Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom lassan fél éve...

2 éves lányom lassan fél éve kiütéses, mihez kezdjünk, hol kezdjem, hogy végre elmúljanak a pöttyök?

Figyelt kérdés

Ne úgy képzeljétek el, hogy mindig tele van pöttyel, imitt amott megjelenik egy egy apró piros pötty ( olyan 1-2 mm nagyságú) a testén, majd elmúlik és máshol megint előjön.Fürdés után rosszabb, akkor hirtelen több lesz, de ha adok neki Calsismuct, akkor elmúlik. Még a kezdetekkor elvittem a háziorvoshoz, akkor úgy tűnt, hogy a sajttól jött elő. Az orvos azt mondta, hogy próbálkozzunk, figyeljük, hogy milyen ételtől lesz kiütéses, de már megőrülök, semmire nem jutottam fél év alatt.

9 hónapos kora óta tápszeres, sima Dm-es tápszert iszik, semmi gond nem volt vele. Kapott tejtermékeket is lassan bevezetve, de másfél éves koráig gyönyörű volt a teste, semmi tünete nem volt.

Már mindent kipróbáltam amit eszembe jutott, igaz, tejesen tejmentes diétát nem csináltunk, nem is mondta az orvos.

Gondoltam már, hogy meleg kiütéses, vagy mi lehet még?Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baja, ha van egyáltalán. Szegény, lassan ott tart, hogy semmit nem kap enni amit szeret, a múltkor is elcsent egy darab sajtot szegény az asztalról, így kezdhettem mindent előröl, nem mintha látszana valami változás a bőrén a bizonyos ételektől való megvonástól. Itt a különböző tejtermékekre gondolok.

Gondoltam visszamegyek az orvoshoz, mert azt mondta, hogy 2 évesen már lehet vizsgálni, addig nem. Most lesz 2 hét múlva szülinapja.

Mit vizsgálnak? Vagy hova menjek vele? Esetleg valami ötlet még, hogy még mivel próbálkozzak?

Amúgy nem viszket neki, nem fáj, nő és hízik normál ütemben, aránylag jó evő, stb.

Lehet ez tejallergia egyáltalán úgy, hogy a tápszertől semmi baja? Vagy valamilyen összetevő? De az ,hogy derül ki?

Bocsi, hogy hosszú lettem:(


2012. febr. 20. 15:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ikres anyukának és az utolsó válaszolónak is.

Csütörtökön megyünk orvoshoz, akkor lesz egészséges rendelés, valahogy majd soron kívül csak megnéz az orvos, mert ekkor csak időpontra lehetne menni, de az már egy hónappal ezelőtt betelt.

A beteg rendelésre pedig már 3x benéztem, de minden alkalommal kb 20 náthás, lázas gyerek ült a váróban, oda pedig nem vittem be az egészséges lányomat.

A mi városunkban nincs sztk bőrgyógyászat, hanem van egy magánklinika ahol a gyerekeket beutalóval, felnőtteket pedig beutaló nélkül fogadnak tb alapon. Remélem normális hely, majd meglátjuk. Gasztroenterológiát pedig a Heim Pál kórházat emlegette a doktornő még fél éve.


Amúgy, mintha tudná a lányom, hogy orvoshoz akarom vinni, tegnap este még elég sok pötty volt rajta, mert úgy gondoltam, most már ehet amit megkíván,nem kínzom tovább, de ma reggelre szinte nyomtalanul eltűntek.


Ikres anyukának köszönöm, ha valóban tejallergia lesz, akkor biztos meg foglak keresni pár kérdéssel, mert tegnap picit beleolvastam a receptekbe, stb és van ami nem elég világos.

Utolsónak: sajnos tudom, hogy milyen az ételallergia, tágabb családban van egy lisztérzékeny lány, általa megtanultam, hogy mit kell figyelni.

Én inkább azt sajnálom, hogy ezen túl nem ehet meg egy pogácsát a bolt után, vagy nem nyalhat egy fagyit a többiekkel egy darabig. Ez a nap mint nap minden percében előre gondolkodás lesz nehéz. Hogy mindig legyen itthon alapanyag, vagy uzsonnának való. Stb.

2012. febr. 21. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!