Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha csak 3 évesen kezdi a...

Ha csak 3 évesen kezdi a gyerek az ovit, tehát a közösségbe járást, az soká van?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy kihat a fejlődésére ha hamarabb nem kerül közösségbe, bölcsibe?Már megkaptam hogy soká van ha csak három évesen kerül be gyerekek közé, mert hogy az milyen jó hatással van a gyerekekre.Nálunk falun nincs bölcsi, csak ovi három éves kortól, ha akarnám sem tudnám vinni, pedig ha lenne rá lehetőség megtenném.Nem érzem hogy bármiben le lenne maradva a két éves fiam, nappalra majdnem teljesen szobatiszta, több szavas mondatokban beszél, szereti a társaságot, az unokatesókat.Mindig van neki program, nem unatkozik, sokat foglalkozok, játszok vele én is, az apja is, van neki gyerektársaság is, ha nem is minden nap.

Olyan rosszul esett, mert úgy jött le a dolog hogy az én fiam nem olyan ügyes, mint az aki mondjuk bölcsis, még ha nem is így értette.


2011. dec. 26. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Jobb,ha járhat bölcsibe. De ha nincs rá lehetőség,és vannak gyerektársai,akkor nem lesz semmi hátránya belőle.
2011. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A bölcsőde egy szükséges rossz megoldás. Egy gyereknek 3-4 éves koráig érzelmi, lelki biztonságra van szüksége amit normál körülmények között az anyja mellett kell, hogy megtaláljon. A fiam októberi tehát alapból kinézett volna neki 4 év óvoda, de nem ment csak majdnem 4 évesen. Soha nem éreztem, hogy emiatt bármi hátránya lett volna.
2011. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

"Egy gyereknek 3-4 éves koráig érzelmi, lelki biztonságra van szüksége amit normál körülmények között az anyja mellett kell, hogy megtaláljon."


egy érzelmileg sérült anya gyerekének esetleg. Normális gyerek 2 éves korában igényli a szocializációt.

2011. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem indulna különösebb hátrányból, ha csak akkor menne oviba. Én három évesen mentem ovibe, igaz előtte bölcsi is voltam. Nem tudom. Szerintem nem olyan nagy gond.
2011. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a waldorf oviknal ha jol tudom kimondottan csak 4 eves kortol lehet vinni, akkor készek (vagy tulsagosan tekintettel van a waldorf a serult anyákra :))


ha van unokateso, akkor van tarsasaga is, meg tok normalis gyerkocot irtal le, szerintem nem baj, ha nem volt bolcsis. (en fiam se volt)


ne vedd a szivedre :)

2011. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, annyira azért nem vettem a szívemre, de elgondolkodtam a dolgon, és kicsit bántott.
2011. dec. 27. 07:54
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Baromság! EGy gyereknek az anyja mellett a helye minimum 3 éves koráig, de akkor sincs semmi hátránya, sőt, kifejezetten előny, ha még tovább marad az anyukájával. Én megfordítanám itt a dolgokat: a sok tudatlan, sérült anya gyereke jobb, ha bölcsiben van, mert ott kevesebbet ártanak neki. De egy normális anyával a lehető legjobb a gyereknek és ha még olykor gyerektársaságba is kerül, semmiféle hátránya nem származik.

A szocializációról meg annyit: az apukám nem járt egyáltalán oviba, mert neki az anyukája otthon volt, így nem vették fel. Először hatévesen, az iskolában került közösségbe. Egyrészt a suliban a beilleszkedéssel sem volt gondja, másrészt ha ismertek olyan embert, aki nagyon is jó kapcsolatteremtő, sőt a társaság szíve-lelke, jó programokat szervez, nagy baráti köre van, stb. akkor az én apám ilyen. Egyáltalán nem lett antiszoc attól, hogy nem járt korán közösségbe. Pedig akkoriban még játszótér se volt, ahová vitte volna rendszeresen nagyanyám....

Az én lányom is elmúlt 3 éves, amikor oviba került, átlagnál okosabb, talpraesett, ügyes kis emberke, bölcsibe is járt társai semmivel sem fejlettebbek nála, sőt, van amelyik kifejezetten hátránnyal indul.

2011. dec. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek Gabkával.

Óvónőként mondom: 3-4 éves korig a gyermeknek nem szocializációra, hanem két személyes kapcsolatra van szüksége. A bölcsőde intézménye nem a gyerekek érdeke, hanem gazdasági szükséglet, hogy az anya dolgozhasson. Örülj neki, hogy te megteheted, hogy 3 éves koráig otthon maradsz vele!

2011. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni.Főleg hogy egy ovónéni is válaszolt.Úgy érzem hogy mindent megteszek a "szocializálódás" érdekében, sokat van emberek között, gyerekek között.Ezért is akadtam meg egy kicsit a megjegyzésen.Ha lesz lehetőség szeretném vinni 2.5 évesen oviba, ha lesz hely és felveszik(van itt pár kicsi aki ennyi idősen már járhatott oviba), de csak fél napra, mert szeret gyerekek között lenni, egész napra még nem adnám be.Nem tudom mennyire szeretné.
2011. dec. 27. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 évesen megy oviba itt a faluban, mivel nincs bölcsi. Egész napra. Én meg megyek dolgozni. Szerintem ezt nálatok is meg lehet csinálni, ha van hova menned dolgozni. Én is szívesen maradtam volna vele itthon, de ez a GYES ez elég nevetséges összeg.
2011. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!