Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves a gyermeked és még nem...

3 éves a gyermeked és még nem beszél?

Figyelt kérdés

Olyan szülőkkel szeretnék felvenni a kapcsolatot itt, akik hasonló problémákkal küszködnek. Nem tanácsokat szeretnék, hogy miért nem beszél a gyermekem, hanem tapasztalatot szeretnék cserélni olyan szülőkkel, akiknek szintén 3 éves a gyerekük, nem beszél (vagy csak alig, viszont nem akadályoztatott értelmileg, stb., alkalmas lenne a beszédre csak valamiért még sem akar), fejlesztésekre járnak. Illetve azoknak is kíváncsi lennék a tapasztalatukra, akik hasonló cipőben jártak, de már megoldódott a problémájuk. Ki milyen fejlesztésre jár? Milyen ütemben haladtok? Honnan indultatok, hol tartotok és mennyi ideje jártok fejlesztésre? A környezetetek hogy áll hozzátok? Ti hogy élitek meg az egész szituációt?

Remélem, hogy nem csak mi vagyunk ilyen szituációban.


2012. febr. 27. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam áprilisban lesz 3 éves és 2.5 évesen kezdett szavakat mondani. Ráadásul olyan lassan haladt a beszédfejlődése. Én a saját magam megnyugtatására elvittem a korai fejlesztőbe vizsgálatra. Azt mondták rendben van a gyerek. Most már többszavas mondatai vannak, de nem mindig ragoz és történeteket sem tud még elmondani, de talán az oviban jobban belelendűl.
2012. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 és fél éves most nyáron lessz 3 éves de még szavakban fejezi ki magát van már mikor öszettett szavakat is mond de nem beszél vizfolyásossan amit akar általában tudatja velünk egyedül nevelem jo részt mert apuka vidéken dolgozik s hetente 1 szer jár haza s nem is nagyon járunk el itthonrol kb 2 hetente 1 szer valoszinüleg ezért is tartozkodik az idegen emberektöl s megse szolal mások elött itthon állandoan beszél mond mindent amit hall
2012. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az en fiam...harom eves korig habladazott...senki nem ertette...egyedul en es a testvere ertettuk mit akar mondani.../mi nem jartunk fejlestesre-therapiara.

Kesobb kiderult Anyosomnak harom fia van es mind a haromnal kesobb kezdtek el beszelni...3-4 eves korukba

Szerintem jo ha fejlesztesre jar...gondolom...tudnak tanacsokat adni....beszelni kell sokat... koszi Marcsi

2012. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Az én kisfiam már elmúlt 3 éves. 10 hónapja járunk logopédushoz és pár hónapja TSMT-re is. Tény és való, hogy fejlődést lehet érezni, de kiemelkedően nem fejlődött a beszéde. Tud szavakat mondani, vannak 2-3 szavas mondatai, sőt, ha mérges, akkor összetett mondatokat is mond, de többnyire a saját nyelvén halandzsál. Mi értjük amit mond, egyre jobban mások is, de ettől függetlenül a környezetünk érdekesen viselkedik emiatt. Bánt, hogy egyből azzal támadnak, hogy biztos nem foglalkozok vele eleget, nem mesélek, nem mondókázok neki, holott ez nem igaz. Sokan úgy gondolják, hogyha elmondanék a gyereknek 2 mondókát, akkor biztos azonnal megszólalna. :oS Pedig ha tudnák! Nagyon sokat foglalkozom, játszom vele, fejlesztem otthon is azokkal a gyakorlatokkal, mint a logopédus, minden nap tornázunk, sokat énekelek, mondókázok és mesélek neki, de még sem. Pedig egy rakás tesztet csináltak már vele, nagyon okos, mindene megvan ahhoz, hogy úgy tudjon beszélni, mint a társai, semmi probléma nincs vele, de még sem. Amúgy meg nagyon barátságos, imádja a gyerekeket, szeret játszani velük, csak hát szegénykémet nem értik meg és félek, hogy emiatt az oviban ki fogják közösíteni, ha addig se kezd el beszélni.

Erről mi a véleményetek?

Más tapasztalatok?

Tényleg jó lenne a kapcsolatot felvenni hasonló cipőben járó anyukákkal, mert a környezetemben nincs ilyen, így eléggé egyedül érzem magamat ezzel a "problémával".

2012. febr. 29. 09:21
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha ovis lesz az jobban beindítja a beszédfejlődést. A közösség hatása csodákra képes, én is ebben bízom, ámbár csak szeptemberben lesz ovis az én fiam.
2012. febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4 éves korig kell, hogy kialakuljon egy kisfiúnál a folyékony, érthető beszéd. Úgyhogy nincs miért aggódnod. A sok "jóindulatú", kritizáló ismerőst meg állítsd le, vagy legalábbis ne foglalkozz velük.

Nincsen semmi baj a kisfiaddal, majd behozza a lemaradását, ne aggódj! :)

2012. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ő valószínüleg egy KRISTÁLY GYEREK olvass utána és utána megérteni is könnyebb lesz
2012. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 SzabóBeáta válasza:
Ha a gyermek 3 évesen nem beszél, érdemes elvinni egy felmérésre, mert lehet, hogy ez így jó, de nem biztos.Lehet, hogy szüksége van egy kis fejlesztésre, főleg ha nem mozgékony, volt valami a mozgásfejlődés során. Az egyensúlyszervre ható ingerek nagyon fontosak az idegrendszer számára, befolyásolja a beszédfejlődést is.
2012. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Mi is most hasonló cipőben járunk a 2 és fél éves fiammal. tudsz nekünk javasolni valamit, hogyan induljunk el, nektek mi vált be, egyáltalán hol tartotok most? Gondolom azóta már beszél a gyermeked, a ha tudsz, kérlek segíts!
2013. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Varonika25 válasza:
Az én kislányom már elmúlt három éves egy hónapja, és csak pár szót használ, inkább nyögdécsel mutogat és hisztizik minden órában, de van mikor nagyon csendes és szépen játszik, egy vidám kisgyerek amúgy és bátor, nem félős, közösségben ismerkedik, de szavakat nem használ ismerkedéskor , nagyon ragaszkodó is. Én nem stresszeltem ezen annyira . Vártam. Egyedüllló vagyok , és a családommal élek. El kellett mennünk gyógypedagógushoz, és ő azt mondta nem veszi fel a szemkontaktust, nem működik együtt , és olyan mintha a saját kis világában élnem, és az hogy egy évesen volt egy szava , és utána is használt , aztán nem plussz ezek a tünetek autizmusra utalnak, én nem estem kétségbe , de a lányom megölel , és szereti a többieket szeret ismerkedni, ez nem volt diagnózis csak egy a sok közül ami baj lehet, a másik nem különbözteti meg a színeket , szobatisztának sem szobatiszta, a családom engem okol ,de én foglalkozom vele , lassan tényleg nem érdekel ki mivel jön , amikor megtudta a családom , hogy kivizsgálásra kell menni pszichiátriára és neurológiára teljesen kétségbe estek, hogy majd legyógyszerezik a kislányomat ,és majd kitalálják , hogy autista, és hogy mondhattak ilyet mikor ő egy kedves közvetlen kislány , és hiába magyarázom , hogy a terápia miatt kell kiszűrni , ők nem akarják , hogy elvigyem, szerintük foglalkozzak vele többet, mert majd bedugják egy kisegítőbe. Én is ugy érzem nem vagyok jó anya , én foglalkozom vele, de nem beszél van olyan aki szerint ezzel nem kell törődni , mert régen sem beszéltek a gyerekek mind három évesen de egyszer mindegyik csak elkezdett, de az tény hogy nehéz egy olyan gyerekkel aki frusztrált mert nem tudja kifejezni magát, én tudom kezelni és nem készít ki annyira ,hogy valaha is elfogadjam a gyógyszert a gyerekemnek ha netán gond lenne ,szerintem csak úgy nem fogják a kislányomat legyógyszerezni.
2014. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!