat 🥰

2022. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Kedves utolsó hozzászóló! Mi is hosszú utat jártunk be. A kisfiunkra mondtak már mindent IS, hogy mi a gond a különböző helyeken. A lényeg, hogy 4 éves kora után kb. 4 hónappal kezdtek végül is elindulni nála a szavak amiknek 2-3 éves kor között kellett volna legkésőbb, hogy elinduljon. Viszont nagyon gyors ütemben kezdett fejlődni a beszéde és most 4-5 hónappal később már mondatokban fejezi ki magát. Nem mondanám, hogy olyan mint egy korabeli "normál" gyerek beszéde, de ilyen rövid idő alatt hatalmas fejlődés nekünk. Sokféle fejlesztésen vettünk/veszünk részt, de azt kell mondanom hogy aminek az eredménye igazán meglátszott az a mozgásfejlesztés, ami pedig a beszédben végül nálunk az áttörést hozta az a Pataki-Kolláth féle Hallásébresztés terápia volt. Most hogy közvetlen ez a terápia volt-e az oka, vagy ekkor ért be minden és ez lökött rajta egyet, azt nem tudjuk, de az biztos hogy a terápia után kezdtek rohamosan megindulni a szavai és javulni az egyensúly érzéke, mozgásának minősége. Jelenleg normál oviba jár, befogadták a társai, sok mindenben van még hova fejlődni, de óriási a változás azóta.
2022. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nagyon köszönöm ezt a tippet, most hirtelen amit olvastam róla úgy gondolom megér egy próbát! Esetleg elérhetőséget tudnál javasolni? Mert 2-3 oldalt néztem, de nem tiszta, csak hívjam fel valamelyik számot? Ez az otthoni lehetőség érdekelne, mivel vidékiek vagyunk, de ha csak Budapesten van ilyen lehetőség természetesen abba is belevágnánk, nincs veszíteni valónk.
2022. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!