Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan mérges rám az óvónéni,...

Jogosan mérges rám az óvónéni, és teszi ezt a gyermekemmel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom és egy épp 8 hónapos fiam.

A lányom ovis, mert éreztem, hogy a két gyerek együtt sok lenne. Ugyanis, a férjem vállalkozó, egyik héten Máltán van, másikon Svédországban, tehát sokat dolgozik. Én azzal segítek neki, hogy az itthoni dolgait ellenőrzöm az irodájában, ami megköveteli, hogy bent legyek, egész emberként.

Nagyszülők közül a férjem anyukája él csak, fitt és sokat bír, de mindent nem bízhatok rá (így is nagy segítség, ha mondjuk havonta kétszer bevállalja a gyerekeket, hogy romantikázhassunk, plusz néha délutánonként, amikor én mondjuk tornázom vagy női dolgaim intézem). Magyarul: nem sok segítségem van.

A lányom óvónénijei pedig azt beszélik a hátam mögött, hogy mekkora k.rva vagyok - már elnézést -, meg hogy miért szültem két gyereket, ha nem tudok anya lenni. A tipikus szlogen: ha anya ""otthon van"" a kisgyerekkel, a nagy miért nem lehet? Persze feleslegesen magyarázom, hogy dolgozok, és a fiam is az irodában van velem, nem fogja fel. :(

A mai nap viszont a lányomat találták be. Szegény nem volt benne biztos, hogy jól írta le a nevét, és megkérdezte az óvónénit. Erre ő elkezdte a négyévesnek mondani, hogy az "ökör anyád ilyenre nem tanít meg, de b.szatja magát minden pasival", meg ilyenek. A saját fülemmel hallottam, az ablak alatt mondta a lánynak, amikor mentem érte. Szegény ott zokogott utána a kocsiban.

Most mit tegyek? A férjemnek nem nagyon akarok szólni, ha megtudja, hogyan beszélnek rólam, az óvónőt lehet megfojtja.

Nyeljek továbbra is, vagy lépjek? Ha utóbbi; mihez kezdhetek?

29/N


2012. jan. 27. 19:02
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy délben megyek érte (mert azért vagyok már annyira gyakorlott, hogy egy délelőtt megcsinálom a dolgokat), utána pedig szinte csak nekik élek, tanítom őket, énekelünk; a lányom megfogja a fakanalat, és keveri velem a gofritésztát, vagy törölgeti a tányérokat. Vagyis: nem gondolom úgy, hogy rossz anya lennék, a gyerekeim pedig lusták, nemtörődömök és neveletlenek lennének, tehát ebbe sem köthetnének bele, mégis megteszik. :(


Az óvodavezető semmibe néz, tőle hova fordulhatnék feljebb? Gyerekvédelmi? Vagy ott kinevetnének?

2012. jan. 27. 19:27
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vezető óvónőről van szó, akkor az Önkormányzathoz kell fordulni, és ha nem tudod addig kivenni a kislányt, akkor lehet, hogy legközelebb érdemes lenne felvételt készíteni pl. a mobiloddal az elhangzottakról, persze, csak ha van rá módod, és el tudod kapni a "beszélgetést".


Lehet, hogy sok manapság az elfuserált óvodapedagógus, de ez akkor sem lehet indok rá, hogy egy ilyen dolog felett szemet hunyjon egy szülő. Az én kisfiamnak már pszichoszomatikus tünetei voltak, amikor kivettük az óvodából, pedig ott elvileg "csak" üvöltöztek vele az óvónők...

2012. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
70%
Bocsánat, de nem hiszem el ezt a történetet. Legalábbis az óvónő által mondott jelzőket biztosan nem.
2012. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom az utolsóhoz....
2012. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Én sem hinném el...

Nem kívánom, hogy megtapasztaljátok, de...

2012. jan. 27. 19:42
 16/35 anonim ***** válasza:
21%
Hang/videofelvétel jogilag nem minősül bizonyítéknak.
2012. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Hűt őszintén megmondom, ha én ezt a saját fülemmel hallom, akkor kihívtam volna a drága óvónőt, és közöltem volna vele, hogy fullra lesz@rom, hogy egy ilyen sötét ostoba fap.ina mit gondol róla, de ha még egyszer meghallom, hogy a lányom füle hallatára ilyet merészel mondani, akkor teszek róla, hogy egy életre megbánja - és örüljön, ha szájon nem kapom.


Nekem egyszer volt ilyenem, akkor közöltem a kedves pedagógussal, hogy nekem elég nagy a szám, és a hátszelem is (persze nem, de ha kell addig megyek, amíg nem találok valakit, aki segít), ha gondolja, hogy harcolni akar velem, állok elébe, csak akkor készüljön arra is, hogy nagyon csúnyán jár a végén.

Azt mondta bizonyára félreértettem valamit, erre mondtam, hogy legközelebb ügyeljen rá, hogy ne érthessek semmit félre, mert hadüzenetnek veszem.

Azóta mélyen kussol:)

2012. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, mondjuk az számomra is hihetetlen, hogy 4 évesen leírja a nevét, és még azt is tudja, hogy helytelenül, plusz az óvónő számára természetes, hogy leírja, sőt, szerinte már a szülőnek ezt rég meg kellett volna tanítania?


Én találkoztam ostoba pedagógussal (ahogy fentebb írtam), de ez még nekem is sántít kicsit...

2012. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nyomtatott nagybetűkkel nem volt nehéz neki megjegyeznie azt a négy betűt, de pont ez az, hogy nem volt abban biztos, hogy a D betűt jól kanyarította.


Hangfelvétel nincs, a franc sem gondolt rá olyan hirtelen!

2012. jan. 27. 19:55
 20/35 anonim ***** válasza:
29%
Hú, érdekes történet! :(
2012. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!