Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! 6 evesen milyen oltast...

SOS! 6 evesen milyen oltast kap a gyerek?

Figyelt kérdés

Kislanyom 5 eves lesz marcisuban, kulfoldon elunk. Eddig magyar oltasi rend szerint volt oltva. Jovo heten kapna MMR ujraoltast es difteria, szamarkohoges, tetanus, polio oltast. ( tehat 2 oltast). Otthon ezt kapjak 6 evesen? Probaltam a neten bongeszni, ugy latom, h az MMR t otthon 11 evesen kapjak, de a masikat 6 evesen. Kerem szepen, ha valakinel eppen aktualis volt a 6 eves oltas, leirna, h melyiket adjak.

Illetve ha otthon 11 evesen kapjak az MMR t, megkaphatja itt 5 evesen? Holnap reggel koran vissza kell vinni a nyomtatvanyt, igy orvostol mar nem tudok kerdezni, bar biztos a suliban segitenenek.

Koszonom a segitseget!



2012. jan. 15. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

azt hogy attól hogy M.on 11 évesen kapják az MMR újraoltását és a tied megkaphatja e 5 évesen, azt nem tudom megmondani:(

De 6 évesen a Diperte van újra igen, amit leírtál diftéria, szamárköhögés tetanus.

2012. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hol élsz ahol nem az orvossal beszéled ezt meg?


èn németországban élek, itt csak a kombi tetanus, szamárköhögés stb... (amit elsö évben kapott 4x egy részét).

Mi itt kaptunk egy oltás táblázatot mikor mit és a gyerek eü könyvébe is bele ragasztották mikor mire kell vinni egész 18 éves koráig.

Az MMR-t itt 23 hós korig meg kell kapni 2x.


Ha eddig otthon kapott minden oltást, én erre az oltásra haza vinném ha csak nem ujzélandon éltek és soha többet nem mentek haza. de ha európán belül éltek, és egyszer egy évben haza mentek, akkor van idötök, mert ezekre az oltásokra 1-2 év van.

2012. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Irorszagban elek, es mivel 18 hos kora utan jottunk, eddig semmilyen oltas nem volt aktualis. Most meg derult egbol villamcsapaskent kaptuk a nyomtatvanyt az iskolaban, tehat nem dokitol. Raadasul penteken, es holnap vissza kene vinni. De reggel megprobalok beszelni a csaladi orvossal, meg suli elott. Egyelore tanacstalan vagyok, egyszerubb lenne, ha itt megkapna, bar haza evente egyszer megyunk mindig.
2012. jan. 15. 20:21
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves elso! De a poliot is kapjak 6 evesen ( ha jol emlekszem az a gyermekbenulas elleni )? Teljesen kiestem amr ebbol, raadasul az oltasi kiskonyvunkben minden egymas hegyere hatara van irva, ragasztva, nem lehet benne eligazodni.
2012. jan. 15. 20:23
 5/8 anonim válasza:

[link]

neten minden fent van. pont most tanulom vizsgára az oltásokat. Szerintem semmi baja nem lesz tőle, ha 5 évesen kapja, akkor az összes külföldi gyereknek baja lenne tőle.

2012. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En is ugy gondolom, h baja nem lehet tole, megis olyan bizonytalan vagyok. ( mint mindenben : ) Koszi a linket es a valaszod!
2012. jan. 15. 20:27
 7/8 A kérdező kommentje:
megneztem amit linkeltel, egybol nem stimmel valami, mert 3 evesen nem kapnak amr oltast. Jol tudom?
2012. jan. 15. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

2-3-4 hó > DiPerTe+IPV+Hib

15 hó > MMR

18 hó > DiPerTE+IPV

6 év > DiPerTe+IPV

11 év > MMR újraolt.

7. v 8. osztály > Hepa B

2012. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!