Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A többi oviban is ez megy?...

A többi oviban is ez megy? Kisfiam a IV. Ker. Aradi oviba jár.

Figyelt kérdés
Ebéd után haza KELL hoznom mert otthon vagyok a húgával. Nem aludhat ott a többiekkel. Kifizettetik velem a 3x-i napi étkezést, de mikor elhozom ebéd után úgy kell elkérnem, el kuzserálnom az uzsiját, ami vagy van, vagy nincs, de ha van is a hölgy az ételkiosztóban úgy adja oda mintha a sajátját adná. Flegmáskodok, húzza a száját. Olyan is van, hogy kivan írva uzsira pl. a briós vajjal almával, mi meg kapunk egy száraz zsömlét kocka Rama-van (nem a margarinnal hanem a főző-sütő változattal) ENYHÉN megkenve. Mit tegyek??? Az igazságérzetem tombol, már gyomorideggel megyek a gyerekért, hogy vajon megint húzza e a száját a csaj az ételkiosztóban. A türelmem és toleranciám végét járom!!! Ja, és megkérdeztem, hogy mivel a gyerek nem aludhat ott mi lenne, ha eleve nem kéne fizetnem az uzsonnáját. Na, azt pont nem lehet.Ki KELL fizetni a 3x-i kaját és megkértek, ha pl, mézeskalács az uzsi ami helyben sül és délután 14.30-ra készül el fáradjak vissza érte az oviba. Na persze...
2012. jan. 11. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nálunk nem ez megy.


Az első szülőin kellett kitöltenünk egy papirt, hogy hányszori étkezést kérek. Akár úgyis hordhattam volna, hogy nem eszik ott semmit, viszi a tízórait és ebéd előtt elhozom, vagy csak ebédet, illetve kétszeri, vagy háromszori étkezést kérünk. Úgy láttam jónak, hogy kétszeri étkezést kérjek, de az óvónő azt tanácsolta, hogy kérjem a háromszori étkezést, mert nem sokkal kerül többe, de ha valamiért ott szeretném hagyni délután legyen uzsonnája. Ebéd után szoktam hazahozni, az egyik dadus a folyosó ajtajában áll és egy kosárból osztja az uzsonnát. Ha valami olyan az uzsi, hogy még nincs kész, akkor is valami finom csemegét kapnak. tehát ebből a szempontból nagyon korrektek.

2012. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A ti ovitok milliószor szimpatikusabb ebből a szempontból mint a miénk.
2012. jan. 11. 10:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy az ovitokban ennyire rosz a helyzet!

Nálunk nem kötelező hazahozni a gyereket se annak, akinél van kistesó, se annak aki otthon van, nincs munkahelye.

Étkezés: minden hónapban utólag fizetjük az étkezést. Ha a gyerek valamiért hiányzik, automatikusan levonják az aznapi pénzt a végösszegből. Mindenki eldöntheti napi hány étkezést kér. Akár csak az ebéd vagy a tízórai is befizethető. Ha délben elhozod, de jár a gyereknek az uzsonna, akkor azt szépen becsomagolva elveheted az előtérben elhelyezett kosárkából. Olyan van, hogy megcserélki a tízórait az uzsonnával, ahogy te is írtad /kiírva x van, de y-t kapnak/, de mivel 2 hétre előre kiteszik az étrendet, ezt a szülők is megnézhetik. A dadusnénik kedvesek, szeretik a kicsiket, barátságosak a szülőkkel. Az óvónők szintúgy... Igaz, ez egy kisvárosi, egyházi óvoda. De nálunk a többi, állami ovi sem sokban különbözik ettől...

2012. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit jarj utana, es ne hagyd magad, mert nem kotelezhetnek, h befizesd a 3szori kajat ha ugyanakkor kenyszeritenek arra, h ebed utan vidd haza. En biztos nem fizetnem be, de elotte jarnek egy kort pl az onkormanyzatnal.
2012. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg mindig mondja az ovónő, hogy ha szeretnék pihenni egy kicsit (van egy pici itthon meg egy pocaklakó is) nyugodtan hagyjam ott a gyereket délutánra, akár csak alkalmanként is. Még soha nem hagytam ott, de szívesen vállalják.

Én is a teljes étkezést fizetem, nincs is lehetőség kevesebbre, de az uzsonna már ebéd után, amikor elhozom a lányomat, oda van készítve a szekrénye tetejére. A múltkor ottfelejtettem, úgy szaladt utánam a daduska, hogy itt maradt az uzsonna. Hála Istennek a miént nagyon jó ovi. Igaz, nem állami, nem tudom, hogy a városunkban az állami ovikban mi a helyzet.

2012. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kistelepülés, állami ovi:

Nem választhatsz, hogy hány étkezést kérsz, napi 3x-i étkezést kell fizetni. Nem köteleznek, hogy elhozd a gyereket, de ha otthon vagy kicsivel, akkor megkérnek rá (kicsi az ovi, nem tudnak annyi gyereket altatni) de nem néznek rád ferde szemmel, ha mégis otthagyod. Ugyanakkor meg van határozva, hogy ha X.utca után laksz, akkor a távolság miatt meg sem kérnek rá.

Ha ebéd után elhozod, akkor természetesen a csomagolt uzsival adják ki a gyereket. Általában az szokott lenni, ami ki van írva.

2012. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk nincs így. Kiscsoportos volt a lányom, mikor már táppénzen voltam otthon a 2. terhességem végefelé. Valószínű, hogy a leendő kistesó miatt többször be is pisilt akkoriban a délutáni alvás alatt. Megkérdeztem az ovónőt, hogy elhozzam-e ebéd után a gyerkőcöt, ő meg csodálkozva nézett rám, hogy miért tenném? Hiszen jól érzei magát a lányom, a bepisiléssel ne foglalkozzak, mással is előfordul, ők azért vannak ott, hogy megoldják az ilyen helyzeteket.

Állami ovi ez, a maximálisnál több létszámmal.

2012. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes nálunk ott KELL hagynom a fiamat az oviban, na jó, nem kell, hiszen mit tudnának csinálni, de furán néznek és azért morognak ha valaki elhozza.

Én a nagyobbat hazahozom ebéd előtt, mert beteg, és a kicsi ott marad, és ők kérték, hogy rögtön második nap aludjon ott, mert úgy el van. DE ha el hozom előbb, akkor adják szó nélkül az uzsonnát.

Ha nincs ott, akkor szaladnak, csomagolják.

És egyébként a nagyfiamnak én viszem a reggelijét, és a konyhás néni elmossa az edényét, tisztára törölve, szárazan kapom vissza a teás termoszát és az edényét (különösen ha tejbedara vagy ilyesmi volt) is. Hát gondolom milyen pofákat vágna nálatok, ha még mosogatnia is kéne, nemcsak átadni egy becsomagolt uzsonnát.

2012. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én újpesti vagyok, a fiam a Chinoin bölcsibe jár, remélem oviba is oda fog.

Az Aradi ovinak messze földön rossz a híre, még nem is voltam terhes, de már tudtam, hogy oda biztosan nem fogunk járni, pedig közel van.

2012. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányom csak délig van az oviban, nálunk így csak 2 étkezést kell fizetni, az uzsonnát nem.
2012. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!