Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ha valaki már a baba 4 hónapos korában azon gondolkodik, szervezkedik hogy majd 1 évesen bölcsibe adja a gyerekét. Nem anyagi okokból, mert pénz van dögivel.
2012. febr. 7. 19:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy gondolkodik a gyereknevelésről.Én pl ha dögivel lenne pénzünk még 2 évesen se adnám be.
2012. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Ám, miért baj a babának ha nem csak az anyja szoknyáját látja. Ugyan úgy szeretheti az anyukáját ha bölcsis lesz egy évesen, és ugyan úgy utálhatja ha otthon penészedik az anyjával 3éves koráig.

Miért baj ha bölcsis lesz a gyerek? Az anyja a legfontosabb neki-amíg szopizik... onnantól már nem. Plusz a babák is társas lények.

Magán vélemény, úgy, hogy a nagy szeptembertől ovis lesz(3éves) a kicsi is majd 3évesen megy oviba(1,5év múlva)

2012. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Bocs, de jó nagy hülyeséget írtál. :) 1 éves gyerek még totál nem társas lény. ..és mi az, hogy ha már nem szopizik nem az anyja a fontos neki. Ha valaki megteheti, akkor minimum 2 évig az anyával kellene lennie a gyereknek. Egyébként miért szülte? Hogy gyorsan lepasszolja?
2012. febr. 7. 19:51
 4/25 anonim ***** válasza:
56%

Azt, hogy szíve joga.


Én féléves koromtól jártam bölcsibe, mégis szeretem az anyámat, képes vagyok mély érzésekre és még nem nyírtam ki senkit. Abszolút semmi gond nincs (és nem is volt soha) a lelki életemmel, sem a szocializálódásommal.


Rengeteg nyugati országban ennél jóval kevesebb ideig lehet otthon az anya a gyerekével. Mégsem termelnek ki tömegesen lelki betegeket. Nem mondom, hogy a francia rendszer, ahol a gyerek hathetes korában spuriznak vissza a nők dolgozni, jobb, de ez az évekig maradjunk otthon a gyerekkel, mert jaj az első három év, tuti pszichopata lesz, ha azt nem az anyja szoknyája mellett tölti, ez a ló túloldala.


Nálunk sem anyagi indíttatásból mentek bölcsibe a gyerekek 2 éves korukban, és köszönik szépen, jól vannak.

2012. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön ez tök normális, ha a gyerek élvezi akkor nyugodtan.Sok anyukának is jót tenne. Lehet rövid időre is bevinni. Ez a minek szülte? Hát ne haragudj, de attól, hogy bölcsibe adja még lehet nagyon jó anya, már megint ez az általánosítás. Én nem adom be, pedig lehet jót tenne neki, ha picit más emberek között is lenne.
2012. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
én ha tehetném,beadnám bölcsibe,ha találnák melot ami 6 orás,mert a jelenlegi munkahelyem müszakozás.ugyhogy én ugy döntöttem 2,5 éves korába oviba megy én meg visszamegyek müszakozni,mert nincs más lehetöségem,mondjuk mi anyagilag is rászorulunk,mert sajna nekem a párom sem keres 150-200 ezret mint egyeseknek,és a gyes az ugye nevetséges összeg,semmi kedvem nyomorogni.a gyereknek nem lesz semmi baja,mert igenis jot tesz neki a gyerektársaság,hisz látom rajta itthon is unatkozik,és alig várja játszoba,vagy gyerekek közé menjünk,amire sajnos nem telik,h mindennap játszoházba vigyem gyes mellett.
2012. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy semmi közöm hozzá, ahogy Neked sem!

Inkább örülj neki, hogy Magyarországon élsz és itthon maradhatsz 2-3 évig és pénzt is adnak hozzá. Ez szinte már csak Nálunk van így. Sógornőmnek Amerikában 6 és azt viszlát, éppen rendbe jött, már mehetett is vissza dolgozni, pici bébiszitterre bízva otthon. Ez csak nekünk illetve itthon furcsa sok embernek, máshol a világ legtermészetesebb dolga, hogy hamar visszamennek az anyukák. Más országokban néznének rád, mint borjú az ujkapura, hogy mit mereszted a segged otthon 2-3 évig. Bocs, de így van.


Ez a miért szülte duma, meg undorító! Azt hiszed azért mert nem otthon gügyög és mos főz takarít naphosszat, akkor már nem is szereti a gyereket?


Hát tudod, ha tehetném én is mennék vissza, mert már itthon vagyok 4,5 éve, lassan begolyózok itthon, de nem tudom hova tenni a gyereket, illetve csak a kicsit, mert nem veszik még fel bölcsibe.

Attól hogy az embernek gyereke van nem kell magát feláldozni a család oltárán és csak a családnak élni. Aki ilyen típus biztos nehezen érti meg ezt. Én meg azt értem meg nehezen, hogy valaki hogy nem vágyik vissza emberek közé.

Ettől függetlenül imádom a gyerekeimet, és ők viszont imádnak engem, kiegyensúlyozott, nyugis bébik, de nekem szükségem van arra, hogy más is legye az életemben ne CSAK a gyerekek és a házimunka.

2012. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Egészen más, ha vissza KELL menni, mert csak 6 hónapig lehet otthon (pl. külföldön), mintha lehetne tovább, de nem bírja. És itt nem arról van szó, hogy valaki 4,5 éve fonnyad otthon. Ha elolvastátok volna normálisan a kommentemet, akkor észrevettétek volna, hogy a lényeg: szerintem gáz, ha valaki 4 hónapos babával már nem bír otthon lenni és azon töri a fejét, hogy talán 1 éves korig még kihúzza otthon vele, de utána sutty a bölcsibe. Ráadásul úgy, hogy nem KELL visszamenjen, mert gazdagok, tele vannak pénzzel. Ha ezt ti a jó anyuka kategóriába veszitek, akkor elég álszentek vagytok. Ki a jó anyuka? Aki megszüli kirakatba a gyereket, hogy legyen még egy, aztán meg szabadulna tőle minél hamarabb, mert otthon már untatja a baby. :S Soha nem fogom ezt megérteni. Ja..és tartózkodjatok az én minősítésemtől. Vélemények jöhetnek, de fikázás az nem.
2012. febr. 7. 21:21
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Egészen más, ha vissza KELL menni, mert csak 6 hónapig lehet otthon (pl. külföldön), mintha lehetne tovább, de nem bírja. És itt nem arról van szó, hogy valaki 4,5 éve fonnyad otthon. Ha elolvastátok volna normálisan a kommentemet, akkor észrevettétek volna, hogy a lényeg: szerintem gáz, ha valaki 4 hónapos babával már nem bír otthon lenni és azon töri a fejét, hogy talán 1 éves korig még kihúzza otthon vele, de utána sutty a bölcsibe. Ráadásul úgy, hogy nem KELL visszamenjen, mert gazdagok, tele vannak pénzzel. Ha ezt ti a jó anyuka kategóriába veszitek, akkor elég álszentek vagytok. Ki a jó anyuka? Aki megszüli kirakatba a gyereket, hogy legyen még egy, aztán meg szabadulna tőle minél hamarabb, mert otthon már untatja a baby. :S Soha nem fogom ezt megérteni. Ja..és tartózkodjatok az én minősítésemtől. Vélemények jöhetnek, de fikázás az nem.



Te mióta fonnyadsz otthon??? A kommenteddel magadat minősíted!

Miért kell más életévbe turkálni. Visszamegy dolgozni és kész. Neked nem mindegy? Nem a Te gyerekedet viszi a bölcsibe. Vagy az fáj, hogy Te nem tudsz otthon fonnyadni 3 évig? Ne haragudj, de továbbra is undormány módon fogalmazol. Kirakatba szülni, meg megszabadulni a gyerektől.... Meg mondanád, hogy Te kije vagy az illetőnek, hogy pálcát törj felette? És talán a TE tiszted eldönteni, hogy ki a jó anya? Te biztosan tökéletesen jó anya vagy, minden hiba nélkül. Akiről meg a kérdés szól, egy dög, és Te beállítod itt mindenki előtt, hangsúlyoznám, hogy egy számunkra vad idegen embert, egy szemét anyának.

Sajnálom az illetőt ha azt mutatod felé, hogy jóban vagytok, ha meg nem felhőtlen a viszony akkor jobb neki így, ha talán nem is ismered, na azt inkább hagyjuk.


Ha nem bírod a kritikát, ne írj ki kérdést! DE a kérdés amúgy is ennyi volt "Mit gondoltok erről?" , mindenki a kérdésre válaszolt szerintem.

2012. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 86%-os! Én majdnem 4 évig voltam otthon a gyerekemmel és nem fonnyadtam, mert élveztem vele otthon lenni.

De úgy néz ki, manapság még azt szólják le aki sokáig van otthon a gyerekével, az meg mennybe megy, aki annak ellenére megszülte, hogy lehetett előre tudni, hogy hamar rá fog unni, mint ahogy az első gyerekét is bevágta 1 évesen a bölcsibe. De, manapság ezek az "anyukák" vannak divatban. Szülnek, aztán dicsekednek vele a fészbukon, a valóság meg az, hogy nincs türelmük a kirakat gyerekhez és hamar lepasszolják a bébiszatyroknak meg dadusoknak. Ha ilyen a jó anyuka, akkor az elég gáz.

2012. febr. 7. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!