Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyerek rendre beteges...

Minden gyerek rendre beteges lesz, ha közösségbe kerül? Oviba bölcsibe?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mindenkinél jön ez az egy hét ovi, egy hét otthon betegen? Annyira nem vagyok erre felkészülve, no meg a kicsigyermekem még csak két hünapos és nem szeretném, ha a nagy hazahozna neki mindent, pedig most kezdte nemrégen az ovit, de már kétszer is lebetegedett, legutóbbi betegsége majdnem 3 hétig tartott :( az előzőt én is elkaptam...mindegy is, már egy ideje nem vittem, mert inkább ne kapjon el semmit...meddig tart ez? Vagy csak az én gyerekem ilyen, hogy mindent összeszed, pedig eddig soha nem volt beteges, meg beteg sem! Most pedig az elmúlt egy hónapban is 2szer betegedett meg :( Persze összeszedett valamit az oviban. Hogyan erősítsem immunrendszerét?
2010. jún. 23. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz minden gyerek beteges.

Anyukám óvónő, és mesélte, hogy vannak olyan gyerekek, akik 1-2 trüsszentéssel, orrfújással átesnek olyan betegségeken, amik a többieket napokra, hetekre ledöntenek. Nem tudom mitől függ, gondolom az immunrendszer...

Tesóm lánya mindig féltve volt egy kis kosztól, nem mehetett ki az udvarra játszani sosem, folyton kezet mosattak vele, fertőtlenített mindent az anyukája, szóval búrában nevelte. Na ő, többet volt otthon, mint az oviban...


Nekem 2 fiam van, a nagyobbik majd jövő ősszel kezdi az ovit. Még több mint 1 év...

A pici most fél éves.

Kiváncsi vagyok, hogy náluk mi lesz... Én nem féltettem a kosztól, csúszott-mászott, nem fertőtlenítettem... Eddig egyszer volt 3 napos láza, és egyszer egy enyhe takonykór.

2010. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt nekem is mondták.az enyém nem beteges
2010. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még olyan gyerekről nem hallottam, akinél ez a betegeskedős időszak kimaradt volna... és a gyerekorvosunk sem... :) Szóval szerintem ez valamilyen szinten elkerülhetetlen. Az egy dolog, hogy előtte mennyire erős egy gyerek immunrendszere, de a zárt közösségben hirtelen másik 20 féle, neki totál idegen baktériumflórával találja szemben magát gyerek. Ezért lehet az is, hogy úgy szed össze betegséget, hogy másik gyerek nem is volt beteg. Mert a másik gyerek a saját bacijaira már immunis, de egy idegent megbetegíthet.
2010. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]


köszönöm a válaszokat, itt azt hiszem minden egyértelmű, persze minden gyerek más. Most már csak azt nem tudom, folytassuk-e az ovit így vagy ne, hogy másik babám picike még és el ne kapja, vagy akár én, és akkor vége a szoptatásnak, mert legutóbbis óránként szopiztattam lázasan a kicsit, mikor elkaptam a nagytól, mert alig volt tejem. Szerencsére visszajött, újra minden a régi, de nagyon kemény volt. Ti mit tennétek?

2010. jún. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!