Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érthetően beszél 2,5 éves...

Érthetően beszél 2,5 éves gyermeked?

Figyelt kérdés
Nekem kisfiam van, kb. 2 hónapja beszél mondatokban, de még van hogy csak én értem, vagy még én sem:-)
2011. aug. 6. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
igen érthetően beszél,és rengeteget.De ha nagyon gyorsan kar beszélgetni akkor van hogy még halandzsázik de már egyre ritkább.most már mindenki érti mit mond.
2011. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindent lehet érteni, de a nagy részét igen. Vannak speciális szavai, mint például a telifotó (távirányító). Erre még senki nem jött rá az ismerősök közül, hogy mit jelent. :-)
2011. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
egy hónap múlva lesz két éves a fiam,teljesen érthetően beszél.simán megértik az idegenek.csak a speciális szavait kell fordítani,mint az egyik előző válaszolónál is.neki a távirányító az távíjó
2011. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenki számára érthető az esetek 95 %-ában. 2,5 éves
2011. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de Ő már másfél évesen kezdett beszélni, 2 évesen már folyékonyan beszélt. Szintén kisfiú.
2011. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 95%b-ban megértik, mit mond a gyerekem. Amit mond, teljesen érthető, inkább az a baj, hogy a kerettörténet nem világos mások számára. Pl elmeséli a szomszédnéninek, hogy a mama elutazott a sárgával. Ez így oké is, csak a szomszédnéninek gőze nincs róla, mi az a sárga. Hát a mama a sárga repülővel utazott el, csak ezt a gyerekem nem teszi hozzá.

Ilyen "bonyodalom" sokszor van, hogy nekem kell azért magyaráznom helyette, mert ő nem meséli el az egész történetet.

2011. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még csak 2 éves lesz a kisfiam, de nagyon szépen beszél már mondatokban, és általában mindenki érti, az idegenek is. Persze vannak olyan szavak, kifejezések, amik kicsit furán hangzanak, és más nem érti meg elsőre, de arra is lehet azért következtetni, mit akar mondani. Pl. a jövő héten hétvégén az neki jö-hhő éten hétévén. :)
2011. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a távirányító meg tájító nála. :) Papa kulcscsomója = papákúcs, szerszámoskulcs = számákúcs, túró rudi = tújódi, kenyejeset = tejszeletet, és ilyesmik.
2011. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
na látom megint lepontozott valami jó indulatú okos anyuka,akit frusztrál,hogy az ő gyereke még nem beszél,a másé meg már alig két évesen folyékonyan.az irigy lepontozókat tájékoztatnám,hogy 1,5 évesen a fiamnak már több száz szavas szókincse volt,és két szavas mondatokban beszélt.most már folyékonyan,ragozva,érthetően,választékosan beszél.ez miért olyan hihetetlen.ja én mondókákat mond,pl a debrecenbe kéne menni mondókát elejétől a végéig hibátlanul elmondja,de ez csak egy,még jó párat tud. ismét gratulálok a kedves korlátolt anyukáknak.
2011. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 2 és fél éves de még ö sem beszél viszfolyásossan öszetett szavakat rövd mondatokat alkot s közli velem hogy mit szeretne de nem hiszem hogy ettöl lemaradott lenne a többitöl s igen van mikor olyat mond hogy én sem értem.....elöfordult párszor
2012. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!