Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen hagyta el a...

Hány évesen hagyta el a gyermeked a délutáni alvást? Két és fél évesen nem túl korai ez?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig 1 és 4 között aludt délutánonként, aztán mivel korábban kelt reggel, lecsökkentettem a délutáni alvást, és 3 körül felkeltettem, így csak 1.5-2 órát aludt délutánonként. De pár napja egyszerűen képtelen vagyok elaltatni. Napirendünk van, eddig szó nélkül maga ment be ebéd után a szobájába, lefeküdt és elaludt, most meg 10 perc után kijön, hogy nem tud aludni. ez már négy napja így megy. Lehet. hogy mostantól nem igényli a délutáni alvást? Estére így viszont teljesen kikészül már, agresszív lesz, csapkod mert annyira fáradt. Mit csináljak szerintetek?
2012. jan. 13. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát akkor még szüksége van rá. mondd meg neki, hogy nem kell aludnia de csendespihenőt kell tartani. sötétítsd be és maradjon az ágyban 1-1,5 órát. úgyis bele fog aludni ;)

lehet a frontok zavarják

2012. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam a lányommal, alig múlt kétéves, amikor egyszerűen nem volt hajlandó többé délután elaludni. Egy jó darabig kínlódtunk mi is, egy ideig átállt arra, hogy csak délután 4 után aludt el, persze akkor este éjfélig le se lehetett lőni. Ekkor untam meg és négykor már nem engedtem elaludni. A normál idejű alvás sosem jött vissza, egyszerűen nem alszik délután, viszont este nyolckor már alszik és reggel hétig, fél nyolcig alszik is. Én is aggódtam, hogy hosszú lesz neki így, de szépen beállt rá és nem tűnik sem fáradtnak, sem nyűgösnek. Jól fejlődik, lassan három és fél éves, okos, értelmes kislány.
2012. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
most is próbáltam bealtatni, de végül az lett belőle, hogy az ölemben maradt egy darabig a sötét szobában, majdnem elaludt, aztán egyszercsak mondta, hogy ki akar jönni. Nem tudtam tovább bent tartani mint fél-háromnegyed óra. Most itt ül a félig sötét nappaliban és csöndben játszik magában, kirakózik.
2012. jan. 13. 14:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de szerintem korai..Az oviban nem lesz neki komfortos.Egy barátnőm se tudta du.altatni a gyerkőcöket,és egy idő után már dirrekt nem altatott,este korán mentek ágyba. Az oviban kínok kínját élik meg, ha el is aludtak du. őrjöngött minek altatták el az óvónők, este mi lesz..stb..most már lassan 6 évesek , azon küzköd, ültessék ki játszani az övéit, mert már feküdni sem hajlandóak...pedig még 1 év ovi van vissza. Nekem ikreim vannak.Volt műsor, hol 1ik sírt,hol másik,nagyon nehezen hangoltam őket össze, 15 hó-ig tanítottam aludni őket. Mindig egy időben,pontosan, be is sötétítettem, megsimiztem ,pihenjenek.Ment a hiszti ,de jó volt kicsit erőltettem, mert mai napig alszanak, ők is lassan 6 évesek és fiúk...Megszokták.. Szerintem próbáld te is, nem veszítesz vele.Nekem egy gyerekorvos azt mondta, ilyenkor pihen a kis agyuk,muszáj pihizzenek.
2012. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
na de hogyan erőltessem? már négy napja ezt csinálom és semmi hatása. Előtte nálunk sem volt semmi gond, múlthéten még minden hiszti nélkül ment és lefeküdt aludni. Most meg egyszerűen nem tud elaludni
2012. jan. 13. 14:34
 6/14 anonim ***** válasza:

A lányommal már másfél évesen előfordult (néha, nem mindennap), hogy nem aludt délután. Ha a fejem tetejére álltam, akkor sem. Most ötéves, középsős, és szinte sosem alszik délután, az oviban sem. (Ha mégis, azt nagy újságként mesélik az óvónők.)

Én sem tudtam erőltetni az alvást, de a pihenéshez a mai napig ragaszkodom.


A fiam (nemsokára 3 éves lesz) akkor nem alszik délután, ha valami érdekes történést gyanít. Most a téli szünetben pl. 3 hétig nem aludt, mert buli volt, hogy itthon van az egész család, a tesó sincs oviban, apa sem dolgozik... Aztán jöttek a szürke hétköznapok, és visszaállt a régi rend.

2012. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocs a szóismétlésekért, előző hozzászóló vagyok :)
2012. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
szóval akkor létezik, hogy nem igényli a délutáni alvást, azért még próbálkozom pár napig, hátha csak a frontok zavarják. Akinél csendes pihenő váltotta ki az alvást, ott mit lehetett a gyereknek csinálni közben?
2012. jan. 13. 14:54
 9/14 anonim ***** válasza:

azt hogy érted, hogy ne tudod a szobában tartani?

szerintem pont itt lehet a baj. azt mondja nem akar aludni, te meg ezt "megengeded". mondd meg neki, hogy az ágyban kell maradnia, egy könyvet átlapozhat és az alvós játékaival azt csinál amit akar, de a csendespihenő nem az, hogy csöndben játszunk hanem az ágyban pihen :)

legyél határozott. én 2 évesem se alszik ma, még 20 perce van, nem tudom mi lehet a baj, de 4ig akkor is a sötét szobában marad. fekszik az ágyban és várja, hogy 4 legyen :D

2012. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sajnos az én fiamat nem lehet a szobájában tartani, mert fogja magát és kijön. ha visszavszem 100 szor 100szor kijön, tegnap eljátszotttuk ezt, vagy visít, de akkor meg atestvére nem tud aludni a szomszéd szobában
2012. jan. 13. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!