Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 évesen még nem jár?

1 évesen még nem jár?

Figyelt kérdés
Elég sok kérdést és hozzászólást olvastam, és a legtöbben már azt írják, hogy az 1 éves - vagy még fiatalabb - gyermekük már önállóan, kapaszkodás és segítség nélkül jár. Nekem a 3 gyerekem közül még egyik sem tud így járni. Felállnak és legalább 1 kézzel kapaszkodva lépkednek, de a "közlekedésre" amúgy a mászást használják. Nálatok hogy van, volt?
2012. jan. 22. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, az unokaöcsém sem jár még 13 hónaposan.

Mindenki más ütemben fejlődik.

2012. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 12 hónapos kora után kezdett járni, semmi gond:) vannak óvatosabb babák, és ők csak akkor indulnak el, ha már jól megy nekik, így kevesebbet is esnek:)
2012. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16 honapos a lanyom. 7 honaposan allt fel eloszor, ra egy hetre butorok mellett lepkedett, 1 evesen 2-3 lepest tudott megtenni kapaszkodas nelkul, ugy egy honapja indult meg rendesen, hogy mar meg tud allni menet kozben, iranyt tud valtoztatni, le tud hajolni, fel tud allni kapaszkodas nelkul. Nekem ez szamit igazan jarasnak, es nem az amikor 2 butor kozott megindult, aztan vagy kitartott a lendulet es atert, vagy feluton elesett es maszott tovabb.
2012. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én lányom nem volt 10 hónapos amikor elindult!És egyáltalán nem örülök neki!!!!De tényleg.Nem erőltettem neki semmit, hagytam, hogy az ütemében fejlődjön, de úgy félek, hogy görbe lába lesz!Párom is nagyon korán kezdett járni, és a lábai közé be lehet vezetni 1 lovat! :( Meg egy csomó ortopédiai problémával járhat...Most 1 éves..

Úgy tudom, hogy minél "megfontoltabb" 1 gyerek a járással kapcsolatban, annál szebben fog járni.Ha ez igaz, akkor végem... :/ És persze nincsenek túl korán leterhelve a csontjai.Na mindegy.Én nem az a büszke anyuka vagyok, aki ezért veri a mellét, hanem inkább az aggódós... :/

Ja és a lányom 7-8 hónaposan csinálta ezt, amit írsz.

2012. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jaj már, 18 hónapig abszolút rendben van, ha mérg nem jár. Bitosan olvastál más hozzászólást is.

Az én fiam 16,5 hónaposan indult el, semmiféle hátránya nincs belőle.

OFF: hármasikreid vannak? Nem semmi, gratulálok!!!

2012. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért........
2012. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam szeptember 30-án töltötte az egy évet, és szentnapon mikor díszítettük a fát, akkor indult el tökéletesen. Addig csak a bútorok mellett kapaszkodva járt. És ráadásul nekünk kimaradt a mászás is. Soha nem problémázott rajta sem a doktornő, sem a védőnő. Nem egyforma ütemben fejlődnek a gyerekek. Az én fiam, hogy később indult el, nem is bánom, mert legalább nem esett el, hanem stabilan ment.
2012. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 14 hónaposan kezedett el járni, a kicsi meg 13 hónaposan, úgyhogy nem késtetek le semmiről.
2012. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves kora után 2 héttel indult el egyedül, persze még bizonytalanul, többször seggre ült.

Ismerősöm fia 11 hónaposan indult el, ugyanúgy, mint a fiam, először persze esett-kelt.

Másik ismerős fia pedig 15 hónapos és még nem megy egyedül, csak kapaszkodva.

Szóval nem egyformák..

2012. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint hármasikreid vannak? Gratulálok! Akkor gondolom korábban is születtek, ez is hátráltathatja a mozgásfejlődést. De ettől függetlenül is ráérnek még. Nekem a nagylányom anno 15 hónaposan, a fiam 14 hónaposan indult el. A sógornőm lánya már 6 hónaposan felállt és elég korán elindult kapaszkodva, de ő se járt még 1 évesen. Csak kb 1 hónap múlva. Ráértek, nem hajt a tatár!
2012. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!