Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan telik a 18 hónapos...

Hogyan telik a 18 hónapos gyermeked napja? Miket eszik, mennyit alszik, mivel szeret játszani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
13-n lesz 18 hónapos a fiam. reggel fél 8 kor kel, kako, kaki, öltözködés, anya házimunka, fiam végig láb alatt, 9kor reggeli (pogácsa vagy ránotta ilyesmi, fözünk, esetleg boltba megyünk, udvarra, kertbe, begyujtunk, semmivel nem játszik, nem köti le semmi, egész nap engem nyuz, alig haladok itthon, délben ebéd, fél1-fél3ig alszik, addig elpakolok, netezek, stb. délután sirva ébred, fél5kor apa jön, öt nyaggatja, adig én befejezem a reggel 8kor elkezdett kaját.. komolyan nehéz eset, és hisztis, de imádom.. délután valami uzsi 4-5 körül, 7 után vacsi, zenehallgatás, fél 8kor fürdenek apával, addig én iszom egy sört:) 8-fél9 körül betesszük ágyába állt elalszik egyböl, éjjel 1-2 x ébred de csak inni, meg elveszett a cumi:)
2012. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szereti a tojást minden formában. Szívesen eszik joghurtot, sajtokat, müzlit, rudit. A főzelékeket nem kedveli, így a leveseket főzöm neki sűrűre egy kis grízzel, csipetkével, sok sok zöldséggel, husival, májjal.

Jó alvó, este 9-fél 10-től, reggel átlag 8-ig. És délután 3 órát. Délelőtt szoktunk levegőzni, boltba, játszótérre menni. Délután van hosszabb játékidő, ilyenkor a labdázás, a képeskönyv és a mondókázás a sláger. Kedveli a formakirakót, az autók tologatását, gyurmázást. Mostanában kezd 4 darabos kirakóval kirakózni, rajzolgatni. a játékon kívül szívesen azzal játszik, amivel én épp dolgzom, segít teregetésnél ruhát adogatni, port törölni stb.

2012. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor ebresztem a fiam. Reggeli 3-szor egy heten muzli tejjel (sajnos csak igy jut tejhez mert semmi mas formaban nem hajlando meginni igy muszalj), 2 nap tojas (tukortojas piritossal, lagytojas martogatni piritossal, rantotta, majonezes tojas) a maradek 2 napon felvagott, majkrem, halpastetom, virsli mindig egy kis sajtal meg friss zoldsegekkel.



Kisfiam bolcsibe jar es itt:


10 ora korul kapnak 2 fele gyumolcsot. Altalaban alma + valami


Ebed 12-kor van:

hetfon csirkehusos kaja van(neha rantva, parolva, kinai edes-savanyunak elkeszitve, grillezve, hozza a koret valtozo)


Kedden fozelek van disznohusival, virslivel, kolbasszal feltetnek stb.


Szerdan marhahusi van (bolognai, neha rakott tesztas marhahusi, chilisbab- persze nem agyon fuszerezve, paradicsomos husgombocok, porkolt... a koret itt is valtozo)


Csutortokon zoldseg nap van (sajtos karfiol, csoben sult zoldsegek, fozelek felek piritott burgonyaval, sajtos cukkini, rantott karfiol, tejszines zoldsegek...)


Penteken mindig hal van (ez is valtozo, lattam mar grillezve, rantva, tonhalas tesztanak elkeszitve... a koret valtozo)


3 nap van leves es 2 nap van desszert (rizsfelfujt, palacsinta, fagyi...) Amelyik nap levest eszik nincs desszert es amelyik nap van desszert nincs leves. A menu fel van fuggesztve 3 honapra elore a hirdeto tablara innen tudom kb. miket eszik.


Delutan 3 orakor van uzsona. Ez legtobbszor kis haromszog alakura kivagott szendvcsek kulombozo toltelekkel (sonka-sajt, kolbasz-uborka, paradicsom-sajt, fott tojasos, tonhalas-paprikas, fuszeres csirkekrem, lekvar..., lattam neha sajtos pogacsat, kalacsot ezek melle kapnak egy kis meretu gyumis joghurtot. Ugy emlekszem lattam mar joghurt helyett tejszeletet is.


Kisfiam 3-kor megeszi az uzsonajat es jon is haza. Itthon 16 ora korul megeszik egy banant vagy almat, narancsot, szollot. Nagyon szereti a gyumolcsot. Neha iszik egy pohar almalevet vagy repalevet almaval.


18 orakor vacsorazunk es ez nagyon valtozo. Van, hogy meleget eszunk: rantotta, halrudak zoldsegekkel, kolbasz, virsli, ritkan hotdog, hamburger meg pizza, melegszendvics, toltott burgonya korongok sajtal, gombaval meg sonkaval... Van, hogy salatat eszunk: csirkesali, burgonya salata, gombasalata, francia salata, tonhalsalata... Van, hogy csak sima szendvicset eszunk vagy valami kermlevest foghagymas sult kenyerrel.


1 eves kora ota velunk eszik es mindent megeszik, nincs gond vele egy kesz zabalogep. Egyedul a tejet nem issza meg. Hetvegente valtozo, legtobbszor elmegyunk etterembe ebedelni mert nincs nagy kedvunk fozni. Egesz heten dolgozunk nem akarjuk a hetveget is fozessel tolteni. Inkabb tekergunk meg jatszunk. :)


Delben alszik a bolcsibe 2 orat. Este 19:30-korul mar alszik. Reggel 8-kor ebresztem mert 9-re megyunk bolcsibe.


Szeret "rajzolni", kekeskonyveket nezni es auto manias mar 14 honapos kora ota. Jelenleg 22 honapos de 18 honaposan kezdett el a lego duploval jatszani. Ma mar eleg jol epit es lekoti magat vele. Imad bujocskazni mar honapok ota de mindig ugyan oda bujik el. :))

2012. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!