Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ha valaki már a baba 4 hónapos korában azon gondolkodik, szervezkedik hogy majd 1 évesen bölcsibe adja a gyerekét. Nem anyagi okokból, mert pénz van dögivel.
2012. febr. 7. 19:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég beszűkült látásmódod van hallod...


Senki nem szidta azokat, akik évekig otthon vannak, te viszont szidtad azokat, akik nem..sőt, a kérdésed eleve erre irányult. Akkor miről beszélsz?

2012. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy nincsenek egyforma emberek. Van, akinek pár hónap is elég otthon gügyögni, és van, aki évekig elvan a 4 fal között. És ennek a hozzáállásnak semmi köze ahhoz, hogy ki miért szül, vagy miért szereti a gyereket. Csupán nem vagyunk egyformák.
2012. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Persze, nem vagyunk egyformák. De ha valaki arra adja a fejét, hogy szül, akkor ne azért, mert meglegyen a darabszám, közben meg unja a vele való foglalkozást már nagyon hamar. Aki pár hónaposan megunja, hogy otthon legyen a gyerekkel, az vajon miért szeretett volna gyereket? Hát, nem az a legcsodálatosabb időszak, mikor a picik fejlődnek, okosodnak? Ha valaki önként és dalolva lemond az első éves csodás tapasztalatairól, annak mit jelent az, hogy gyerekvállalás? Úgy gondoltam, hogy az szeretne gyereket, aki szereti a vele való időtöltést. Akinek nem nyűg játszani vele, nem nyűg vele lenni. Ezt próbáltam itt ecsetelni, de nem sokan értettétek meg. Pl. ha én nem szeretem a rántotthúst, akkor nem eszem azt. Ha szeretem a tükörtojást, akkor azt megeszem. De hallottatok már olyat, hogy valaki szeretne gyereket, de utál vele foglalkozni, ezért jó hamar idegenekre bízza ezt a feladatot.
2012. febr. 8. 11:04
 14/25 anonim ***** válasza:

Nézd, sógorom családjában pénz van dögivel, családi vállalkozásuk van. A legkisebb tesója most 9 éves. Mikor a pici megszületett, az anyuka elég hamar visszaállt a sorba, mert oszlopos tagja volt a vállalkozásnak. Eleinte vitte magával a kicsit, kocsiban szoptatta ha kellett, mindent megtett érte, de egy 1 éves kora után bölcsibe adta a kicsit. 4 gyerekük van, a legnagyobb 28 éves, mind a 4 jól nevelt, gyerek, akik imádják az anyjukat, kicsit sem sérült a lelki világuk a bölcsi miatt.

És tudod, egyszer fenn, egyszer lenn. Lehet hogy ma még van pénz dögivel, de lehet hogy holnap már nem lesz munka. Na akkor jönnek itt az okoskodók, hogy minek kellett a gyerek ha nem volt biztos anyagi háttér stb.. Ezen az oldalon nem tudsz olyant írni, ami mindenkinek megfelel.

Én meg tudom érteni, akinek lehetősége van rá, dolgozzon, hogy ha nem lesz munka legyen miből élni.


Egyébként meg továbbra is süt a rosszindulat a kommentjeidből. Honnan tudod, hogy unja a gyerekkel való foglalkozás???

2012. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Több fajta anyatípus létezik. Valaki nem érzi ezt a babakort, viszont ha már nagyobb a gyerek, akkor remek kapcsolat lesz köztük. Van olyan, aki míg kicsi tökéletes anya, aztán kifújt. Valaki végig az.Te viszont eléggé besavanyodhattál. Ez az ő élete, azonkívül a nap nagy részében gondoskodik a gyerekéről és szereti.
2012. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Inkább menjen vissza egy éves korában anya dolgozni, mint teljesen begolyózzon és a gyerek lássa kárát. Ismerek ilyet. Egyszerűen képtelen arra, hogy a fenekén üljön, plusz nem kicsit depresszióra hajlamos.

Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki olyan, hogy otthon tudjon ülni a gyerek(ek)kel, foglalkozni velük, vezetni a háztartást, nőnek lenni és mindamellett az agyát is használja (és nem csak arra, hogy a pelenkaárakat tudja fejből).


Egyébként meg ez a pénz van dögivel sem egyértelmű számomra. Látod a bankszámlájukat? Látod a havi kiadásukat? Látod az életvitelüket? Lehet havi 600eFt-ból is éppen, hogy megélni és 50eFt-ból is "gazdagnak" lenni.

2012. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Azért a családban lévő emberekről már meg tudom állapítani az anyagi helyzetüket. :) Természetesen bankszámlát nem látok, de tudom, hogy sok milliójuk van, különben miért írtam volna ezt? Anyukának nem azért kell beadnia a bölcsibe korán a gyereket, mert kell a megélhetéshez a pénz, amit keres. Azért fogja beadni, mert uncsizik vele.

Őszintén válaszoljatok: aki unja a gyerekét, nem szeret vele foglalkozni, játszani, otthon lenni, az mit szeret akkor? Ez csak olyan kirakat anyaság, hogy "látjátok feleim... nekük is vagy gyerek", de időt áldozni rá, azt már nem.

Mielőtt lehurrognátok. Nagyon közeli emberről írtam, akinek a mindennapjaiba is belelátok.

2012. febr. 8. 14:32
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért nem az illetőt kérdezed meg...

Mi leírhatjuk akárhányszor ugyanazt, ha nem vagy képes felfogni.

2012. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Jaj, hát ha megkérdezném, akkor kimagyarázná magát, meg ideológiákat gyártana a nagy magyar anya. :) A külvilágnak ő a tünci anyuci, egyébként meg amikor teheti, lelép a gyereke mellől.
2012. febr. 8. 15:16
 20/25 anonim ***** válasza:

Imádom a gyerekeimet, nem véletlenül vállaltunk négyet. De imádom a munkámat is, nem véletlenül tartok ott benne, ahol.


Nem mindenki azért jár munkába, hogy legyen miből befizetni a gázszámlát, meg ne haljanak éhen hónap végén.


Attól, hogy szültem, még nem kell minden mást eldobnom magamtól. Képzeld, rendszeresen eljárok a férjemmel ide-oda, GYEREK NÉLKÜL, hát ezért biztosan meglincselnél, mert ha nem akarok a gyerekekkel lenni, minek szültem, ugye?


Nem kell annak a gyereknek egész nap a seggében lenni (bocsánat, de a bicskanyitogató stílusodra csak hasonlóképp lehet reagálni), semmi baja nem lesz tőle, ha hamar szocializálódik.


És ez az ismerősöd munka után ugyanúgy siethet haza a gyerekéhez és tölthet el vele MINŐSÉGI időt (mert ugye ez számít és nem a mennyiség), ahogy én is teszem.


Nyilván akadnak magadfajta Született Anyák, akik számára kielégítő egész nap egy kisgyerekkel kommunikálni, másfelől viszont nekem nem olyan szórakoztató az, ha egész nap a szőnyegen kell kucorognom, és gyerekjátékokat játszanom. Hiányzik a felnőtt társaság (nem a hasonszőrű játszóteres anyukákra gondolok), a felnőtt dolgok, a felnőtt témák, a felnőtt életmód.


És nagyon dühítő számomra az a társadalmi nyomás, miszerint nekem kizárólag élveznem szabad ezeket a végtelen hosszúra nyúló hónapokat, és "kiteljesednem az anyaságban", bármit jelentsen is ez.


Nem arról van szó, hogy nem lelem benne semmi örömöm, szeretem nagyon a gyerekeimet, és marha jó látni, ahogy fejlődnek, és már pár óra után hiányoznak, ha nincsenek velem, de nem szégyellem bevallani, hogy amikor hetek, hónapok teltek el úgy, hogy csak én vagyok vele, reggeltől estig, a fejem tudtam volna a falba verni. Ha az életem szinte kizárólag a gyerekeimre korlátozódna, az egyenes út lenne a mártíranyává váláshoz, aminél lelkileg kevés pusztítóbb dolog van a világon, mármint a gyerekekre nézve.

2012. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!