Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan mérges rám az óvónéni,...

Jogosan mérges rám az óvónéni, és teszi ezt a gyermekemmel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom és egy épp 8 hónapos fiam.

A lányom ovis, mert éreztem, hogy a két gyerek együtt sok lenne. Ugyanis, a férjem vállalkozó, egyik héten Máltán van, másikon Svédországban, tehát sokat dolgozik. Én azzal segítek neki, hogy az itthoni dolgait ellenőrzöm az irodájában, ami megköveteli, hogy bent legyek, egész emberként.

Nagyszülők közül a férjem anyukája él csak, fitt és sokat bír, de mindent nem bízhatok rá (így is nagy segítség, ha mondjuk havonta kétszer bevállalja a gyerekeket, hogy romantikázhassunk, plusz néha délutánonként, amikor én mondjuk tornázom vagy női dolgaim intézem). Magyarul: nem sok segítségem van.

A lányom óvónénijei pedig azt beszélik a hátam mögött, hogy mekkora k.rva vagyok - már elnézést -, meg hogy miért szültem két gyereket, ha nem tudok anya lenni. A tipikus szlogen: ha anya ""otthon van"" a kisgyerekkel, a nagy miért nem lehet? Persze feleslegesen magyarázom, hogy dolgozok, és a fiam is az irodában van velem, nem fogja fel. :(

A mai nap viszont a lányomat találták be. Szegény nem volt benne biztos, hogy jól írta le a nevét, és megkérdezte az óvónénit. Erre ő elkezdte a négyévesnek mondani, hogy az "ökör anyád ilyenre nem tanít meg, de b.szatja magát minden pasival", meg ilyenek. A saját fülemmel hallottam, az ablak alatt mondta a lánynak, amikor mentem érte. Szegény ott zokogott utána a kocsiban.

Most mit tegyek? A férjemnek nem nagyon akarok szólni, ha megtudja, hogyan beszélnek rólam, az óvónőt lehet megfojtja.

Nyeljek továbbra is, vagy lépjek? Ha utóbbi; mihez kezdhetek?

29/N


2012. jan. 27. 19:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy lehetsz ilyen pipogya, ha az én gyerekemet ilyen stílusban bántják, és látom, hogy sír, hát biztos nem hagytam volna szó nélkül, pedig béketűrő ember vagyok.
2012. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
honnan tudja az ovónő hogy ki vagy és mit csinálsz otthon?ne haragudj de én sem hiszem ,hogy ilyen történik,ha én azt hallom,hogy a gyerekemnek ilyet mond az ovónő a minimum hogy azonnal felképelném,és kivenném.nem pedig végighallgatom amint hazáig üvölt a gyerek mert anyát le k.. ták.már nem járna oda az tuti,ha pedig minimális alapja sincs annak amiket beszélnek rólad minimum egy közjegyzői feljelentés.szóval én nem hiszem ne haragudj.
2012. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a vezető óvónő csinálta, akkor azonnal az önkormányzathoz fordultam volna. És akkor még örülhetett volna, hogy megúszta ennyivel, mert ennél nagyobb kulimászba is keverhetnéd.


Amúgy meg mindenképpen próbálj másik óvodát keresni, tudom, hogy január van, de azért hátha akad máshol hely, körbe kell járni az összeset, ennél minden jobb lehet.

2012. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Még ha jogilag nem is bizonyíték egy hangfelvétel, de úgy gondolom, hogy a felettes szerveket minimum "elgondolkodtatja" egy kicsit, ha a saját fülükkel hallanak egy ilyen felvételt.


Ami a történet szavahihetőségét illeti, én sajnos simán el tudom képzelni, hogy igaz. A mi ex-óvodánkban is minden a csoportszoba falain belül maradt volna, mert az ember nehezen hiszi el az ilyesmit, pláne, ha "csak" a saját 3-4 évese szájából hallja a rémtörténeteket, az óvónő viszont mindent tagad. Nálunk azonban három különböző kisgyerek állított hasonlóan cifra dolgokat az óvónénikről, ráadásul egymástól teljesen függetlenül. Mi, szülők viszont rendszeresen találkozunk egymással az ovi falain kívül is, mivel barátok vagyunk mi is, és a gyerekeink is, azért is járt mindhárom gyerkőc ugyanabba a csoportba, mert eleve így kértük. Az ovis dolgokat is mindig megvitattuk, így derült ki, hogy nem pusztán arról van szó, hogy "a gyerek haragszik az óvónénire, és ezért talál ki csúnya történeteket róla", hanem az óvónéni valóban egy pszichiátriai eset.

2012. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%

hihetetlennek tűnik, de ha igaz is kicsi nagyképűséged biztos szerepet játszik,hogy "féltékeny "az óvonéni.

tudod elég lenne, hogy a férjed elfoglalt, nem kell tudnia mindenkinek, hogy Máltán,Svédországban van.meg te olyan gyakorlott vagy már szerencsére,hogy délelött elrendezed az irodát,amúgy ha a kicsi után gyedet kapsz, ezt ne is hangoztasd.meg ilyen apróságok.

amúgy ha igaz a sztori és olyan szuper okos szuper anyu vagy, nem is kérdés: irány egy másik ovi és valamiféle felügyeleti szerv aki ilyen ügyekkel foglalkozik.

bocsi az őszinteségemért

2012. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig azt nem értem, hogy miért kéne tudnia egy 4 éves gyereknek le írnia a nevét??? Ilyet még sehol nem hallottam... Én elég birka természetű vagyok, sokszor nem szólok pedig kéne, de egy ilyenért én is megrángattam volna az uriasszonyt!
2012. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gyanús a sztori, remélem csak valami élénk fantáziájú tini agyszüleménye, akinek így ismeretlenül is nagyon sajnálom a szüleit!

Az egész ott bukik meg, hogy milyen szülő az, aki ilyet hallván nem áll ki magáért és a gyerekéért???? Mikor mentél a gyerekért és meghallottad az óvónőt úgy beszélni rólad a gyerekednek, akkor utána mit csináltál? Szépen köszöntél neki és megkérdezted, hogy minden rendben volt-e? Na neeeeeeeeee, normális ember minimum kérdőre vonja az illetőt, de az sem lett volna túlzás, ha leordítottad volna a haját! Max. kissé barbár, de mindenképpen jogos.

2012. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a másik, hogy ha ebéd után mentél a gyerekért, az miért írogatott akkor? Ebéd után mosakodni szoktak, wc-zni, fogat mosni és készülődni az alváshoz. Olyankor nincs rajzolgatás!
2012. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
ott a pont.
2012. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam vegig a valaszokat, de amit a kerdezo ir, nos, nekem hihetetlen, szerintem kamu az egesz. Vannak olyan ovonok, akik valoban nem alkalmasak a munkajukra, de ne azt mar senki se varja el, h elhigyjem, egy ovono ugy beszeljen ahogy a kerdezo irja: b.sz.tja magat minden pasival. Na nekem itt lett gyanus az egesz. Ilyet egy ovono sem mond, akarmilyen bugyuta, ostoba legyen. En ezt nem hiszem el. Viszont ha ezt en hallottam volna fulemmel, ahogy a kedves kerdezo irja, abban a pillanatban kihivtam volna az onkormanyzattol, vagy gyermekvedelemtol, vagy akarhonnan valaki illetekeset, h az en 4 evesemmel igy ne beszeljen senki. Ezt szerintem egy anyuka sem nyelne le, es nem azert mert o van megalazva, hanem azert, mert a 4 eves gyerek ilyet kell hallgasson. Na meg ha ez mostanaban volt, ugye januar van, hideg, nem hiszem, h nyitva lett volna az ablak, akkor meg h a feneben is hallotta, h bent mit mondott az ovono. Biztos kiabalva mondta, h az egesz ovi hallja.

Annyira hulyeseg ilyen sztroikat kitalalni, nem is tudom, az ilyen ember valamivel fel akarja magara kelteni a figyelmet.

Furcsallom, h sok anyuka bedolt neki, es azt irja, vigye el a gyereket az ovibol.

2012. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!