Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek kezdjünk el...

Szerintetek kezdjünk el próbálkozni a párommal már most?

Figyelt kérdés

Most 18 éves vagyok a párom 24éves. 3éve vagyunk már együtt, 1 éve együtt is élünk.

Kiderült, hogy PCOS-m van, tehát van olyan, hogy hónapokig nincs peteérésem. Már 20évesen szeretnék babát és a párom is szeretné. A PCOS miatt lehet, hogy csak évek alatt jönne össze a baba. Szerintetek kezdjünk el már most próbálkozni? Esetleg, ha 18évesen teherbe esek az nagyon nagy felelőtlenség lenne? Kérlek normális válaszokat írjatok!


2011. dec. 12. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha stabil a kapcsolatotok, anyagilag megtehetitek, és mind a ketten érettek, felkészültek vagytok rá, akkor semmi akadálya! :) Amúgy kedves kérdező, tanulsz, dolgozol? csak hogy ha a pénz számít, mi vehető számításba.

Bocsi, tudom ez nem volt kérdés! :D

2011. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, iskolás vagy e, és milyenek a körülményeitek. Sose tudni hogy a baba is mikor jön össze. Lehet hogy sokára , lehet hogy elsőre, előre sajnos nem lehet tudni. Mi úgy jártunk hogy 25 évesen akartam, 28 leszek mire megszületik...
2011. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én csak a PCO részhez tudok hozzászólni. Nekem is az van, és nekünk a második hónapban összejött-szóval egyáltalán nem biztos, hogy évek alatt jön össze. Ezzel is számoljatok!
2011. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Saját lakásban lakunk, amin nincs hitel. Szóval a rezsire kell meg kajára. Kiságyat, babakocsit, ruhákat stb mindent tudnánk kapni. A párom dolgozik, havi kb. 100ezer Ft-ot keres. Én főiskolára járok, de levelezőre, szóval mellette még eljárok diákmelóra, havi 60-71ezret keresek. Plusz amíg tanulok, addig a szüleim havi 40ezerrel támogatnak!
2011. dec. 12. 17:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Először is kell a stabil anyagi háttér(jobb esetben) ha az megvan akkor gondolkodjatok el rajta hogy biztosan fel vagytok-e készülve arra hogy mostantól nem csak magatokért feleltek hanem egy másik kis élőlényért aki már mindig ott lesz,nincs határtalan bulizás vagy nemtörődömség vagy lustulás néha hétvégéken vagy gondolsz egyet és mész ahova épp kedved van...ha ezek nem fognak hiányozni(ami ilyen idősen jellemző)akkor vágjatok bele!
2011. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem nagyon járunk bulizni. Inkább étterem, mozi, színház, de ezek is csak ritkán.

Én úgy érzem teljes mértékben fel vagyok rá készülve, amennyire az első babára fel lehet készülni. Amióta csak a fejemet tudom gyereket akarok. Az utóbbi időben a páromon is észrevettem már, hogy nagyon szeretné. Ez akkor bizonyosodott be, amikor nem túl rég voltunk baba látogatóba és akkor mondta, hogy ideje lenne már nekünk is egy csöppség :$

2011. dec. 12. 18:00
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Gyerekkel majd nem tudsz diákmelora járni.Párod 100 ezer forintos fizetése édeskevés még kettőtökre is.Ne szülj még.

Keressen jobban fizető állást, te meg dolgozz annyit, hogy majd kapj gyedet.

2011. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy ha előre tudtam volna, hogy ennyit kell várni a babára, én is elkezdtem volna időben a próbálkozást. Ha tudod, hogy a párodtól szeretnél gyereket, és vele szeretnél családot alapítani, és az egzisztenciális körülmények megfelelőek, csak az életkor ne legyen akadály.
2011. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves 7. válaszoló, lehet csak én élek ilyen körülmények között, de nekem olyan ismerősöm is van akinek az első babájával a férje 80-90ezret keres.

2011. dec. 12. 18:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is PCOs vagyok. Nem tudtam, h az vagyok, csak a kisfiam után derült ki. A kisfiam a második gyógyszermentes hónapban összejött. Viszont a kistesóra évekig kellett várnunk, mire összejött.

Én azt mondom Neked, hogy egy pcos betegnek a legnagyobb öröm, ha összejön a baba. Dolgozni utána is tudsz majd. Lehet hogy csak pár hónap és összejön, de lehet, hogy évekig kell majd próbálkoznotok.

Van fedél a fejetek felett, ha elmész valahova minimálbérért dolgozni, akkorsem fogsz többet kapni, mint a gyes, esetleg pár ezer ft-tal. A párodnak van munkája, és ha mindent megkaptok, babaholmikat, én a helyedben nem várnék.

Én belebetegedtem abba, hogy kiderült, pcos vagyok. Ha nem lett volna már gyermekem, nem is tudom, mit csináltam volna.

Nagy ajándék a gyermek, főleg, ha valakinek küzdeni kell érte!

2011. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!