Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő, doki nem piszkált...

A védőnő, doki nem piszkált titeket, hogy még nem beszél a gyermeked (biztos valami baj van vele)? Ha igen mennyi idős volt akkor?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon volt oka piszkálódásra. A lányom 7 hósan már szavakat mondott (pl apa, mama, baba, ótó-autó, nyá-macska9 másfél évesen többtagmondatos mondatokban beszélt.(Nem dicsekvésképpen írom, minden baba másban jó, ő éppenséggel ebben erős)

A fiam 14 hós, kb egy hónapja nagyon meglódult a beszédfejlődése, jelenleg ilyeneket mond: tia mama (szia mama, amikor jön anyám, vagy ha mobilon beszélek vele akkor odamászik és belekiabál), hév/ótó/dusz deje(HÉV gyere, amikor áll az ablakban és várja hogy jöjjön a hév/autó/busz), hamma éjem (kéri a kiszemelt kaját), ott teme (szemenböki a babát, vagy bárkit aki felemelte és nem figyel :D .

Van egy csomó szava, meg a hangutánzás is nagy kedvenc most neki.


de pl a keresztfiam két éves elmúlt, mikor a mama-baba- és hasonló kezdeti szavak után egyebeket is kezdett mondani. A keresztlányom meg két és fél éves koráig csak a szavak első szótagját/vagy kbfele szót mondta. Aztán beindult nekik és már semmi gond sincs a beszédükkel.

És tegnap találkoztam egy régi barátnőmmel, 2 éves a fia, ő még csak olyasmiket mond, hogy apa brűűű-mikor apja elment autóval, meg hogy nyamma adda, amikor további rágcsálnivalót kért az anyjától


Neked milyen idős a babád?

2011. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem de nem is foglalkoznék vele! Azt mondják,hogy általában a fiúk 2,5 évesen kezdenek el de persze vannak akik jóval előbb de van aki csak 3 évesen szólal meg! Az én kisfiam 2 éves és kb. 3 hónapja kezdett el beszélni nagyon sok szót mondd utánunk.

Mostmár próbálja összerakni a szavakat.

Neked mennyi idős a babád?

2011. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miután lányom a 2 éves státuszon ráordított a dokira, hogy "nem nyúlsz hozzám", szerintem eszükbe sem jutott volna piszkálni.... :-)))) Ne törődj vele, ha ezzel piszkálnak. Már csak azért se, mert ugyebár idegen helyen a legtöbb gyerkőc akkor sem szólal meg, ha amúgy folyékonyan beszél. Egyébként sem kell elvárni egy gyermektől az összefüggő beszédet 3 éves kor alatt, úgyhogy ne aggódj. Tényleg, mennyi idős a babád?
2011. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én 17 hónaposomnak olyan 10-15 érthető szó az aktív szókincse, ezen kívül rengeteg utánzott állathang, autó hangja, horkolás, ilyesmi. 1 hete voltunk nem kötelező oltáson, a doki és a védőnő is el volt ájulva, hogy milyen ügyes, mennyi hangot tud, mindent megért, megcsinált, amit kértek tőle, és a saját szavaival elmagyarázta, hogy kinn vár bennünket mama az autóval. (Mama brüm-brüm és mutatott kifele.)

Úgyhogy 17 hónaposan ennyi is elég, bár én sem idegeskedek ezen, de nekem megvan az az előnyöm, hogy a szakmámból adódóan tudom, hogy sokfélék a gyerekek.

2,5 éves kor után beszélünk megkésett beszédfejlődésről abban az esetben, ha nincs 50 szavas aktív szókészlet.

2011. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónapos és csak pár szót mond:apa,nem(ezt kristály tisztán),oppppppááááááá(ez a hoppá),de,ana(ez az anya)és ennyi.

Én 8 hónaposan már pofáztam 1000-el viszont hugom 2 éves koráig egy mukkot se szólt.Anyuék elvitték orvoshoz,hogy néma lesz-e a hugom vagy miért nem beszél már.

Azt mondta neki a doki annó,ha 3 évesen se szólal meg vigye vissza akkor.

Másnap hugom a mamáméknál ült a függöny előtt,egyszer csak megszólalt:Ott a légy.

Mondatot mondott. :)))

Szóval,te se izgulj.Egyik gyerek ilyen a másik meg olyan.

2011. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!