Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem bírom idegileg a...

Már nem bírom idegileg a gyerekem!?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,de hamarosan agyvérzést fogok kapni ha ez így megy tovább.

kicsi kora óta mindent elmagyarázok neki,mit miért csinálok,mit miért szabad,illetve nem szabad.eddig se volt a olyan akár 1 percig is megülök gyerek,de úgy 2-3 hónapja már a plafonra mászok tőle.

nem fogad szót,mindig azt csinálja amit nem szabad,hisztizik itthon is utcán is boltba is,földhöz vágja magát.egyszerűen nem lehet vele bírni.

teljesen mindegy mit beszélek neki,egyszerűen megkerüli a hang,és csak azért is!

Mi a jó istent csináljak vele???!!!

Annyira figyeltem hogy viselkedem vele,én nem akartam hogy ilyen gyerekem legyen,elmenni se lehet vele sehova.


2012. jan. 27. 13:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves és szintén "vannak dolgai".

Most olvasok egy könyvet, ami nagyon hasznosnak bizonyul, legalábbis remélem. Kicsit ennek segítségével próbálom majd átalakítani a gondolkodásomat, hozzáállásomat.

Gary Chapman: Gyerekekre hangolva

2012. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%

még mindig azt mondom, hogy a gyereknevelés egyetlen mivoltja, hogy megfelelö hangnemben szoljunk a gyerekhez.


megfelelö szavakat keressünk és ne öntsünk ezer nemmel még olajat a tüzre.

2012. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
te alekosz vagy? olyan a beszédstílusod :) bocs nem piszkálásnak szánom, de tényleg olyan...
2012. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

először is köszönöm mindenkinek a hasznos választ.

az elején mikor kezdődött türelmes voltam,kicsit hagytam had bontakozzon ki,ha nem annyira rossz vagy veszélyesen nagy bajt csinált,de aztán ezen csak egyre felbuzdult.a zokni szekrény kipakolás is megy,amikor már látom hogy nem érdekli,vissza pakolunk.

a hisztiket,ráhagyom,itthon abszolút,ha már nagyon túlzásba viszi,beküldöm a hálószobába,és mondom neki ha abba hagyta jöjjön ki.általában pár perc múlva ki is jön,de ami a hiszti tárgya volt,azt megint csinálni akarja és ezért jön az újjabb hiszti,ilyenkor próbálom a figyelmét elterelni

az utcán ráhagyom,általában azt mondom neki:anya elindul,ha befejezted akkor gyere te is,kb max 2 méter és már jön utánam,de sokszor 1 perc múlva kezdi újra,ez általában abból van hogy azt akarja vegyem fel.

boltban félig meddig hagyom csak rá.

és mivel semmi nem hatásos nála lehet hogy a "nem" szó már állandósult.

nem tudatosan akartam hogy az én lányom ne legyen hisztis,mert tisztában vagyok vele,hogy olyan nincs hogy ez kimaradjon az életszakaszból,csak azt akartam elkerülni hogy ilyen mértékben legyen.

amihez pl nem lehet hozzá nyúlni azokat eltettem magasabbra,de van még pár dolog amit már elér,és mindent nem tehetek már a szekrény tetejére....

mert amúgy nagyon okos,és gondoltam megérti hogy ahhoz neki nem szabad nyúlnia.

2012. jan. 27. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!