Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyermekes vegyes párosos...

2 gyermekes vegyes párosos anyukák. Mennyit költötök havi szinten átlagban a két gyermek ruháira?

Figyelt kérdés

Kizárólag azokra lennék kíváncsi, aki MINDENT maga vesz a gyermeknek, nem a nagyi öltözteti és SEMMI ruhát nem kap ajándékba.

1 és 3 éves fiú-lány anyukák, nektek mennyi ez havonta? Hol vásároltok és milyen szempont alapján.

Köszönöm a válaszaitokat és kérlek ne pontozzátok le egymást, mert nagyon érdekel minden egyes válasz!


2012. jan. 26. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

havi átlag 10 e ft.

ebbe van turis ruha, új is. cipők mindig újak.

2012. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem minden hónapban veszek nekik ruhákat. Szinte csak turkálóban vásárolok ,csak a cipőket veszem újjan és az sem kell havonta .Úgy 3 havonta 5 ezer ruhára és 5-6 ezer cipőre. Tehát átlagosan 3-4 ezer forintot havonta maximum, ha így számolom.
2012. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én igyekeztem unisex ruhákat választani, rögtön kerültem a lila és rózsaszín ruhákat, kis szoknyákat a lányomnál, hogyha fiú lesz a kistesó ne kelljen új ruhatár. Így ruhára a kicsinek nem nagyon költök, mert sok minden van a lányomról. Cipőt viszont újat kapnak kb 3-5 havonta ahogy kinövik 7-10 ezer Ft kb/fő. Ruhát a KIK-be a TESCOba veszek, olcsó, jó minőség. Negyedévente van ruhatár frissítés, ez kb. szintén 10 max 15 ezer Ft.
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk sok, nagyon sok:D.

Pizsi 7napra 6csomag tescos rugit jelenet a két gyereknek(már ez 18eft:S). A lánynak 3csomag body, a fiamnak 3csomag atléta és 3csomag kisgatya. Akkor legalább 4nadrág+7felső(póló és hujjú), 3váltás melegítő, 4pár harisnya, 2csomag zokni 1pár cipő gyerekenként. Ezt ált évszakváltáskor beszerzem. Amúgy nem vagyok szívbajos a csajost is simán kispasisan felöltöztetem.

Én a turiban csalódtam, marad a tesco, és tudok két tök jó kínai üzletet, ahol szupin vásárolok magunkra.

2012. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nálunk is nagyon sok. Havi átlag 25 e ft.

A kislányomnak márkásat veszek, főleg a teszveszen, újszerűt, de néha veszek újat is, márkásat.

Kisfiam 3 éves, így neki 1 éve csak újat veszek, mert sokáig tudja hordani, pl a tavaszit ősszel biztos hordja még.

Szeretem őket csinosan öltöztetni, neten veszem olcsóbban a nextet, mint a bolti, én is a tescóba is veszek. Cipő általában d.d. step, most a kislányomnak is kell már cipő, mert 11 hónapos és sétál.

De én eladtam eddig a már nem használt ruhákat, elég jó áron. Most gondolkodunk a 3. babán, így áll az eladás.

Igazából nem sajnálom a pénzt a ruhákra, csak úton-útfélen hallom, hogy jajj de csinos, biztos drága volt, miből?!

Unom a magyarázkodást. Én is akartam a kislányomra a fiam ruháit adni, épp 2 év van, így tudnám is, de jellemzően nem teszem. Nem tudom miért, talán, mert én sem örülnék, ha látványosan a bátyám ruháit kapnám.

Szóval én így csinálom, túlzás lehet, de, ha a minőséget nézem, akkor az ár-érték arányában már nem is annyira drága szerintem.

Köszönöm a válaszaitokat, szívesen várom még a további vásárlási szokásaitokat.

2012. jan. 26. 19:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Új ruhát: Tescoban, C&A-ban, H&M-ben szoktam venni, ha akció van (leárazások). Itt csak bodykat vettem eddig, ill. a C&A-ban zoknit, nadrágokat és felsőket is.

Turiba havi 1-2 alkalommal nézek be, és ha vannak jó dolgok (akár nagyobb méretben is, elteszem későbbre) akkor vásárolok, kb. 3-6e Ft értékben.

Teszveszen ruhát ritkán veszek, leginkább akkor, ha az eladó egyéb, számomra fontos terméke mellett ruhát is árusít és valami megtetszik, ez lefeljebb havi 1-2 ezer Ft.

Amúgy én nem veszek minden hónapban ruhákat, csak ha jön a következő méretváltás, ill. ha olyan akció van valamelyik üzletben, hogy nagyon megéri.


Havi fix összeget nem írnék, mivel mi szoktunk kapni kinőtt ruhákat ajándékba egy kisfiútól, ill. nálunk 3 gyerek van, és részben közös a ruhatár.

2012. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szerintem kb. havi 5-7 ezer az átlag. Én sem vásárolok minden hónapban, akkor veszek valamit, ha kiárusítás van, vagy ha már nagyon kell. Jellemzően a C&A-ból és a Tescoból, itthoni ruhákat a kínaiból. Ha valahol nagyon jó akció van, akkor is veszek ruhát, ha még nagy rájuk, múlt héten vettem pl. jövő télre kabátokat a C&A-ban kettőjüknek összesen 5500-ért. A fiam mostani kabátját tavalyelőtt nyáron vettem 2000-ért. (Ezt azért ugye, nem lehet találomra és ránézésre csinálni, precízen kell kalkulálni, hogy milyen méret kell.) Szép ruháik vannak, a kislányom a kicsi, body-t nem nagyon kell neki venni, mert azok unisexek a fiamról, de szinte minden mást igen.

Ja, és igyekszem úgy vásárolni, hogy sokáig jó legyen rájuk egy-egy darab. Pl. farit csak olyat, aminek be lehet húzni a derekát. Most két éves, nemrég kapott két farit, szeritnem jó ideig fogja tudni hordani. Most be van húzva a dereka és fel van hajtva az alja, és ugye, ilyenkor már nem nőnek úgy, mint egy csecsemő.

Használtan inkább csak itthoni cuccokat, játszós kabátot veszek.

2012. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha én 25 ezre tudnék költeni ruhára havonta , akkor sem tenném. Ilyen kicsi gyerekek esetében nemigazán számít nekik ,hogy milyen márkás vagy drága holmiban vannak,csak kényelmes legyen és praktikus.

5 gyermekes anyuka

2012. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Én sem költenék, inkább gyűjtök nekik pénzt, vettünk nekik telket, ha nagyobbak lesznek azt hiszem jobban fogják értékelni, mintha azt mondanám, hogy hát kislányom, csak Next-be jártál egy évesen...

Szerintem is totál felesleges. Mi kapunk Nexteket, és nem érzi magát jobban benne egy ilyen kisgyerek, min a szép turisban.


Én amúgy sokszor veszek unisexet, főleg tartós dolgokból.

Kabát, overál, stb.

Kb. havi 3-6 ezret költök.

2012. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!