Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák én vagyok a fura vagy...

Anyukák én vagyok a fura vagy a többiek?

Figyelt kérdés

2 éves gyermekemmel itthon vagyok, jön a kistesó, nem tervezem beadni a nagyot oviba 3 évesen hanem majd ahogy alakul ráérünk. Egyetlen segítségem a férjemen kívűl aki este 7 után ér haza az anyukám. Őt is csak inkább akkor hívom ha dokihoz kell menjek a terhesség miatt vagy ha lebetegszem vagy ha már nagyon fáradt vagyok. Úgy érzem hogy abszolút mi a szülei neveljük, próbálom minél értékesebben eltölteni az időt vele, jövünk megyünk amikor van rá lehetőség, persze vannak béna napok is, és ha sokszor fárasztó is de nem sajnálom hogy ennyi önfeláldozásba "kerül" egy gyerek. Magamnak szültem nem más nyakára.

Na most az ismerősi és családi körben több olyan család van ahol a szülők mindketten 8 órában dolgoznak az 1-2 éves gyerek mellett és nem a pénzért. A gyerek bölcsibe van, hétvégén legalább egyik nap a nagyszülőknél van a gyerek. Emelett sok egyéb hobbi programjuk is a van a szülőknek is van amikor hétközben szintén nagyszülő vagy bébiszitter van a gyerekekkel. Nekem ez nagyon fura...

Számomra ez azt jelenti hogy a szülők a legminimálisabb felelősséget és önfeláldozást hajlandóak csak nyújtani és szerintem ez a gyereknek és a későbbi kapcsolatuknak nem tesz jót.

Ugyanakkor anyukám szerint (aki 4 gyereket nevelt fel szinte semmi segítség nélkül és imádjuk őt a testvéreimmel) nem minden ember egyforma és lehet hogy ettől még boldog felnött lesz a gyerekből és tökjó kapcsolata lesz a szüleivel.

Van olyan ismerős ahol már felnőttek a gyerekek és nem mondanám hogy túl felhőteln a kapcsolat a szüleivel, de van ahol minden klassznak tűnik, bár nem látok bele a részletekbe...

Ti mit gondoltok?


2012. jan. 26. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fura. Csak mások vagyunk! Van, aki így gondolja, van aki úgy. Én nem gondolom, hogy ez dönti el ki a jó szülő! Ahhoz még sok más kell.
2012. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 ava87 ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak és az anyukádnak adok igazat :) Te így érzed jónak, mások meg úgy, nem ezen múlik.
2012. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem fura. De egy gyereknek jobb,ha óvodába jár,mert ilyen korban még könnyen beilleszkedik a közösségbe,és iskolás korában nem lesznek ilyen gondjai. Másrészt az oviban felkészítik az iskolai tananyagra,arra,hogy tudjon egy helyben maradni és figyelni.

Ezt otthon nem tudod megoldani.

De a döntés természetesen a tiéd. Nem lesz rosszabb a kapcsolatod vele amiatt,hogy óvodába jár.

2012. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha van pénz, akkor jobb, ha a gyerek a szülővel van, és játszóház, babatorna, balett, gyerekúszás, babaangol stb. szinten szép lassan tanulgat bele a közösségi életbe.

1,5 éves aligha tudja magát megvédeni, az óvónők inkább csak letörik az önbizalmát.

Sok embernek látszólag nem kell a pénz, a 1,5 évest közösségbe adó szülőknek biztosan kell a pénz. Ha nem akkor olyan a foglalkozásuk, hogyha egyszer kiesnek, akkor többet nem kerülnek vissza abba a körbe, ahol jól érzik magukat.

Egyébként én egy gyereket nevelek és egyedül ill. anyuval, most még itthon vagyok és egyelőre a cégesen végzett munkám révén nem kell multihoz stb. beülnöm. Így a lányommal egy kicsit többet tudok foglalkozni, mint az átlag, de kevesebbet, mint akinek a férje is segít.

2012. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Én be fogom adni bölcsibe a nagyobbik babát is 2 éves kora után, hiába hogy akkor még a tesója csak pár hónapos lesz. Egyrészt jobban le fogja kötni a közösség, és én sem fogok megbolondulni. Életre szeretném őket nevelni, nem arra, hogy a szoknyámon üljenek. Ezt pedig nem szabad összekeverni az önfeláldozással és azzal, hogy "megúszom a legminimálisabb felelősséggel"!

Nem ilyen fekete meg fehér, ahogy gondolod.

2012. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
na,már jönnek de jobb a gyereknek az oviba című felszólalások.nem vagy fura,és te ismered a gyereked,mennyire vágyik gyerek társaságba,mennyire fogja megviselni a tesó,az is lehet imádno fog veled otthonlenni.fiam most kezdte az ovit és ha jönne a tesó biztos nem adnám be,nem lesz egy gyereknek semmi hátránya abból ha 4 évesen kezdi az ovit.
2012. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

6-os válaszoló, igencsak ellentmondasz saját magadnak :).


Ha a kérdezőnek azt mondod, hogy ő ismeri a gyerekét, és fogja tudni, hogy mi a jó. Ezt miért nem előlegezed meg a többi anyukának is, akik ismerve a saját gyereküket, mondják azt, hogy jót tesz nekik a közösség ?

Nekem pl annyira tett jót gyerekkoromban az, hogy csak nagycsoportba kellett járnom, hogy míg a többiek már vígan elvoltak, én tökre nem találtam a helyem és sokat sírtam. Pedig az anyukám pont hogy jót akart nekem.

2012. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Az állam eldöntötte a kérdést mert ugye bevezetik hogy 3 éves kortól kötelező menni oviba.

22 hó van a gyerekeim között, a kicsi egyéves koráig itthon volt a nagy is. Szept. Óta ovis, 9-re viszem fél egyre megyek érte. Úgy gondolom neki jó a gyerektársaság, nekem az hogy egy gyerek mellett főzök, takarítok, és az is szempont hogy a kicsivel is van így privát időm, hisz a nagy 22 hónapig élvezte a 100%-os figyelmemet akkor legalább napi 3 óra neki is jár. Amúgy kevés segítségem van, fétjem szerda este alszik itthon meg hétvégén (vidéki munka) májustól meg havi egy hét mert külföldre megy dolgozni.

2012. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

2014-től lesz 3 éves kortól az ovi kötelező.


Nem vagy fura, én is így érzem és gondolom ahogy te. Rám is furán néznek. 3 éves múlt a lányom novemberben, 17 hósak az ikerfiaim, és nem ovis a lányom, és valószínűleg csak szeptemberbe lesz az. Mondjuk nálunk hozzá tartozik, hogy nem a faluban van az ovi, hanem busszal viszik őket a szomszéd faluba, este meg hozzák. Reggel 7,40kor megy a busz, este 5kor érnek haza. Ha én itthon vagyok, miért legyen mássa egész nap? Nem az ovinak szültem. És jól érzi magát itthon. Amúgy kipróbáltuk úgy a dolgot, hogy bevittem pár nap, ott voltam vele, meg egy nap eljöttem és délben mentem érte, de nem evett nem ivott semmit amíg ott volt, minden nap kétszer kellene cipelnem magammal az ikreket is elvinni és hazahozni ha délben mennék érte, ráadásul nekik épp ebéd és alvásidőben, a lányom már nem alszik nap közben, és mire hazaérnék az ikrekkel, már szinte mehetnék is vissza érte, épp hogy ebédet talán tudnék főzni. Akkor meg a kicsikkel nem tudnék foglalkozni. Szóval egy szó mint száz, nekünk nem jött be az ovi így. Azt se bánom, ha a 3 gyerek majd egyszerre kezdi.

Egyébként úgy tudom, hogy 2014-től is lehet kérni az óvódavezetőtől, persze papíron benyujtva és megmagyarázva, hogy ne kelljen vinni oviba a kicsit ha betölti a 3at. Hogy ki dönt az ügyben, azt viszont nem tudom.

2012. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Az én véleményem, hogy ha nem kötelező (pénztelenség miatt), akkor azért egy másfél éves gyereket nem kéne bölcsődébe adni azért, mert anyuka és apuka nagyon szereti a munkáját. Viszont! Szerintem egy 3 éves gyermeknek szüksége van a rendszeres közösségbe járásra, még ha a szülő úgy gondolja, hogy nincs, akkor is. Az a 3 év, amit együtt tudsz tölteni vele a legcsodálatosabb, de utána már KELL neki a közösség, még ha csak fél napra is, de jót tesz!!!
2012. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!