Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen hagyta el a...

Hány évesen hagyta el a gyermeked a délutáni alvást? Két és fél évesen nem túl korai ez?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig 1 és 4 között aludt délutánonként, aztán mivel korábban kelt reggel, lecsökkentettem a délutáni alvást, és 3 körül felkeltettem, így csak 1.5-2 órát aludt délutánonként. De pár napja egyszerűen képtelen vagyok elaltatni. Napirendünk van, eddig szó nélkül maga ment be ebéd után a szobájába, lefeküdt és elaludt, most meg 10 perc után kijön, hogy nem tud aludni. ez már négy napja így megy. Lehet. hogy mostantól nem igényli a délutáni alvást? Estére így viszont teljesen kikészül már, agresszív lesz, csapkod mert annyira fáradt. Mit csináljak szerintetek?
2012. jan. 13. 13:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2012. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 26 hónapos korától nem aludt 1 percet sem délben..illetve hazudok,hébe-hóba,vagy kocsiban de már ott sem,csak ha hosszú útra mentünk,na azt végignyomta:)

eleinte próbálkoztam sokat én is,volt is hogy visszaállt vagyis úgy tűnt...de nem,akkor már 4kor hulla volt,akkor kivittem és feléledt,mostmár nincs ilyen,semmi nyűg.este 8tól,reggel 7-8ig alszik

2012. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kár erőltetni a déli alvást, van hogy egy gyereknek nincs rá igénye. Nekem a nagyobbik fiam éppen 2,5 évesen hagyta el a déli alvást. Ez persze egyúttal megnyújtotta az éjszakai alvását is. Alapból már úgy álltunk, hogy reggel 6-kor ket, mire végre elaludt délben elmúlt 2 óra, így 4-fél 5 fele tudtam kiszedni az ágyból délután nyűgösen fáradtan, este viszont 10 óra volt mire el tudtam vinni aludni, és akkor is fél órát kínlódott még mire elaludt. Így aludt összesen 9,5 órát. Azóta redőny került az ablakára, azóta reggel 9-ig alszik, délben nincs alvása, este viszont már 8-kor viszem aludni, így alszik 13 órát. Mennyivel jobb így!!! Persze az oviban megint lesz korán kelés, déli alvás, de egészen más energiaszinten áll majd 29 gyerek társaságában idegen helyen idegen játékok között, mint itthon, mert a környék játszóterein, amiknek már minden négyzetcentijét ismeri, szóval be fog az állni! Egy 6 éves gyereknek meg már nem kell délben aludnia, irreális is, feküdjön, pihenjen, mert az jó, de aludnia felesleges.
2013. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Persze az előzőhöz tegyük hozzá, hogy a déli alvás elhagyásának csak akkor van értelme, ha helyette éjjel bepótolja, mert ha este már csak szenved, és vinnyog, akkor semmi értelme, inkább meg kell próbálni korábban lefektetni aludni.
2013. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!