Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy ezek a...

Mit csináljak, hogy ezek a "tüskék" elmúljanak belőlem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Általánosban az osztályban a szürke kisegér voltam...Voltak legjobb barátaim, de nem éreztem jól magam. Gimnáziumba minden változott, megkaptam a főnyereményt, a suli legjobb osztályközösségébe járok. Vannak legjobb barátnőim.

Lelkileg nagyon összetörtem, és nem vagyok a toppon, nagyon nem. Már karvagdosással próbáltam magamra felhívni a figyelmet, pedig ígyis meghallgattak.

Az a baj, hogy szinte semmit se mondok el a legjobb barátnőimnek. VAgyis de, csak később, és mikor szükségem lenne rájuk nem mindig kérem a segítségüket.

Az egyikük legyen 'A'. Régen mindig elmondtam neki mindent, Ő meg azt mondta, hogy amit Ő mond nekem az nem érdekel engem....Ez nem volt igaz. Utána meg azt mondta, hogy mindig magamról beszélek. Sok voltam neki egy pillanatban. Ezek után(azóta javult a viszonyunk megint) sokszor nem mndok el neki semmit, most meg ez a baja.

A másik legyen 'B'. B-nek rengeteg gondja volt, amit A-nak nem, hanem nekem mondott el. Én próbáltam neki sokszor segíteni. Ha megkérdezte velem mi van sose akartam elmondani. Többször volt, hogy neten beszélgettünk. Mikor baj volt rámírt, meg minden, utána már csak ilyen 5-10 percekkel később írt vissza. Ha nem volt baj szinte nem is tudtunk beszélgetni, nekem kedvem se volt már.(Biztos én is hibás vagyok). Azóta szinte csak a suliban hülyülünk.

A harmadik legyen 'C'. Vele szintén nagyon jóba voltunk. Lett barátom, és a sulis szüneteket a barátommal töltöttem, így C lassan másik társaságba került, és "flegmázott"néha velem..Én ezt megemlítettem neki, azóta ismét nagyon jóba vagyunk.

De én olyan rosszul érzem magamat, nem tudom, miért, olyan egyedül, és mégse. Van barátom, Ő is nagyon szeret engem, de valamilyen szálka a többiekkel szemben ott van, bezárkóztam. HOgy tudnék tenni ezellen?


2012. febr. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem értem... akkor most jó a közösség vagy nem? Vagy jó a közösség, de téged nem fogadtak be? Vagy...?
2012. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó a közösség, és be is fogadtak. CSak van ugye a három legjobb barátnőm (A, B, C)és semmit nem mondok el nekik. Az egyik régen azt mondta, hogy túl sokat beszélek magamról, a másik meg úgy éreztem, hogy csak bajba kellek(nem volt igaz), a harmadik meg új társaságot talált mert elhanyagoltam, és nem tudok előttük megnyílni, szükségem lenne a segítségükre, és mégse kérem hanem magamba fordulok.
2012. febr. 19. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

3 barátnő nagyon sok, teljesen letudja szívni az ember energiáját...

(tapasztalatból írom-nekem is ennyi van, és néha már nagyon nehéz velük).

Én a helyedben, az egyikük közül választanék és csak arra az 1 személyre fordítanék több időt, vagy ha tényleg olyan rossz a helyzet inkább más barátnőket keresnék.

16/L

2012. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én máshogy közelíteném meg a problémát: egyik sem barátod, csak "legjobb barátnőnek" hívod őket. Az igazi barát először megkérdezi a másiktól hogy hogy van, mi a baj, és meghallgatja és segít ha teheti, akkor is, ha neki is gondjai vannak, sőt ettől már a saját gondja sem tűnik olyan nagynak, mivel már segíteni tudott a barátján. (És ez kétoldalú.) És az igazi barát bízik a barátjában, rá meri bízni a problémáit.


Nem tudom mit kellene tenned, erre igazából Neked kell rájönnöd, csak egy dolog biztos vagy legalább is nagyon valószínű: valahogy rosszul választod meg a barátaidat, valahogy rossz a definíció.


A barátság mindig adással kezdődik. Olyan mint egy szobanövény, amelyet sokáig öntözni kell, mielőtt önállóan is életképessé válik. A barátság alapja a szeretet, a szeretet pedig nem más a másik ember vélekedésének, gondolatainak és álmainak tisztelete, együttérzés a hibáiban, és az az elv, hogy kisebb áldozatot hozunk azért, hogy neki ne kelljen nagyobb áldozatot hoznia. (A Wikipédia alapján. :) )


Talán ez így eligazít és megtalálod a megoldást.

2012. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!