Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan mérges rám az óvónéni,...

Jogosan mérges rám az óvónéni, és teszi ezt a gyermekemmel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom és egy épp 8 hónapos fiam.

A lányom ovis, mert éreztem, hogy a két gyerek együtt sok lenne. Ugyanis, a férjem vállalkozó, egyik héten Máltán van, másikon Svédországban, tehát sokat dolgozik. Én azzal segítek neki, hogy az itthoni dolgait ellenőrzöm az irodájában, ami megköveteli, hogy bent legyek, egész emberként.

Nagyszülők közül a férjem anyukája él csak, fitt és sokat bír, de mindent nem bízhatok rá (így is nagy segítség, ha mondjuk havonta kétszer bevállalja a gyerekeket, hogy romantikázhassunk, plusz néha délutánonként, amikor én mondjuk tornázom vagy női dolgaim intézem). Magyarul: nem sok segítségem van.

A lányom óvónénijei pedig azt beszélik a hátam mögött, hogy mekkora k.rva vagyok - már elnézést -, meg hogy miért szültem két gyereket, ha nem tudok anya lenni. A tipikus szlogen: ha anya ""otthon van"" a kisgyerekkel, a nagy miért nem lehet? Persze feleslegesen magyarázom, hogy dolgozok, és a fiam is az irodában van velem, nem fogja fel. :(

A mai nap viszont a lányomat találták be. Szegény nem volt benne biztos, hogy jól írta le a nevét, és megkérdezte az óvónénit. Erre ő elkezdte a négyévesnek mondani, hogy az "ökör anyád ilyenre nem tanít meg, de b.szatja magát minden pasival", meg ilyenek. A saját fülemmel hallottam, az ablak alatt mondta a lánynak, amikor mentem érte. Szegény ott zokogott utána a kocsiban.

Most mit tegyek? A férjemnek nem nagyon akarok szólni, ha megtudja, hogyan beszélnek rólam, az óvónőt lehet megfojtja.

Nyeljek továbbra is, vagy lépjek? Ha utóbbi; mihez kezdhetek?

29/N


2012. jan. 27. 19:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Én egyből az igazgatóhoz mennék.
2012. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy "elgondolkodtatja"-e a hatóságokat a felvétel, nem hivatkozhatnak rá, nem dönthetnek érzelmi alapon. Ugyanis minden döntést jogszabályokkal kell alátámasztani. (Tudod a modern technikával simán gyanúba keverhetnél olyasvalakit, aki nem is bűnös.) Mindezt egyáltalán nem akadékoskodásnak szánom, csak a kérdező jobb, ha tudja, mielőtt ilyesmit akarna csinálni.
2012. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

en azonnal vinnem onnan. tudom, hogy az ovivaltas megviseli, de ez az "ovoneni" meg jobban megviselne hosszu tavon.

nem tudom merre laktok, rengeteg maganovi van, ahova folyamatosan vesznek be (ha dolgozol, asszem jar 25 ezer ft tamogatas is, de lehet csak a mi korzetunkben).

az en fiam eppen a jovo heten fog kezdeni egy szuper maganovit.

egyebkent en rogton fordulnek az illetékes szervekhez (kideritenem mi az), vagy szolidan kozolnem az ovonenivel (gyerek nelkul), hogy 1. a gyerek elott sose senkire nem mondunk rosszat, foleg nem a szulore 2. panaszkonyv, feljelentés, stb.

2012. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Én néznék másik ovit neki,mert ez az óvónő soha nem fog megváltozni.Szerinte még a munkáját sem szereti.
2012. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Igenis vannak ilyen ovónők vagy bölcsis nénik csak elég nekik az hogy nem vagy nekik szimpatikus és elszeretnének onnan marni hogy ne keljen foglalkozni azzal a gyerekkkel sem.Én úgy jártam hogy bölcsibe irattam fél évig elsőnek a jogsit szerettem volna letenni hogy télen ne fagyoskodjon a fiam a biciglin meg autóval könnyebb legyen késöbb behordani messzíről,mivel senkire nem tudom bizni a 2 éves fiam csak páromra aki mindig dolozik utánna rá 2 honapra keztem el dolgozni.Mindenbe belekötöttek s jelentettek a gyámügyninél is azé mert a párom ment érte 1 alkalommal és nem tutta felöltöztetni anélkül hogy elszalatt volna és ne sirt volna, azon felül 1 hetet vittem bölcsibe 2 hetet itthon mert lebetegedett, ha már elerett az orra folyni már külték orvoshóz a többi meg taknyossan volt ott. És kigyogyultan vissza vittem ujból vissza atták a betegséget neki a többi,és ez igy ment fél éven keresztül na meg decemberben 3 hetes leállás.Ott szivattak ahól birtak,de ebbe a faluba soha többet nem iratom be sehová.És tapasztalat soha ne mond mesélj olyan dolgot ami családon belüli még ha komolytalan vicces dolog is.Maradjon meg az a bizonyos távolság mert képesek mindent felhasználni ellened.
2012. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!