Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 17-19 hónapos...

Mennyit beszél a 17-19 hónapos gyermeked?

Figyelt kérdés
Az enyém kb 20 szót tud, és mindent ért. A passzív szókincs jelentősen szélesebb. De nem kevés ez a 20 szó az átlaghoz képest? 18,5 hónapos és kislány.
2010. nov. 22. 13:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

szia,


ne aggódj, nálunk ebben az időszakban kezdett el rohamosan fecsegni :))) most 24 hónapos és szinte már mindent utánoz, amit mondunk, be nem áll a szája :) szóval tényleg nyugi!! :)


Ági

2010. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi átlag alattiak vagyunk, 17 hónapos kisfiú és egy árva értelmes szót sem mond. Folyamatosan magyaráz a saját nyelvén, és nem érti, hogy miért nem értem. :-)

Szóval hozzánk képest nagyon jól álltok! Amúgy ilyen korú lányoknál ez a 20-25 szó az általános az én ismeretségi körömben.

2010. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Szia! Ez teljesen normális! Ne aggódj!

Nekem 19 hónapos kisfiam elmond mindent, ami őt érinti, tőmondatokban, rosszul ragozva (kéred, jött, menni... stb.), de olyanról is hallottam, aki a másfél éves oltásnál mondta, hogy "nem kérek szurit"... Sokfélék a gyerekek, van, ami gyorsabban megy, van ami lassabban. Nálunk pl. az evés lassabb: szilárd rágás, kanál fogás, lépcsőzés, futás vagy ugrás, ezekben nagyon a biztosra hajaz a kisfiam.

2010. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam közel 17 hónapos, 3 szót tud, de ebből kettőt az utolsó két hétben sajátított el: baba, papa vagy pápá, mama.

de ezeket is lassan, nagyon koncentrálva, mélyen mondja ki: maaammmaaa :))

2010. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez bőven jó! Nálunk két és fél éves és még csak szavakat mond, amit felismer, de mondatokat nem, semmi önkifejezőt, pl éhes vagy álmos, aggódom is.
2010. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Enni, inni az enyém sem kér, pedig tudja ezeket a szavakat, de csak ismétli.

És bár 20 szót tud, de alig beszél. Legtöbbször csendben üldögél. Gyakran halandzsázik is, de a legjellemzőbb, hogy nem szólal meg. Én is aggódom...

2010. nov. 25. 17:23
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom másfél évesen még szinte egyáltalán nem beszélt. Néhány szónak az első 2 betűjét mondta(általában csak én és az apja tudtuk mit is akar a gyerek:S ). Aztán nyár elején(majdnem 2 éves volt már), gyakorlatilag egyik napról a másikra elkezdett beszélni. 2-3 hét alatt mondatokba beszélt(persze azért nem nyelvész szinten). Azóta is folyamatosan dumál. Szóval szerintem ne aggódj.

Egyébként férjem nagynénje óvónő, és azt tanácsolta, hogy nagyon sokat beszéljek hozzá. Párbeszédekre gondolt. Azt mondta, nem baj, ha nem válaszol, válaszoljak helyette. Gyakorlatilag mindenről kommunikáltunk.Ez azóta is úgy van, csak én már nem mindig jutok szóhoz. :)))

2010. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18 hónapos kisfiam egész nap beszél, de csak a saját nyelvén. amit mond az a mama, kot-kot, hinta, meg most kezdte el a jó-jó. de ennyi
2010. nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 kisnita ***** válasza:
Az enyém most 16 hónapos nem sok mindent mond... Baba, Dádá, mama (inkább mammam) apa és néha intaaa (hinta) De főként csak babanyelven magyaráz. Ha az átlagot veszem figyelembe akkor mi is le vagyunk maradva, de nem igazán érdekel. Semmiben nem akarom siettetni rá ér még... Ha megtanul beszélni akkor majd ezeket a csöndesebb napokat vágyom majd vissza :D
2010. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A fiam elmúlt 18 hónapos, és még egy árva szót sem mond. Egy kicsit én is aggódom, de az orvos szerint még nincs rá ok.
2010. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!