Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi indokolta (kis) gyermeked...

Mi indokolta (kis) gyermeked orrmandula-műtétét?

Figyelt kérdés
Milyen út vezetett odáig?
2011. nov. 3. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor 5 éves voltam, anyu észrevette, hogy nem hallok rendesen. Elvittek a fülészetre, ahol kiderült, hogy annyira meg van dagadva a mandulám, hogy nyomott valami hallóideget. És ki is vették az orr- és garat mandulámat is.
2011. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lányom tavaly szeptemberben kezdte a bölcsit. Előtte nem volt igazán beteges. Viszont ahogy elkezdtük 2 hétre rá elkezdődtek a betegségek, gyakorlatilag folyamatosan. Láz, folyamatos orrfolyás, dugulás, köhögés, fülgyulladások. Antibiotikum ellenére sem gyógyult meg teljesen. Egy-egy betegség utáni orrfolyás és dugulás maradt, folyamatában szívtuk az orrát 8-9 héten át. Télre kivettük a bölcsiből, meg tudtuk oldani otthon. Április elején ment újra, gondolván, hátha már jobban bírja. Hát nem. Első nap újra megbetegedett, újabb fülgyulladás. Ekkor határoztuk el, amit már sokszor mondtak, hogy ki kellene venni az orrmanduláját. Aludni nagyon nehezen tudott, mert állandóan el volt dugulva az orra, csak a száján vette a levegőt, valamint folyamatosan nem vett levegőt éjjel, én meg azt néztem, hogy hogyan lélegzik. Nagyon sz@r volt. Júliusban kivették. A kis szenvedés eltörpült már a sok kín mellett, amit kiállt szegénykém tavaly. Azóta is beteges (szeptembertől ovis, 4. betegségen van túl), de azt elmondhatom, hogy lényegesen gyorsabban kilábal a betegségből, mint azelőtt. 2-3 nap, esetleg a köhögés része tart tovább. Az éjszakáink jobbak, általában egy-egy betegség alkalmával csak az első éjszaka az, amikor kínlódik, utána már a sok orrszívás hatására éjjel is tud aludni. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nekem is ugyanez a sztorim, csak az enyém most ovis, most kezdte, de 2 hetet nem járt összesen, és eddig 1 hetet volt egészséges, azt sem egybe...ma viszem gégészhez. Kicsit elkeseredtem, hogy nálatok a műtét után sem javult a helyzet...
2011. nov. 3. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem javult! Az is rettentő nagy javulás, hogy pár nap alatt túl van rajta! Nézd, ha logikusan belegondolsz, attól mert kivették az orrmanduláját az immunrendszere marad ugyanolyan, mint amilyen volt, az nem változik.... Tehát kvázi ugyanúgy meg fogja kapni a betegségeket, mint azelőtt. Az orrmandula állandóan újrafertőzte, mintegy gócként működött, ezért volt az, hogy nem tudott meggyógyulni. De most már nem ez van és ez nagy fejlődés! Én azt tudomásul vettem, hogy sajnos gyengébb immunrendszerrel áldott meg minket a sors, így kínlódni fogunk a megbetegedésekkel, de ha pár nap alatt és antibiotikumok nélkül ki tudjuk kezelni, az már szuper! Tavaly 7-8 antibiotikumot kapott a lányom, idén a 4 betegség ellenére egyet sem. Második voltam.
2011. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányának kellett kivenni az orrmanduláját nemrég. Sajnos ennek ellenére betegeskedik, -most is az- és megbánta a barátnőm, hogy kivetette, mert úgy érzi, hogy rosszabb lett a helyzet. Idén 1 hetet volt oviban eddig, jelenleg az apuka van otthon most vele. :( Ő is bölcsis volt, akkor nem volt annyira beteges, mint a műtét után :( Sajnálom Őt, Őket, mert hiába adnak neki vitaminokat, immunerősítőt, olyan, mintha semmit nem kapna. :( Bevallom őszintén, ha lehetne, anyatejet adnék még ennyi idős korban a piciknek, napi 3 dl min. Nem tudom ki hogyan gondolja.(?) Talán az segítene.
2011. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én biztosra veszem, hogy számít az, hogy egy gyerek mennyi anyatejet kapott. Az én lányom sajnos nem sokat, kb. 2 hétig tudtam csak szoptatni. Bizonyára nagyon sok "jó anyagot" magába szív azzal a gyerek.
2011. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiamnak sokszor volt középfülgyulladása, egy évben 3-5 x is felszúrták a fülét. Hiába kérdeztem rá a gégésznél az orrmandulaműtétre, azt mondta, hogy az nem biztos, hogy megoldja a problémánkat. Ahányszor náthás lett a fiam, mindig a fülére ment, ha szerencsénk volt, akkor antibiotikummal megúszta, ha nem, akkor fel is szúrták a fülét.

5 évesen aztán észrevettem, hogy nem hall rendesen. Ekkor vették ki aztán az orrmanduláját. Ennek már 1,5 éve, azóta bár náthás már volt egypárszor, a fülére nem ment rá. Én nem bántam meg.

2011. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, remek...meddig fog még ez üldözni engem, hogy anyatej? Én sem tudtam szoptatni, jó szarul éreztem miatta magam, és most 3 és fél év után is ez ér utol. :-(
2011. nov. 5. 08:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Előtted író vagyok.

A fiamat, akinek 5 évesen vették ki a manduláját 18 hónapos koráig szoptattam. 10 hónaposan volt először középfülgyulladása, amikor még javarészt csak szopizott (elég nehézkesen fogadta el a hozzátáplálást, de azért haladtunk). Viszont a másik két gyerekemnek (15 és 32 hónapig szopiztak) nem volt komolyabb gond a fülükkel. Szerintem inkább alkati kérdés, hogy ki lesz "füles", ne emészd magad már a szoptatás miatt:)

2011. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!