Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 17-19 hónapos...

Mennyit beszél a 17-19 hónapos gyermeked?

Figyelt kérdés
Az enyém kb 20 szót tud, és mindent ért. A passzív szókincs jelentősen szélesebb. De nem kevés ez a 20 szó az átlaghoz képest? 18,5 hónapos és kislány.
2010. nov. 22. 13:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

kisnita!

Engem is így hívnak:)

2010. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
17 hónapos lánykám szavai: aja, pa, mama, cic, ta-pa, de, deje, ezeket így ejti, jelentésük: anya, apa, mama, cica, hita-palinta, add ide, gyere, mindig így mondja, és udatosan, szerintem iskevés, de ez nem tragédia, az a lényeg, hogy kommunkikál, és próbálkozik a szavakkal.
2010. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsi az elütésekért, remélem érthető voltam :)
2010. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom is kb. ott tart ahol a tied, szerintem nincs miért aggódni, ismerek olyan kisfiút aki közel két évesen egyáltalán nem beszélt, behozta!
2010. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
22 hónapos kislányom egyfolytában beszél a maga nyelvén, amiből többnyire Én egy szót sem értek. Ha csak egy-egy szót mond, az érthető, de ha elkezd darálni, elvesztem a fonalat. Nem számoltam soha, hány szót mond, de talán 20-25 lehet. Szóval Mi sem tartunk előbbre, ne aggódj.
2010. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen fölösleges ilyesmin aggódni, előbb utóbb úgyis fog beszélni

én ismerek egy kisfiút aki még 3 évesen sem beszélt, egyáltalán semmit, aztán egyszer csak elkezdte, azóta be nem áll a szája :)

2010. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
most látom hogy írod hogy 20 szót már tud, akkor végképp nem értem hogy min kell aggódni, talán attól félsz, hogy 20 szónál megáll a szókincse? :D :D
2010. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nálunk meg be nem áll a szája.15 hós de lassan mindent tud mondani! 100szóig írtam de pár hete már nem írom. Akármit mondunk ő azonnal ismétli.Sajnos ha elkáromkodom magam azt is:)! Ma is volt egy példa rá erre ő azonnal mondta!Nagyon csodálkozunk h ennyi idősen így beszél!Jó mondjuk nagy dumás vok én is :)!Folyton beszélek hozzá.
2010. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Épp most akartam feltenni ezt a kérdést.


Mi úgy állunk, ahogy a 13,44-es.. lassan 18 hónapos lesz a fiam, de már 2-3 hónapja nagyon mondja, mint egy kis papagáj ismétel minket, a káromkodást is, én most a 110. szónál járok, de nem tudom mennyi lehet még, mindig elfelejtem felírni.

Ismeretségi körünkben egy ilyen kisfiú van még, a többiek 1,5-2 év közöttiek 10-15 szó a szókincsük... attól függetlenül ők jól megértik egymást.


Ne aggódj, egyszer csak beindul és akkor nem lesz csend sosem. :)

2010. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akiknek nem igazán beszél a gyermekük azok hogyan voltak a mozgásfejlődésben? Mert ha hamarabb csinált a gyermeketek mindent mint az átlag, akkor nincs ok az aggodalomra! Én is még ezzel nyugtatom magam, bár az én kisfiam még csak 14,5 hónapos, ő extra korán elindult, és egyetlen szó van, amit nagyon szépen és tudatosan mond, az pedig a BABA!
2010. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!